LR 2016.gada mušiņmakšķerēšanas čempionātā

7-8.maijā, mušiņmakšķernieki pulcējās savām pirmajām sacensībām, lai sāktu noskaidrot šī gada čempionus. Jāsaka, ka par pulcēšanos to īsti nevar nosaukt, jo dažādu iemeslu dēļ uz Latvijas 2016.gada mušiņmakšķerēšanas čempionāta 1.posma starta izgāja tikai 10 sportisti. Tas gan netraucēja sacensībām izvērsties dinamiskām un interesantām, jo blīvo un mainīgo rezultātu dēļ, uzvarētājus noskaidroja tikai sacensību beigu sesijās.
Pirmās sesijas parādīja, ka zivis ir nedaudz kaprīzas (droši vien, spiningotāji iepriekšējās nedēļas sacensībām bija tās krietni pamācījuši) un nebija viegli noķeramas. Tomēr tie kas bija labāk sagatavojušies un noskaņojušies parādīja, ka zivju ir pietiekami; tikai ir jāmāk tās noķert.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Sacensības tika organizētas sešās sesijās (divos atsevišķos sektoros). Visvairāk uzvarēto sesiju, četras no sešām, bija Andim Vecvērdiņam, kurš, lai gan pirmajā sesijā palika bez zivīm, prata ļoti ātri noorientēties un turpināja pārliecinoši ķert zivis. Viņš arī likumsakarīgi kļuva par šī posma uzvarētāju. Apsveicam!

Sacensību otrās vietas ieguvējs, Rolands Lipšāns uzvarēja divās sesijās, bet ļoti stabila zivju ķeršana citās sesijās (tikai viņš un Igors Skurjats katrā sesijā noķēra zivis) ļāva sakrāt tik ļoti nepieciešamos punktus.
Igors, kurš ierindojās trešajā vietā, arī ķērā ļoti stabili, un lai gan uzvarēja tikai vienu sesiju, kopā sakrāja tik pat daudz punktu, cik Rolands. Šoreiz otrās un trešās vietas ieguvējus izšķīra katra noķertās lielākas zivs izmērs.
Pa uzvarētai sesija bija arī Mārim Eglītim, 4.vietas ieguvējs, kurš visās sacensībās parādīja teicamu stabilitāti un Andim Freivaldam, izcīnīta 6.vieta, kuram abas beigu sesijas izrādījās ļoti neveiksmīgas (abas bez zivīm) un tas viņam neļāva ieņemt godalgotu vietu.
Lai gan Martiņš Pelšs uzvarēja 3 sesijās un arī individuāli viņš sacensībās noķēra visvairāk zivju, tomēr rezultāti citās sesijās neļāva Mārtiņam ierindotos medaļnieku rindās; tā pagājušā gada čempionam bija jāsamierinās ar “tikai” 5.vietu.

Komandām, protams, uzvarēja “Nimfomāni”, kuru pārstāvēja Andis un Rolands, pārliecinoši ar 24 punktiem apsteidzot “Mēs Zivīm” komandu, kura sakrāja 32 punktus (to pārstāvēja Igors un Andis). Komanda “Jūras Ķīmiķi”, kuru pārstāvēja Māris Eglītis un Adris Norītis, ar 38 punktiem ierindojās 3.vietā.

Šis posms ir noslēdzies un tagad sākam gatavoties nākošajiem posmiem.
Individuālie rezultāti:
Dalībnieks, punkti, vieta
Andis Vecvērdiņš 11, 1
Rolands Lipšāns 13, 2
Igors Skurjats 13, 3
Maris Eglītis 15, 4
Mārtiņš Plešs 16, 5
Andis Freivalds 19, 6
Andris Norītis 23, 7
Valters Gobiņš 23, 8
Māris Krūze 24, 9
Guntars Lagūns 24, 10

Komandu rezultāti:
Komanda, punkti, vieta
Nimfomāni 24, 1
Mēs zivīm 32, 2
Jūras ķīmiķi 38, 3
Č2015 40, 4
Flystarter 47, 5

 
30. 05. 2016.

  Seko jaunumiem Facebookfive comments

Noris Noris - 01-06-’16 09:37

NU,nu,nu! Ja es pareizi atceros arī festivāls beidzamos gados bija uz miršanas robežas, dalībniekus ar grūtībām varēja savākt tikai nedauz vairāk kā pašlaik! Katrā gadījumā, ja kadam ir interese organizēt, pļaviņa pie Siguldas ir brīva. Protams, šodienas norises nevar salīdzināt ar pasākuma vērienu 90 – tos gados, praktiski viss šodien ir mainījies. Salīdzinot dalībnieku profesionalitāti, tā ir ieverojami augusi, veiksme vairs nav noteicošais faktors. Gribu pateikt paldies Guntaram un Mārtiņam par perfekto pagājušā un arī šī gada pasākumu organizēšanu.

