home   contact

« nevar saprast, priecā… | Atpakaļ | laba tēma »

garās brīvdienas, jeb gribu nopirkt vienu kvadrātmetru zemes Salacgrīvā

Šis jocīgais virsraksts radās pēc vakardienas copes Salacā, tradicionāli pāris reizes gadā apmeklēju Salacgrīvu, ir tur tajā agra pavasara un vēla rudens copē kaut kas vilinošs, pat neskatoties uz to kolhozu upmalā, kaut kādas savādas un citur negūstamas emocijas. Gaujā paceļoties līmenim zivis no ziemošanas vietām izklīda pa sēkļiem un saganīt tās palika pavisam grūti, tādēļ abi ar Ritu nobriedām aizbraukt uz Salacgrīvu, paķert rudens raudas un baltos sapalus, zinot , ka tautas tur vienmēr ir daudz, braucām nedaudz agrāk, cerībā tikt daudz maz cerīgā "robā", bet pietiekoši nenovērtēju situāciju un atbraucot ap pusastoņiem, vēl pilnīgā krēslā, konstatējām, ka viss krasts ir jau veču pilns, tā ka atlika nostāties diezgan tālu no tilta, vietā, kur sākās sēklis, tomēr zivis tur spēlējās un tas viesa zināmu cerību, lai gan no pieredzes zināju, ka šajā vietā parasti ķerās stipri smalkākas zivis, jo šeit ir par metru seklāks, kā citur un pat ar ļoti tālu iemetienu netiek līdz pamatstraumei.
Pērkot licensi (2.50 no cilvēka) noskaidroju, ka esot nopirktas 30 licenses, jocīgi, jo no rīta upmalā makšķerēja 78 veči, pat pieņemot, ka daļai ir sezonas licenses, jāsecina, ka liela daļa licenšu pirkšanu ignorē, salīdzinoši ar pavasari, kad krastā stāvēja liels atkritumu konteiners, bija uzstādīta biotualete un pats krasts bija daudz maz sakopts, patreiz viss ir krasts metrus 300 virs tilta ir piedirsts tiešā un pārnestā nozīmē, maisīņi, pudeles un citi atkritumi ir pietiekoši biezā slāni, lai varētu secināt, ka kaut kas pašvaldības attieksmē pret licensēto makšķerēšanu ir pamainījies, pietam uz slikto pusi, pat tad, ja cilvēks grib savākt aiz sevis atkritumus, tos nav kur izmest, mēs savus aizvedām mājās. Lieki piebilst, ka neviens pārbaudītājs tā arī neparādījās visas dienas garumā, zinu, ka noteikti kāds iebildīs, ka 'tā ir tikai viena diena un vispār kāda man daļa, patīk - makšķerē, nepatīk - nemakšķerē, zināmā mērā piekrītu, lai gan pa galvu visu laiku maisās elementāra matemātika un elementāra, apkalpojošās sfēras biznesu virzoša doma, jo tu radi cilvēkiem labāku atmosfēru, jo biežāk civēki brauc pie tevis tērēt naudu, un skaties kā gribi, licensētā makšķlerēšana noteikti nav labdarības pasākums, lai arī ne bizness. Pati makšķerēšana bija interesanta, lai gan zivis, kā jau paredzēju bija stipri smalkākas kā tuvāk tiltam, mums tikai dažas lielākās raudiņas bija virs 200 gramiem, turpretī straumē pie tilta, tas bija standarts, bet trāpījās arī lielākas. Raudas uz barību (Bruda rauda + SENSAS rauda + zeme) atsaucās ļoti labi, sākumā ķērām uz gaļiniekiem un motili, tomēr šajā seklumā un lēnajā straumē bija ļoti daudz kazaragu un ausleju, kas būtiski traucēja copi, kaimiņos tika izvilkti pāris ap puskilo brekšeļi, man un Ritai bija pāris labu "zobu", jeb nerealizētu copju, visticamāk arī finieri, vēlāk pārgājām uz termosā plaucētām grībām un lieta aizgāja pavisam raiti, raudiņas ķērās azartiski, baroju vidēji 40 minūtēs 3 bumbas, makšķerējām tālu no krasta, ja es rēķinu, ka metu barību aptuveni 40--50 metri, tad aptuveni tur arī makšķerējām. Līdz 3 pēcpusdienā salasījām +-6 kg zivtiņu ,maz, bet interesanti, ja izmērs būtu kā pie tilta, tad loms būtu stingri padsmiti kilogramu, bet tas būtu, ja būtu, palaidām zivis vaļā un braucām mājās.
Nedaudz skumji, neslēpšu arī ar labvēlīgu skaudību un nesaprašanu, noskatījos uz to, kā posmā zem tilta makšķerēja 3 "vietējie", precīzāk viens tiešām makšķerēja, divi vairāk dzēra alu un plaši diriģēja, skaļi stāstot kurš kuru vairāk ciena, te ir tas skumjais stāsts par to, ka kaut kādā veidā "vietējais" iedzīvotājs, neatkarīgi no promiļu daudzuma, ir pārāks par jebkuru citu radību uz šīs zemes, jo posmā virs tilta makšķerēt drīkst tikai "vietējie". Tad nu visus par un pret apdomājot nolēmu iegādāties vienu vai dažus kvadrātmetrus zemes Salacgrīvas teritorijā, ierakstīt šo savu īpašumu zemesgrāmatā un tādējādi kļūt par "vietējo", iegūstot tiesības dažas reizes gadā (optimistiskā prognoze, reizes 3 - 5) pamakšķerēt Salacā "izredzēto" 100 metrus garajā posmā vienā krastā un 200 metrīgajā posmā otrā krastā. Teiksiet, ka esmu idiots, varbūt, nestrīdos, vienkārši cenšos piepildīt savas vēlmes, tāpēc PĀRDODIET MAN DAŽUS KVADRĀTMETRUS ZEMES SALACGRĪVĀ, LŪDZU.
 
