Par Sprinčupi

Šosdien pastā atradu šādu ziņu.
Par privātajiem ūdeņiem - ne vienmēr privātos ūdeņos var aizliegt makšķerēt, piemēram mazās upītes skaitās privātas, bet makšķerēt tur ir atļauts, līdz ar to tas pats attiecas uz uzpludinājumiem, kas atrodas uz šīm upēm. Tas noteikts civilikumā un citos normatīvajos aktos. Viena no manām copes vietām ir uzpludinājums uz Sprinčupes, kuru izveidoja padomju laikos, lai varētu aizvadīt ūdens noteci uz Pelču zivjaudzētavu. Dambis skaitās zivjaudzētavas (tagad iznomāts), pārējo zemi apkārt nopirka viens biezais no Ventspils, makšķerniekus viņš patvarīgi trenc projām un bieži to nedara viens, bet barā. Vienā no tādām reizēm nesen tika izsaukta vides inspekcija, tika sarakstīti akti un nosūtīti izskatīšanai, arī mani personīgi ir dzinis prom. Situācija apmēram gadu ir tāda, ka ir sakarinātas nelikumīgas zīmes "makšķerēt aizliegts", kuras pavasarī vides inspekcija uzdeva noņemt, bet tās stāv vēl patlaban. Cik man zināms, nomas līgumā noteiktie punkti arī noteiktajos termiņos nav izpildīti. Februāra mēnesī vietējā presē varēja lasīt vides inspekcijas skaidrojumu par šo situāciju, elektroniskais variants lasāms šeit http://www.kurzemnieks.lv/article.php?sid=22372 .
Bet varu par Sprinčupi arī ko labu pavēstīt, nedēļu atpakaļ biju tās lejtecē un tur bieži sastopamas ir maziņas foreles (taimiņi), pie tam tās visticamāk ir pavasarī Pelču zivjaudzētavas izlaistās Ventā.

Makšķernieks Bebrs
 
02. 09. 2006.

  Seko jaunumiem Facebookeleven comments

Jānis Jānis - 22-12-’17 22:52

Damba dīķi.
Tel nr – 29960726; 27579487
Komentāra nolūks nav skaidrs. Ja ir vēlme bez maksas reklamēt kādu vietu, vajadzētu detalizētāku informāciju un būtu jāsaistās ar admin. 29517507

Gints Gints (Email ) - 11-09-’08 19:25

Arī es esmu pabijis šajos dīķos. No manas puses tikai un vienīgi labas atsauksmes. Sakopta apkārtne, salīdzinoši zema cena un arī zivis labi ķeras. Kluss rajoniņš , laba vietiņa kur var relaksēties no pilsētas burzmas. Tādēļ personīgi es , šajā vietā esmu biežs viesis. :)

Bebrs Bebrs - 21-12-’07 12:02

Man arī ir zināmi šie dīķi, maziņi un diemžēl pēdējā laikā panīkuši. Lai veicas Zane reklāmas jomā un visiem priecīgus Ziemassvētkus(santa)

zane zane (Email ) - 21-12-’07 11:31

Damba dīķi Pelčos pie Kuldīgas man ir labi zināmi, tur patiešām ir labas izvēles iespējas, arī karpas labi ķeras. Ir atklāti vēl 2 makšķerēšanas dīķi

Bebrs Bebrs - 12-09-’06 12:28

Mamut.
Licencētā makšķerēšana tur organizēta patlaban netiek, vismaz nekas par to neliecina, ne pašvaldības, ne vides inspekcijas sniegtā informācija. Tas kas tur patlaban notiek ir vistīrākā patvarība.

Par LM uzsākšanu var liecināt pašvaldības pieņemtie saistošie noteikumi.

Mamuts Mamuts (Email ) - 12-09-’06 08:32

Sprinčupes ūdenskrātuvē ar šā gada 20.jūniju tiek organizēta licencētā makšķerēšana, vienas dienas licences cena – Ls 5, atļauts makšķerēt tikai diennakts gaišajā laikā saskaņā ar Makšķerēšanas noteikumiem, bet maija mēnesī vispār aizliegts makšķerēt.

