| Home |

Tači 2018

Kad parādījās ziņa, ka 10.un 11.oktobrī laiks Latvijā strauji uzlabosies, nolēmām izmantot Gundara K. laipno ielūgumu un apciemot viņa saimniecību pie Kaņiera ezera. Ar mērķi vakarpusē iepazīties ar Gundara eksperimentiem kalvadosa un grilēšanas jomā. Pie reizes ar klusu nodomu izmantot jauko laiku un rīta cēlienu pavadīt ezerā, lai ar fotoaparātu nomedītu kādu labu kadru. Kas no visa tā iznāca, var redzēt nelielā bilžu albūmā Tači 2018

Tači


11. 10. 2018.

| Home |

Ceļojums uz Namsenfjordu

24.-29.08 nelielā kompānijā īslaicīgi apmeklēju Norvēģiju, lai apciemotu Raivi Baltri un personīgi pārliecinātos, ka stāsti par šobrīd fantastisko skumbriju copi Norvēģijas fjordos nav, kā saka, fake news. Augusta beigās fjordos biju pirmo reizi. Cerēju gan noķert kādu zivi, gan papildināt savu bilžu kolekciju ar rudenīgu fjordu ainavu. Ceļojums bija veiksmīgs. Vislabāk to raksturo fotoatskaite, proti, kārtējais fotoalbūms ar nosaukumu Namsenfjord 2018 un slīdrāde."

Namsenfjordā

Te var izvietot komentārus.

03. 09. 2018.

| Home |

Nedaudz mūzikas

Nekad neesmu vienaldzīgs pret saksofona skaņām. Vakar apmeklēju vienu slēgtu pasākumu, kurā bija iespēja paklausīties saksofonistu Raivo Stašanu un senas latviešu galda dziesmas viņa izpildījumā. Ilustrācijai un, lai varētu atgriezties pie Raivo ierakstiem, neliels videoklips no viņa Youtube kanāla.


19. 08. 2018.

| Home |

FB ieraksts 08-2018

Neliela diskusija par sodu piemērošanu LMSF organizētajos Latvijas čempionātos. Starpgadījums radās, jo labu laiku pēc sacensību beigām ALJA informēja LMSF par to, ka bija sportisti, kuri startēja bez iegādātām licencēm.


14. 08. 2018.

| Home |

FB ieraksts 07-2018

Eksperimentēju ar FB ierakstu izvietošanu bloga lapā. Ceru, ka tādā veidā varēšu vieglāk atrast kādu savu FB ierakstu.
Kā piemēru ievietoju saiti ar Facebook LMSF ziņu lentā ievietotu vienu manu viedokli. Komentārus var redzēt tikai FB lapā.


31. 07. 2018.

| Home |

Cope Zviedrijas Lapzemē

Šobrīd te ir tikai saite ar Googles albūmu ar nosaukumu Storumana 2018. Apraksts sekos vēlāk.

Forstegstrappen

Saite ar slīdrādi Storumana 2018

Te var izvietot komentārus.

07. 07. 2018.

| Home |

Norway trip 2018

Dažas jau nedaudz piemirsto iepriekšējo Norvēģijas apmeklējumu atmiņas pēc pēdējo gadu Namsenfjorda apmeklējumiem izvilināja mūs atgriezties vietās, kur sākām apgūt jūras copi Norvēģijā.
Pēc ilgiem sagatavošanas darbiem 29.maijā trijatā es, Andrejs L. un Arnis K. izlidojām uz Trondheimu, tālāk ar auto uz Lauvsnes, lai pārbaudītu savu copes veiksmi Lauvsnes apkārtnes fjordos.

Pirmajās dienās baudījām neatkārtojami skaistas vakara ainavas un ar mainīgām sekmēm nodarbojāmies ar labāko copes paņēmienu un zivīgāko vietu meklējumiem.
Laiks, var teikt, bija zvērīgi karsts. Tāds kaltētājs, ka domas vairāk grozījās nevis ap zivju medībām, bet gan, lai paspētu laicīgi tikt veikalā pēc aliņiem...

Redzētais apkopots albūmā "Norway trip 2018".