30. 11. 2006.

  Seko jaunumiem Facebooksešpadsmit komentārimirtins mirtins - 05-12-’06 10:49

Jautājums par būtību, jeb iemāci mani makšķerēt!!!!!!!! Biju Lielupē. Augšpus Jelgavas. Lai gan darbdiena (pirmdien) tomēr izbraucu labi agri, lai tiktu “speķa robā” – ļoti lēzena ieeja bedrē, pareizāk sakot tās sākums, kas gandrīz nemanāmi palika dziļāks. Pareizi darīju. Vēl bija krēsla, kad pār pļavu nāca vīrs, kurš iepriekš kad biju copēt, bija speķa robu aizņēmis. Nu ko. Sataisīju barību – pats redzēji kādu nopirku – sensas raudu. Kā tu teici, samitrināju, piejaucu zemi pa riktīgo un atiet …

Pirmie 7 laidieni uz pink pa tukšo. Tad uzliku grūbu, ko biju sasautējis ar dillēm. Grūbai ir spēks. Sāka ķerties. 2 – 3, tad pauzīte. Ik pa laikam iemetu kādu mazu bumbiņu, kas lika pienākt pāris zivtiņām. Tad piegāzu barībai motili. Taču uz āķa likto – neviena zivs neiekāroja. Pēc kārtējās bumbiņas, man uz āķa gadījās mušu kāpura kūniņa. No pagājušās reizes iekūņojās, bet laukā negribēju mest. Noķēru pēc kārtas piecas prāvas raudas un vienu asarīti. Pa visu šito laiku, kad jau biju salasījis ap 20 zivīm, tas vecais vīrs, kurš viānm nelaimīgā kārtā iekārtojās man blakus, taču pa straumei uz leju, kas it kā bija pareizi, noķēras kādas 3, vai 4 raudas. Viena gan bija diezgan smuka ap 300 gr. Taču man palika vecā vīra žēl. Tā kā lielā rauda nepienāca, gāju prom, meklēt citu vietu.:)) Lieki piebilst, ka vīrs baroja ar kaut kādu viņam zināmu putru, ko meta iekšā ar pavārnīcu, pludināja lielu pludu, laikā, kad man jau 2gr pluds likās par lielu, lai redzētu visas cimperlīgās copes.

