Norway trip 2018

Dažas jau nedaudz piemirsto iepriekšējo Norvēģijas apmeklējumu atmiņas pēc pēdējo gadu Namsenfjorda apmeklējumiem izvilināja mūs atgriezties vietās, kur sākām apgūt jūras copi Norvēģijā.
Pēc ilgiem sagatavošanas darbiem 29.maijā trijatā es, Andrejs L. un Arnis K. izlidojām uz Trondheimu, tālāk ar auto uz Lauvsnes, lai pārbaudītu savu copes veiksmi Lauvsnes apkārtnes fjordos.

Pirmajās dienās baudījām neatkārtojami skaistas vakara ainavas un ar mainīgām sekmēm nodarbojāmies ar labāko copes paņēmienu un zivīgāko vietu meklējumiem.
Laiks, var teikt, bija zvērīgi karsts. Tāds kaltētājs, ka domas vairāk grozījās nevis ap zivju medībām, bet gan, lai paspētu laicīgi tikt veikalā pēc aliņiem...

Redzētais apkopots albūmā "Norway trip 2018".

Taču pēc pirmo dienu relatīvi mierīgās kuģošanas turpmākājās dienās mūs sagaidīja tipiski ziemeļnieciski parbaudījumi - būtiski pastiprinājās vējš, laiks kļuva stipri vēsāks, gaisa temperatūra nokrita tuvu nullei, parādījās arī lietus. Vējš brīžiem bija tik stiprs, ka pat izbraucieni ar laivu kļuva problemātiski, nemaz nerunājot par copi. Vējš te ir pats svarīgākais faktors. Ja vējš laivu dzen, burtiski, ar ātrvilciena ātrumu, pat ar 500 gramu mānekli grunti sataustīt nav iespējams. Attiecīgi, jāpāriet uz supersmagiem pilkeriem vai arī par nopietnām zivīm var tikai pasapņot. Pat minimālo partikas programmu pildīt tādās reizēs var būt visai grūti.

Toties parādījās vairāk laika gan lai konsolidētu mūsu trijotnes sabildēto, gan nodemonstrētu savus meistardabus virtuvē. Brīvajos brīžos paplašinājām savu redzesloku arī ar tango eksperta Arņa K. muzikāliem stāstiem par tango burvību. Diemžēl, lai gan visi bijām lieli speciālisti copes jautājumos, ārējie apstākļi neļāva mums pilnā apjomā izpausties šajā jomā. :-) Pozitīvi bija tas, ka vētrainās dienas spieda mūs meklēt un apgūt jaunas vietas, kuras bija mazāk pakļautas vējam. Kā izrādījās, tās bija tikpat devīgas, kā jau iepriekš fiksētās.
Galu galā, lai gan izpalika iespēja nobildēties ar kādu supertrofeju, visi bijām apmierināti gan ar braucienu kopumā, gan ar copi - aizvadītās nedēļas laikā katram no mums izdevās tuvoties kvotai, kas liedz izvest no Norvēģijas vairāk par 10 kg zivju produktu.:-)

 
10. 06. 2018.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.