Bebrs Bebrs - 04-09-’06 11:10

1. Zīmes kas aizliedz makšķerēt attiecas uz to daļu ko kontrolē valsts vides dienests, ja ir uzstādītas maldinošas zīmes tad valsts vides dienestam ir tiesības pieprasīt šīs zīmes noņemt, ja zīmes noteiktajā termiņā noņemtas netiek tad tas ir kvalificējams kā amatpersonas prasību nepildīšana un personu var sodīt saskaņā ar administratīvo pārkāpumu kodeksu.
2. Protams strīdīgā gadījumā ir pierādīt grūti, bet pavisam viegli ir pierādīt ja makšķernieks atrodas tauvas joslā un lai tajā ieietu no konkrētā saimnieka zeme nav jāšķērso. Dialogs ar konkrēto saimnieku nav iespējams, jo viņam ir tikai viena nostādne – šeit makšķerēšu tikai es un neviens cits. Visu cieņu tiem ūdeņu īpašniekiem kas ir izveidojuši savus dīķus, izaudzē zivis un tur attīstījuši komercmakšķerēšanu, bet šajā konkrētā gadījumā tā tas nav.
Ne vien privātie ūdeņi ir grūti piejami bet arī publiskie, jo tiem visapkārt ir daudz privātās zemes un piebraucamo ceļu parasti ir maz, tomēr parasti pie tā ka zemes īpašnieks neļauj piebraukt(piekļūt) piemēram pie Ventas pārsvarā makšķernieki paši vien vainīgi, minēšu vienu piemēru. Ventā ir vieta kur var piebraukt tuvu ūdenim, ir labas vieta telts uzcelšanai un pie tam vēl laba makšķervieta. Makšķernieki pēc sevis atstāj atkritumu kalnus kurus zemes īpašnieks regulāri savāc, bet piebraukšanu neliedz. Šopavasar makšķernieki kas bija palikuši pa nakti ar Husqvarnu nogāza malkai 3 lielas priedes un līdz ar to parādījās barjeras un iebraukšana liegta.

Iznāk, ka vides dienests var man likt noņemt plakātu, kuru esmu nolicis uz savas zemes un kurā es paziņoju, ka Sprinčupē 10 km radiusā makšķerēt aizliegts. Vai arī uzrakstu “Uuzmanību, nikns suns!”, ja suns ir mīļš krancis. Jo tas esot maldinošs. Un pat sodīt par amatpersonas prasību nepildīšanu. Tev tas neliekas smieklīgi?

Ja kāds uzstāda nelikumīgas zīmes, pietiek zināt, ka par nelikumīgu ierobežojumu pārkāpšanu nevienu pie atbildības nevar saukt.

Valdis Holbergs Valdis Holbergs (Email ) - 03-09-’06 17:27

Šādās situācijās, kad ir runa par zemes un ūdeņu saimniekiem es rīkojos sekojoši. Ja saimnieks ir kaut kāds preteklis, nu kaut vai piemēram tas zs Silakas īpašnieks Renāts, vienkārši nebraucu, naudu netērēju un pat nedomāju, bet ja saimnieks ir zolīds cilvēks( Indreks no Turi Aliku, Pēteris no Saldus vai Kakīša ez. saimnieks G.Kirsons vai tie paši bračkas Simsoni) tad pie viņiem braucu un vēl izstāstu par viņiem visiem saviem draugiem.
JST šajā sakarā varētu izveidot ūdenstilpju saimnieku registru, kurā būtu iespējams izlasīt īpašnieka raksturojumu, ko viņam dod makšķernieki.

jst jst - 03-09-’06 07:57

Latvijā netrūkst problēmu, kuras līdzīgas ar autora minēto. Tās katrā vietā ir nedaudz atšķirīgas un pēc būtības būtu jārisina tikai ieinteresēto pušu sarunu ceļā. Pie tam pilnīgi neproduktīvi ir ļaut vaļu emocijām un uz visu skatīties tikai no likumu formāla tulkojuma viedokļa. Tāda nicīga apsaukāšanās no makšķernieku puses – biezajam kretīnam, likumam uzspļaut un tml. ir bezjēdzīga. Tā noved tikai pie nevajadzīgas pretdarbības no abām pusēm. Makšķernieki “demokrātiski” izgāž savas emocijas, pie tam ne tikai vārdos, bet arī veicot visādas cūciskas izdarības, tai skaitā pat noraujot valsts izliktas norādes vai zīmes, nemaz nerunājot par apkārtnes piemēslošanu un zivju zagšanu no privātiem dīķiem. Savukārt privātīpašnieki bieži neļauj ne soli paspert uz viņiem piederošām zemēm ārpus tauvas joslas. Cietējs visbiežāk ir apzinīgākie un likumpaklausīgākie makšķernieki un, protams, visa sabiedrība kopumā. Jo tiek kultīvēta neiecietīga, brīžiem pat naidīga savstarpēja attieksme.

Divi jautājumi autoram.
1. Kā zemes īpašniekam var aizliegt uz savas zemes izlikt plakātus “Makšķerēt ir aizliegts” vai “Balsojiet par Gundaru, kurš vienīgais spēs pieveikt ērces Latvijā” ?
2. Ja dabā nav skaidri iezīmētas robežas, vai strīdīgā gadījumā ir reāli pierādīt, ka īpašnieks rīkojas patvaļīgi un dzen prom nevis no savas zemes, bet no teritorijas, kurā es drīkstu uzturēties bez īpašnieka atļaujas?

Lūgums autoriem – sūtot šadu informāciju, pievienojiet savu īsto vārdu un uzvārdu. ja negribat lai to publiskoju, pievienojiet attiecīgu piezīmi.

Lohs Lohs - 02-09-’06 23:10

Kam nauda tam likumiem uzspļaut

asdf asdf - 02-09-’06 21:01

ŠIM biezajam kretīnam Kuldīgas RPN sastādīts sakts par patvaļu(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.