Otrajā vietā nosēdēju stundu pa tukšo. Tur iepriekšējā reizē tika noķertas kādas pāris lielas raudas, bet šoreiz nekā.

Trešā vieta bija pilnīgs pī… lai gan noķēru ap 10 vai bišķi vairāk raudiņām, sapratu, ka nemāku makšķerēt. un te nu prasās tavs padoms. Teorētiski ideāla vieta. Izeja no bedres uz seklāku “pļaviņu”, kur vasarā aug ūdenszāles. Lēna straumīte. Taču izeja diezgan pastāva – no nepilniem trim metriem uz 1,5 metriem. Iepriekš pašā bedrē tika ķertas normālas 100 – 200 raudas. Izdomāju, ka raudai vajadzētu stāvēt labāk izejā. Iebaroju slīpo malu. Un sākās problēmas – ja būtu smilšaina grunts – uzliktu garāku pavadu, lai sākumā peld, bet pēc tam slīd pa grunti. Taču tur bija visādas zāļu paliekas un es tā īsti nemācēju izvēlēties kādā dziļumā copēt. Ja uzlika bedres izskaņas dziļumu, tad pirms barības āķis jau bija aizķēries. Arī uzliekot dziļumu, kāds bija uz iebarotā laukuma, tik un tā āķis uzreiz aiz bumbām aizķērās vai salasīja zāļu paliekas. Turklāt pluds bija nolīmeņots, pēc labākajiem paraugiem – uzliekot vidēju rupjmaizes mīkstuma bumbiņu, tas nogrima:)) Līdz ar to mazākā zālīte un pluds nogrimst. Tad nu jautājums – kā pareizi copēt pastāvā izejā no bedres. Lejā, vidū, vai augšā. Un kāds dziļums jāliek.

Kad biju riktīgi jau nočakarējies un sāka apnikt, pārcēlos uz otru “speķa robu” nelielu smilšu un akmeņu sērīti. Tur lielas mākas nevajadzēja un līdz krēslai salasīju vēl kādas 25 vai 27 raudiņas, no kurām vairāk nekā 10 bija ap 200gr.

Un vēl jautājums – lai gan pie barības liku motili – un tas zivīm acīmredzami patika – tomēr labāk tās ķērās uz grūbas. Motils uz āķa galīgi nestrādāja – ne 1 ne 4, un spraud kā gribi. Kas par lietu? Pieradinātas? Brīvdienās tur fjodori gāž iekšā grūbu putras, varbūt šīm vienkārši instinkti nostrādā?
ka jau ieveroji, tad no tava jautājuma uztaisīsim atsevišķu temu

Intars Intars - 04-12-’06 19:38

Liels paldies, par atbildi, tagad viss skaidrs. Vēlreiz sapratu patiesību, ka nav pilnīgi universālas lietas, tas attiecas gan uz auklām, gan tērpiem un viennozīmigi uz visām citām lietām ar.