Rolands Rolands - 31-05-’16 18:52

Tāds visai neskaidrs un aplams viedoklis! Pirmkārt,musu sportisti jau divus gadus,un šis būs trešais,brauc uz Lietuvas Cempionātu!Piedevām ar labiem rezultātiem! Otrkārt,nevajag jaukt festivālu ar čempionātu,kas ir pilnīgi atšķirīgs formāts! Treškārt,starptautiskajos pasākumos mūsu sportisti ir tik konkurētspējigi,cik ir.Bet katrs veic savu uzdevumu ar pilnu atdevi un rezultāti,lai arī lēnām,bet aug.Vai tas būtu par iemeslu nerīkot vietējo čempionātu?Tad jau paskatoties uz forelistu šā gada rezultātiem arī nav jēgas rīkot LV čempionātu,lai gan tajā taču ir pieklājīgs apmeklētāju skaits!

norim norim - 31-05-’16 16:49

Daži, arī es nepiedalos vairs, jo shēma man kļuvusi neinteresanta, vienas un tās pašas sejas… Par kādu čempi var būt runa ja sacenšas 10 sportisti 5 komandās !!? Tādi sīki kluba mači. Ja kādreiz esti un leiši brauca mačoties pie mums, tagad būtu jābrauc mums pie leišiem.
Kur palikuši dažādie pasākumi, vai tad mušotāji nevar vairs saorganizēt kā kādreiz festivālu? Bija copmaņi, bija skatītāji, līdzjūtēji, bija izvēle, sportā palika paši asākie. Pasaules čempos mūsu labākie nespēj konkurēt un parasti esam starp ekskursantiem. Ja nevaram konkurēt, tādam vietējam čempionātam maz jēgas.

Pludiņniekiem tās pašas kaites, nevar viņus ņemt par piemēru. Nav tur nekādas masveidības.

Noris Noris - 31-05-’16 14:54

Pievienojos Rolandam! Es esmu piedzīvojis kādas 4 vai 5 dažādas sacensību organizēšanas shēmas. Manuprāt šī ir viss optimālākā, jo tiešām visu izšķir prasme, kā parunā (ņuhs, čuijs un poņa). Arī izlozes ietekme uz rezultātu nav izšķiroša, kā tas ir bijis daudzas reizes ātrāk. Vienu reizi pat makšķernieki paši pierakstīja izvilktās zivis, cik atceros, uzvarēja tie, kuriem bija vislielākie rakstītpratēji, nezin kāpēc neredzam viņus mačos pašlaik! Varbūt kļūdos. Drīzāk piekristu domai, kura vīdēja pirms šā gada sacensībām, par tautas klases dalībnieku piesaisti, paralēli esošajām sacensībām. Šie dalībnieki varētu sacensties arī par lielāko izvilkto un fotofiksēto zivi vai tamlīdzīgi. Cik zinu, atsauciba bija nekāda, jo pacīnīties par lielāko zivi var katrs individuāli vai draugu lokā, nemaksājot nekādu dalības maksu un arī vietu izvēle neierobežota. Zinu, Latvijā ir daudzi labi un pietiekami profesionāli mušiņmakšķernieki, kuri varētu veiksmīgi startēt arī esošajā čempionātā, taču nevienu ar varu nepiespiedīsi. Manuprāt, skatoties nākotnē, būtu svarīgi šim makšķerēšanas veidam piesaistīt bērnus un jauniešus. Vajadzīga vēlēsanās, idejas un droši vien ari kādi līdzekļi lai to izdarītu.
P.S. Starp citu, arī LR čempionātā pludiņmakšķerēsanā piedalījās tikai 13 dalībnieki, kaut gan pludiņmakšķerēšana ir masveidīgākais makšķerēsanas veids Latvijā?

Rolands Rolands - 31-05-’16 07:46

Latvijā sporta mušiņmakšķernieki ir tik cik viņi ir,tapēc neuzskatu,ka kā būtu kaut kas jāmaina.Pie tam beidzot sacensību formula ir pietuvināta starptautisko maču noteikumiem.Un ja mums interesē piedalīties tāda līmeņa sacensībās,tad tādu lielākās zivs ganīšanu varētu nosaukt par pilnīgu māžošanos.Nedomāju,ka sporta mušošanas līmenis Latvijā varētu augt dēl lielāka cilvēku skaita,kas piedalās sacensībās,bet gan no sacensību kvalitātes un pareizas organizēšanas.Protams,lielāka konkurence vienmēr ir vajadzīga,bet situācija ir tāda kāda viņa ir un aiz matiem nevienu sportā vilkt nav jēgas.Kas gribēs,paši atradīs laiku un izrādīs vēlmi.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.