Taču pēc pirmo dienu relatīvi mierīgās kuģošanas turpmākājās dienās mūs sagaidīja tipiski ziemeļnieciski parbaudījumi - būtiski pastiprinājās vējš, laiks kļuva stipri vēsāks, gaisa temperatūra nokrita tuvu nullei, parādījās arī lietus. Vējš brīžiem bija tik stiprs, ka pat izbraucieni ar laivu kļuva problemātiski, nemaz nerunājot par copi. Vējš te ir pats svarīgākais faktors. Ja vējš laivu dzen, burtiski, ar ātrvilciena ātrumu, pat ar 500 gramu mānekli grunti sataustīt nav iespējams. Attiecīgi, jāpāriet uz supersmagiem pilkeriem vai arī par nopietnām zivīm var tikai pasapņot. Pat minimālo partikas programmu pildīt tādās reizēs var būt visai grūti.

Toties parādījās vairāk laika gan lai konsolidētu mūsu trijotnes sabildēto, gan nodemonstrētu savus meistardabus virtuvē. Brīvajos brīžos paplašinājām savu redzesloku arī ar tango eksperta Arņa K. muzikāliem stāstiem par tango burvību. Diemžēl, lai gan visi bijām lieli speciālisti copes jautājumos, ārējie apstākļi neļāva mums pilnā apjomā izpausties šajā jomā. :-) Pozitīvi bija tas, ka vētrainās dienas spieda mūs meklēt un apgūt jaunas vietas, kuras bija mazāk pakļautas vējam. Kā izrādījās, tās bija tikpat devīgas, kā jau iepriekš fiksētās.
Galu galā, lai gan izpalika iespēja nobildēties ar kādu supertrofeju, visi bijām apmierināti gan ar braucienu kopumā, gan ar copi - aizvadītās nedēļas laikā katram no mums izdevās tuvoties kvotai, kas liedz izvest no Norvēģijas vairāk par 10 kg zivju produktu.:-)


10. 06. 2018.

| Home |

Aprīlis manā dienasgrāmatā

Aprīlis sākās ar Latvijas sportistu panākumu cildināšanu Zemkopības ministrijā. 4. aprīlī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Zemkopības ministrijas atzinības rakstiem sveica Latvijas izlases komandas pārstāvjus, kuri šogad Pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā Kazahstānā ieguva 2. vietu kopējā komandu vērtējumā un 1. vietu individuālajā vērtējumā.
15. Pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā, kas no 13. līdz 17. martam norisinājās Kazahstānā, Karagandas apgabala Timertau pilsētā, Samarkandas ūdenskrātuvē, Latvijas komanda izcīnīja sudraba godalgu, savukārt individuālajās sacensībās Harijs Raciborskis ieguva pirmo vietu. Latvijas delegācijas sastāvā šogad bija Harijs Raciborskis, Ainárs Eglítis, Aldis Vārna, Raimonds Kinerts, Agris Rudzāns un Normunds Grabovskis.

6.- 8.aprīlī biju Tallinnā, kur pēc organizātoru ielūguma darbojos tiesnešu kolēģijā pasaules kausa sacensībās kastingā. Interesanti bija satikt senus draugus no citām valstīm, - gan kastinga sporta veterānus Ülo Johansonu no Igaunijas, Olafu Schulzu no Vācijas, Helmutu Hochwartneru no Austrijas, norvēģi Thorgeiru Gustavsenu, kuri startēja senioru klasē. Tāpat arī jauno paaudzi - daudzkārtējos pasaules čempionus Alenu un Markusu Kläusler un pasaules kastinga elites pārstāvjus no Čehijas un Slovākijas. Vēl varu atzīmēt Dmitriju Borovkovu no Igaunijas, kurš īsā laikā iekļuvis starp pasaules kastinga labākajiem. Interesanti bija vērot arī jaunās, tā dēvētās, praktiskās mušīņmakšķerēšanas disciplīnas, kuras parasti tiek organizētas nevis stadionā, bet uz ūdens.

Redzēto apkopoju albūmā "Casting World Cup Tallin 2018".

Pāris dienās, kamēr kavēju laiku kastinga pasaules kausa mačos Tallinnā, arī mans dārzs pamatīgi atdzīvojies. Liecībai tikai viena bildīte.