Intars Intars - 03-12-’06 13:00

Divi pilnīgi viens no otra neatkarīgi jautājumi:
1. Ja jau iepriekš aizgāja runa par auklām arī viena neskaidrība GRAND ICE MAGIC un GRAND VICTORY auklas ir nedaudz lētākas par ELITE MONO, lai gan pēc izturības parametriem abas GRAND auklas ir stiprākas. Jautājums sekojošs kas ar ko ELITE ir labāka vai savādāka par GRAND?
pirmkart jau auklām ir dažādi ražotāji, ELITE auklu ražo OWNER rūpnīca, GRANDus cita, ELITE ir krietni mīkstāka un elastīgāka, līdz ar to arī nedaudz švakāka, GRANDi savukārt ir no tā saucamās pavadiņu auklas sērijas, cietākas, stingrākas, pat VICTORY, kas it kā skitās vasaras aukla, ir krietni cietāka par ELITE. Katrai auklai ir savs pielietojums, ja man pašam jāizvēlās, tad ziemai priekšroku dodu GRANDiem, vasarā viss atkarīgs no makšķerēm, štekeris, bezriņķu makšķere un mačmakšķeres šoklīderi noteikti būs no GRAND, uz spolēm tīšu gan ELITE gan VICTORY. Par VICTORY izmantošanu pludināšanai un spiningam, godīgi sakot, mans viedoklis vēl nav izveidojies, jo resnākie diametri ienāca salīdzinoši nesen un nav vēl sākuši dilt, lai varētu kaut ko pateikt par nodilumizturību un ilgmūžību, tādā ziņā ar ELITE MONO ir vieglāk, to jau sezonu esam lietojuši. Saproti pareizi, protams, ka pirms auklas izvēlēšanās sortimentam mēs to testējām, ar ICE MAGIC visa komanda nostrādāja iepriekšējo ziemu un tikai tad to apstiprināja sortimentā, ar VICTORY kā pavadiņu auklu esmu ļoti apmierināts, patreiz jau izskatās, ka arī ar nodilumu un visu pārējo viss ir baigi smuki, vismaz ar tievajiem diametriem noteikti. Katrā ziņā tirgū ir parādījušās jaunas , labas un kvalitatīvas, Japāņu auklas un tas ir labi, jo godīgi sakot ja vēl vasarai līdz šim ar auklām bija normāli, tad ziemā bija stipri jāskatās ko lietot
2. Gatavojos pirkt kombinezonu izvēle ir apstājusies pie FLOATING SURVIVAL vai ULTRA FLOAT. Šo tērpu vairāk gribu priekš slapja laika ap 0. Jautājums pat nav cenas atšķirībā. No FLOATING SURVIVAL pirkšanas attur fakts, paziņa, kas to iegādājies iepriekšējā sezonā apgalvo, ka pie zināma lietus daudzuma sēžot pēc kāda laika nedaudz mitrumu jūt pie dibena. Viņš gan nelieto termoveļu. Otrs apgalvojums, ko esmu dzirdējis diezgan bieži: Pedošais kostīms nevar būt elpojošs nostāda par labu ULTRA FLOAT. ULTRA FLOAT vienīgais mīnuss ir tas ka nav elpojošs. Par ULTRA FLOAT it kā viss skaidrs būšu kā “tankā” ne ūdens tiks klāt ne gaiss. Pašam jau gribētos tomēr elpojošo. Tātad jautājumi par FLOATING SURVIVAL: vai reāli arī elpo, ja reiz ir peldošais? vai mitrums sāk sūkties cauri pēc kāda laika lietus devas?
pedejos sešus gadus(ziemas) makšķerēju tikai peldošajos kombinezonos, tāpēc man ir izveidojies diezgan pamatīgs par un pret argumentu saraksts, patreiz nēsāju jau otro SURVIVAL, makšķerēju tajā gan rudenī, gan pavasarī un protams visu ziemu. Pirmkārt izvēlējos peldošos tāpēc, ka tas bija vienīgais pilnais kombinezons ko piedāvā veikali, muguras sargāšanas nolūkos citu apģērbu pat nepieļāvu, pēs triju elpojošo kombinezonu nonēsāšanas zinu, ka nākošais man nebūs elpojošais, jo man svarīgi, lai varu rāpot pa ledu visu dienu un kājas paliek sausas, elpojošajiem, pat viskrutākajiem agri vai vēlu jāsāk elpot ar ūdeni, labs piebērs ir tas pats bebrs vai jebkurš cits ēdens dzīvnieks, tas var būt zem ūdens ilgi, tad izlīst, nospurināties un būt sauss, bet tikko tas maksimāli pieļaujamais zem ūdens palikšanas laiks tiek pārkāpts, ta dzīvnieks noslīkst, elpojošo ūdeni aizturošo audumu atšķirība ir šajā maksimāli pieļaujamajā laikā, ja vēl šo audumu paņurca un paspaida laikā, kad tas saskarās ar ūdeni, tad “slīkšanas” brīdis pietuvinās krietni ātrāk.Gari un sarežģīti man te sanāca, ceru, ka noderēs, pēc tava apraksta sapratu, ka tev peldošo kombinezonu vairāk vajag laivošanai un līdzīgām nodarbēm, tad viennozīmīgi iesaku ņemt ULTRA FLOAT, vai SUNDRIDGE peldošo (neelpojošs), pavelkot apakšā plāno un biezo veļu pats vienmēr būsi sausumā, līdz kādiem – 15 grādiem arī papildus kārta neprasīsies. Tik ko no NORFIN produktu izstrādātājiem saņēmām nākošās sezonas peldošo kombinezonu paraugus, tie būs neelpojošie, bet izskatās ļoti funkcionāli, viegli un silti, pats šogad noteikti nostaigāšu SURVIVALā, lai nākošruden tiktu pie jaunā. Elpojošie tērpi, tas attiecās uz visiem, ne tikai peldošajiem, ir ļoti ērti, sevišķi tiem, kas pastiprināti svīst, tomēr jāatcerās par to bebri

