Torsvaag (Norvēģija)

Kā jau solīju, publicēju Alda C. atsūtīto atskaiti par copi Norvēģijā Torsvaag aprīlī.

„Sveiks, Lapsas kungs!  

Uzklikšķini!

No šī gada 15.aprīļa  veselu nedēļu makšķerējām Norvēģijas ziemeļos. Tik agrā pavasarī Norvēģijas ziemeļos nevienam no mūsu kompānijas iepriekš nebija nācies makšķerēt ,tāpēc bija neliels satraukums par gaidāmajiem laika apstākļiem, kādi mūs sagaidīs tajā galā. Ierodoties Torsvaag bāzē, visapkārt bija manāmas sniega kupenas, taču gaiss jau bija iesilis līdz apmēram +3 grādiem un spīdēja saule. Bāzes pārvaldnieks mūs informēja , ka ziema ir atkāpusies un pavasaris ir iestājies tikai pāris dienas atpakaļ. Laika apstākļi visumā copei bija piemēroti visas nedēļas garumā - gaisa temperatūra apmēram +5 grādi, vēja ātrums 5-8 m/s  un tikai vienu dienu netikām jūrā, jo vēja ātrums pārsniedza 12 m/s un piestātne bija slēgta.

Par pašu bāzi neko sliktu nevaru pateikt. Laiva laba, motors darbojās labi, eholote strādāja, gafi garie bija. Jā, varbūt mājiņas. Nav tik labas kā Zanzibārā, bet arī tur viss darbojās. Ledusskapis, kur saldēt zivis un zivju tīrīšanas galds vislabākais, kur esmu bijis Norge.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Par copi. Lomos pārsvarā ķērās mencas 5-8 kg un jūras vilki 3-5 kg svarā. Tika noķertas arī jūras līdakas, pikšas, jūras vēdzeles. Katru dienu bāzē redzējām, ka kādai no copmaņu kompānijām lomos ir paltuss. Arī mums  izdevās tikt pie diviem paltusu mazuļiem 9,5 kg un 10 kg svarā.

Pēdējā makšķerēšanas dienā, tā teikt, trāpījāmies īstajā vietā un pareizajā laikā, kad ķērās mencas no 12-16 kg visiem vienlaicīgi. Vilkām... laidām vaļā...atkal vilkām ....gaidījām 25-kilogramnieci ,bet tā arī šoreiz nesagaidījām.

Lai tās padsmitnieces paaugās pa gadu ,un tad jau - uz tikšanos nākamgad!

Aldis C. un Co

Es tik varu piebilst, ka Torsvaag ir slavenākā vieta Norvēģijā, kurp dodas paltusu mednieki. Tāpēc gadu uz priekšu viss ir rezervēts. Ja izdomājat braukt, tad laicīgi. Šeit vairāk info - http://www.torsvaag.no/default_en.aspx. Jāpiebilst, ka bāzes īpašnieki izmanto vietas „slavenību” un cenas nākamgad paliek vēl lielākas.

 
15. 08. 2013.

  Seko jaunumiem FacebookOne comment

AB AB - 07-12-’13 18:14

Labdien!
Vai Jums nav informācija kādas iespējas kaut ko noķert ar spiningu fjordos no krasta? Vai kāds piekopj tādu copes veidu? Ja jā, tad ar kādiem mānekļiem, inventāru? Interesē vasaras mēneši, Kristiansundas, Andalsnes, Moldes apkārtnes fjordi. Gribas izmantot laiku lietderīgi, kamēr nebūs iespēja spiningot Latvijas līdakas.
Paldies! Ir pozitīva informācija. Īsi sakot, jāorientējas uz konkrētajiem apstākļiem, kuri lielā mērā ir līdzīgi visai Norvēģijas un arī Zviedrijas piekrastei, un kuros valda liela daudzveidība. Lielākās atšķirības zivju sastāvā konkrētajos mēnešos ir saistītas ar dažādu ūdens sāļumu un ūdens temperaturu attiecīgajos fjordos. Dažādību raksturo kaut vai tas, ka spiningošana var notikt seklās vietās ar viegliem 5-10 gramus smagiem mānekļiem, un beidzot ar vietām, kur jau dažus metrus no krasta ir 50 metru dziļums un var nodarboties ar pilkerēšanu. Attiecīgi jāpielāgo inventārs, attiecīga ir zivju dažādība lomos. Parasti internetā municipalitāšu mājas lapās atrodama konkrētāka informācija par makšķerēšanu un zivju sastāvu attiecīgajā rajonā, tā var būt par pamatu konkrētai izvēlei.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.