kraans kraans - 01-12-’06 14:55

paldies par informaciju. paraak sapigi nedupsee shos, jo shamie zinaas no kurienes veejs puush un man kaa patstavigam klientam taa veikala buus jaklausas shamo uzbraucieni peec tam, veikalu mainit negribas, jo tas ir vistuvak darbam, ja nu vienigi pret Valmieras. Samita brivdienas iegriezamies ar sieviskji Valmiera un shii kaa nemakjerniece bija patikami aprsteikta parto forsho veiciti,a sicim baigi patika taas zivteles kas tur peldeejas;)

moritz :) moritz :) - 01-12-’06 12:57

to kraans
(cit.!) Pats pilnībā esmu pārgājis uz jauno GRAND ICE MAGIC, laba japāņu aukla, līdz idiotismam precīzi diametri, pārējais jau atkarīgs no makskernieka. (cit.beigas!)

kraans kraans - 01-12-’06 11:12

Taads maz maziitinsh jautajuminsh NG par jaunajaam salmo Grand auklaam. Radaas veelme iegadaties Grand ice magic 0.06 un 0.08 mm auklinjas ziemai,bet vechi aiz letes Juglas asarii sabreca, ka baigias s…ds un, lai labak njemot salmo Grand victory vai sufiksu. Bet Victory nav 0.06mm;( Vai tiesham tas ice magic ir struntigaaks par to sufiksu,jebshu kaads tur aiz letes blefo.
majas braucot iebraukšu Juglas Asarī un večus izdupsēšu, pietam kārtīgi, jo Grand Ice Magic ir ļoti laba japānu aukla, ko mēs meklējām vairākus gadus, tā tiek ražota turpat kur daudzu iecienītās Maver un citu nosaukumu auklas. Pats un visa mūsu komanda pilnībā esam pārgājuši uz šīm auklām, ties daļai makšķerīšu ir arī VICTORY aukla, jo tā nāk no tā paša ražotāja, tā ir nedaudz mīkstāka. Sufiks nav slikta aukla, pats līdz ICE MAGICam ar to makšķerēju, bet jaunā ir ķvalitatīvāka, paņem ICE MAGIC vai VICTORY auklas, izņem no iepakojuma un aplūko, aukla ir ideāli dzidra un spīdīga, tas liecina par to, ka tā ir svaiga un ļoti gluda, kas raksturīgs tikai Japānā ražotajām auklām, Sufiks neražo Japana

JK JK - 01-12-’06 10:12

Aloha!
Piedod, bet tavu sāpi nesaprotu. (h) Rīt laikam braukšu butēs. Pēc šitiem kariņiem vajadzēs nedauds relaksēties.
man nav sāpes, vienkārši gribu noskaidrot dažas lietas, ko arī esmu jau par procentiem 80 noskaidrojis. Tu taču saki, ka vairs nedzer, pēc kā tad relaksēsies, vai tad tevi tik dikti dup..ja, tas ko tu man rakstīji par kolēģiem, laikam attiecas tikai uz ziemu

Jonis Jonis - 01-12-’06 08:37

Tas pierāda, ka Salaca kā upe priekš makšķerniekiem jau sen ir sačakarēta-ar visām “Salacas ielejām”, Licencētās makšķerēšanas noteikumiem u.t.t.
Palasot Lic. makšķ. nolikumu var prātā sajukt-ar pirmo reizi točna reti kurš sapratīs to gara darbu. Drīz stāsies spēkā Lic. makšķ. Ainažu pašvaldības teritorijā un licences varēs nopirkt tikai Ainažos. Drīzumā būs arī atsevišķa Licencētā makšķerēšana Valmieras rajona teritorijā. Spriediet paši cik tas ir normāli.
Vēl paliek Staiceles teritorija, kur patreiz vispār nedrīkst makšķerēt.
Četri lic makšķ nolikumi uz nepilniem 100km upes. Saliekot visus nolikumus kopā sanāks tāda normāla ļoti saistoša lasāmviela, kura arī bez maz no galvas jāiemācās. Un ja kaut ko neievērosit-paši vainīgi-nezināšana neatbrīvo no atbildības. Pie kam arī cenas ir mainīgas un diez vai tās teritorijas kur beidzas viena un sākas otra būs tik viegli atpazīstamas.
Gan jau katra teritorija izdalīs zonas priviliģētajiem(teiksim Staicele-no aizsprosta līdz tiltam),
Drīz, Normund, tev nāksies meklēt zemes gabaliņus katrā pagastā kuram cauri tek Salaca:-)
personigi man galvenais, lai tur vispār drīkst makšķerēt, dažādās licenses rada neērtības, bet dod iespēju, pie tam, ja zini kurp gribi doties, tad savlaicīgi iepērkot licenses nav problēmu, pirmais SALACAS IELEJAS licenšu variants nemaz nebija tas sliktākais, vietējiem bija lētās un bezmaksas licenses, pārējiem pilna cena, licenses tirgojās praktiski visur, bet tas nenozīmē, ka makšķernieku bija stipri vairāk, jo makšķerbnieku skaits SALACĀ ir ļoti atkarīgs no zivju aktivitātēm un tā kā zivju, konkrēti vimbu un lielo raudu, paliek stipri mazāk, tad arī makšķernieku ir krietni mazāk, ta arī tie kas ir lielākoties neko prātīgu nenoķer, jo ar licensi vien jau nepietiek, arī makšķerēt ir jamak

andris andris - 30-11-’06 22:21

Tas ir piemērs, kā sačakarēt normālu ideju. Var teikt arī citādi, Salacgrīvas padomdevējs Birkova kungs aizņemts ar jaunu akciju, kā taisīt naudu neko nedarot.
tur jau tas joks, ka neviens to naudu negrib paņemt, palasot nolikumu redzams, ka šajā posmā ir paredzētas ap 20 dienas licenses, tātad uzliekot cenu 2,5-3 lati, vienā dienā var iekasēt vismaz 50 latus, pilna slodze šim posmam ir vismaz 3 mēnešus gadā, ja laba ziema, tad nāk klāt arī tā, rēķini cik gribi, bet pat vis sliktākajā gadījumā sanāktu inspektora pusgada laba alga ar visiem nodokļiem, jāsecina, ka jautājums ir tikai gribēšanā darit

einis einis - 30-11-’06 21:49

Varam jau te zirgoties, bet man arī gribētos zināt tos vadmotīvus, kāpēc vietējiem iedzīvotājiem ir zināmas priekšrocības Salacā. Varbūt es tās varētu izmantot pie sevis. Varbūt vispār varētu izdot attiecīgus likumus kas nosaka, ka copēt, noteiktā teritorijā, noteiktos metros un km var tikai tie kam piemēram ir sarkani mersedesi vai brūnas acis……
to visu var darīt privātos, slēgtos ūdeņos, bet diez vai tā īsti likumīgi tas ir publiskajos udenos

mirtins mirtins - 30-11-’06 19:57

nieki. Normund – nafig tev zeme, pateikšu vieglāku veidu. Sarunā ar kādu vietējo un piedeklarējies Salacgrīvā. Vecrīgas caurlaides par velti dabū kurš grib un pilna Vecrīga ir ar mašīnām. Vienā dzīvoklī nodeklarējas vairāk nekā 10 cilvēki un visi paņem Vecrīgas caurlaides. Tas saucas čau Rasma, jeb likumīga iepsēja apiet likumu:) a kurš pierādīs, ka tu nedzīvo Salacgrīvā. Ta nekur arī nav aprakstīts tas, ko nozīmē dzīvot? Ja tu esi kaut kur deklarējis, tas nenozīmē, ka tev tajā vietā jāpavada konkrēts skaits nakšu vai dienu. Tas nozīmē, ka tev uz šo adresi tiks sūtīts paziņojums par vēlēšanām, paziņojums par vispārējo mobilizāciju un vēl visādi nieki, kas normālās situācijās nevienam nav vajadzīgi. Ja tev pieder kāds īpašums Valmierā, tu pat varēsi izvēlēties balsot Valmierā un nebūs jābalso pašvaldība Salacgrīvā. Salacgrīviešu vietā es jau sen būtu biznesu uztaisījis – par draudzīgu samaksu deklarētu savā mājelē visus, kas to vēlas. Tikai nelaime tā, ka tad visiem nebūs vietas pie tilta:D un tāpat nāksies braukt naktī uz copi lai aizņemtu robu:)))
tas ka naktī jāieņem vieta, ir ļoti normāli un ir visur, kur daudz maz kaut kas notiek, šajā gadījumā mani interesē tikai tas, lai atbraucot tajā nakts vidū, man tiešām būtu iespēja nostāties tur, kur gribu, ja kāds jau ir priekšā, tad esmu pats vainīgs, patreiz tā nav. Zinu, ka pamatojums šādam pašvaldības lēmumam ir tāds, ka lielā makšķernieku pieplūduma dēļ, vietējie makšķernieki netiekot pie upes, es to saprotu kā paskaidrojumu citiem, ka vietējie makšķernieki nevar piecelties no rīta uz copi, nevar iemācīties makšķerēt, u.t.t., lai gan tie vietējie makšķernieki ko pazīstu makšķerē pietiekoši profesionāli, lai meistarībā iz‘ģērbtu lielu daļu iebrauceju

Nu ja, tad tev vēl VID jāpiereģistrējas Salacgrīvā un tavi nodokļi tiks pārskaitīti nevis uz Valmieras VID, bet uz to nodaļu, kas apkalpo Salacgrīvas teritoriju. Kad aiziesi pensijā, labāk gan nodeklarēties tur kur gribēsi saņemt pensiju, citādi nāksies braukt uz Salacgrīvu katru mēnesi:)) Lai gan arī tā vairs nav problēma, var pieprasīt, lai pensiju pārskaita kontā, kaut vai Pasta norēķinu sistēmā un to var izņemt jebkurā vietā Latvijā:))) Tā ka laipni lūdzam Salacgrīvā:)) Tikai jāatrod, kāds kas piekrīt ka tu pie viņa deklarējies:))
es savā idiotismā varu aiziet arī tik talu

Karusis Karusis - 30-11-’06 17:43

Ir jau noteikta minimālā platība ko var atdalīt un pārdot, kā nu kurā pašvaldībā, tur droši vien savi 1200kv.m., bet varbūt var samesties kārtīgs bars līdzīpašnieku un atrast visriebīgāko lētāko nostūri:)
aptuveni tā to arī darīšu, ja neatradīšu citu iespeju

VXZ VXZ - 30-11-’06 17:42

NU TI DAL DJADJA NORMUND!!:)ETOZE KAK NADO XOTET LOVIT RIBU ZA 100 KM ,DA I ESHE ZA 2,5 LS I GLAVNO ZEMLI ESHE HO4ET>:)TEBE SKOLKO VEDER NADO????“NO JA TEBJA PONIMAJU!”

einis einis - 30-11-’06 17:22

Jā, jā.Pilnībā piebiedrojos Norča tev un ja gadījumā kāds piedāvā kvadrātmetru zemes tad ņem divus. Vienu man!
Atliek vien nožēlot, ka tika uzcelts Rīgas HES! Ja tas elektro lādiņš tur nebūtu tad es arī noteikti cīnītos par aizliegumiem Ogres upes satecē ar Daugavu, jo še augšup nāca visa priviliģētā zivtiņa! Vietējiem, lūdzu! – pārējiem, sūkājiet ledu!!!!
Tāpēc tagad, izmantojot NG mājas lapu, lūdzu piešķiriet sauju zemes Salacgrīvas pagastā, lai pāris reižu gadā, šos nepilnus 200 km varētu veikt, vienas dienas copei! Jau iepriekš, liels paldies!
pie šādas jautājuma nostādīšanas tu vari dabūt arī trīs saujas zemes, ko nozīmē vietējiem jā , citiem nē, ja vispār drīkst makšķerēt, tad visi uz vienādiem noteikumiem, ja pašvaldība vai kāds cits grib atbalstīt vietējos, tad lai izsniedz viņiem bezmaksas licenses, es negribu kasīties, vienkārši negribu būt muļķa loma

mirtins mirtins - 30-11-’06 15:07

tomēr par copi

ja copē ar grūbām, vai piemt klāt kādu bišķi arī pie barības? Skatījos Poplavokā bija grūbu putras iebarojamā recepte. Neko sliktu par kolēģiem neteikšu, bet izskatījās šaušalīgi. Ja šitādus klučus nogāž upes dibenā, tad vēl nekas. Bet ja tādas klimpas nolaiž ezerā, tad čau Rasma. Putra skābst un maitā procesu.
neko labu nevaru teikt par šo izdevumu un , diemžēl, arī par tur aprakstīto recepti, vietā, kur nebaro vispār, strĀdā arī putra, bet es garantēju, ka blakus stāvot, es putriniekam novilkšu zivis stundas laikā, vadies pēc principa, ka barībai jābūt smalkākai par ēsmu, tas ir ņemts no karpinieku pūra, bet strada

Tu grūbas vienkārši uzlej vakarā termosā? Vai dari vēl kaut ko? Es biju vakarā izdomājis izsutināt katliņā, kopā ar dillēm. Kad pamodos, tad katliņā jau bija pusotra centimetra ogļu kārta:))) iztiku bez grūbām, jo tā bija pēdējā grūbu sauja mājā:))
pieber 1\4 daļu termosa ar grūbām, uzlej virsū verdošu ūdeni, aizskrūvē un nedaudz pakrati termosu, lai ir pārliecība, ka visas grūbas dabū mitrumu, viss, pēc stundas viņas ir lietojamas, var to darīt arī vakarā. Vārot laba grūba ir ja tikko sāk vārīties, tā uzgriez vismazāko temperatūru vai liesmu, kas nodrošina lēnu burbuļošanu, visu laiku maisot pēc stundas desmit – pusotras grūba gatava lietošanai, noteikti nevajag skalot, tieši tas tumīgums pie grūbas bieži vien ir tas labakais

Lai cik tas nebūtu jocīgi, kolēģim dažas dienas atpakaļ labi strādāja iebarojamā barība ar medus piedevu. Es gan domāju, ka viņš vienkārši trāpīja uz aktīvu raudu, taču ej nu zini? Es gan saldumus jau no septembra vairs nelietoju. Ko tu domā par medu?
medus aromāts pats par sevi nav slikts, bet lai es tagad ķēpātos ar medus šķīdināšanu u.t.t., vieglāk paņemt SENSAS vai Bruda barības, var abas, sajaukt ar ūdeni pie upes un viss, es lietoju šīs barības, tur ir arī saldeni aromāti, tomēr atšķaidot visu ar zemi, viss strādā labi

moritz :) moritz :) - 30-11-’06 13:13

ar komunikaacijaam vai bez? :D
izskatisu visus piedāvājumus, tas ir nopietni(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Personīgo informāciju saglabāt?
Informācija.Visi html tagi tiks dzēsti . Izņēmums ir <b> and <i>. Saiti var izveidot, komentārā ierakstot url vai e-pasta adresi.
 
top