14. aprīlī apmeklēju maksas copes dīķi Vangažos. Aldis Sprogis ieintriģēja mani ar zivju zupu, ko vārīšot pats daudzkārtējais Latvijas čempions Uģis Circenis :-), tādā veidā izprovocējot mani apciemot John Fox kausa (vai kausu?) izcīņu dīķa spiningošanā, kura risinājās Vangažu foreļu dīķos. Šajā vietā biju pirmo reizi. Brauciens bija to vērts, vieta izskatījās ievērības cienīga, kā solīts, zupa bija super, arī laiks bija negaidīti saulains, var teikt, tikai priekš sauļošanās. Izdevās gan nobildēt dažus pasākuma skatus, gan ar mušiņmakšķeri piemānīt vienu forelīti. Rezultātā tapa fotoalbūms "Vangaži 2018".


16. 04. 2018.

| Home |

Makšķernieku vikipēdija

Uzrakstīt par šo tēmu mani rosināja nejaušs zvans. Kāds jauns cilvēks gribēja zināt manu atbildi uz vienkāršu jautājumu, - kādu grāmatu vai interneta avotu latviešu valodā es ieteiktu kā rokasgrāmatu iesācējiem. Jāsaka uzreiz, man nācās dziļdomīgi laipot. Stāstīt, ka makškerēšanas tēma ir ļoti plaša, ka avotu ir daudz, nosaukt dažus piemērus, tai skaitā atsevišķus tulkojumus no ārzemju avotiem. :-)

Var just, ka makšķernieku rindas gan sarūk, gan atjauninās ar jauniem faniem. Vienlaicīgi tie, kas saskatījušies gan mūsu, gan ārzemju autoru veidotos copei veltītos raidījumus un videosižetus, un nolēmuši paši iesaistīties, grib atrast kādu jēdzīgu avotu, kurā būtu skaidras atbildes uz daudziem elementāriem jautājumiem, ar kuriem nākas saskarties makšķerniekam.

Un tad ienāca prātā doma, ka tie, kas seko manam blogam un informācijai FB, tāpat citi jaunie aktīvisti, arī varētu sniegt kādu atbalstu. Sākumā kaut vai politisku ar savu Jā vai Nē, varbūt arī ar informatīvu. Visticamāk, katrs no mums zin vismaz vienu avotu, ar kuru viņš iesācējam ieteiktu iepazīties, lai gūtu ieskatu kādā no makšķerēšanas jomas specifiskiem jautājumiem. Par ekoloģiju, zivīm, noteikumiem, makšķerēšanas veidiem, inventāru, paņēmieniem, taktiku, sabiedriskām organizācijām, pasākumiem, utt. Ja tā var teikt, makšķernieku wikipēdijas līmenī.

No otras puses - tas viss kopumā palīdzētu celt arī esošo makšķernieku izglītības līmeni. Varu pieminēt, kādreiz gaisā virmoja doma par makšķernieku eksāmeniem Latvijā, līdzīgiem tiem, kādi jākārto makšķerniekiem Vācijā.


30. 03. 2018.

| Home |

Ķīpsala 2018

Sen nebiju apciemojis ikgadējās tūrismam, makšķerēšanai un medībām veltītās izstādes, kuras pirms vasaras sezonas notiek Ķīpsalā. Šogad izdevās tur pabūt. Izrādījās, tur var satikt vienkopus gandrīz visas mūsu makšķerēšanas sporta slavenības, kuras dažādos veidos ir iesaistītas arī makšķerēšanas inventāra biznesā un bija sastopamas savu sponsoru vai atbalstītāju stendos. Tā tapa dažas bildītes, kuras apvienoju albumā ar nosaukumu "Ķīpsala 2018"

Te var rakstīt komentārus.


25. 03. 2018.

| Home |

Testējam MN zināšanas

Jūnija sākumā Rīgā katru gadu notika bērnu makšķerēšanas svētki, kuros man vienmēr nācās pildīt eksaminētāja lomu. Bērniem (un arī viņu vecākiem) tika izsniegtas veidlapas ar jautājumiem. Lai uz tiem atbildētu, bija jāzin makšķerēšanas noteikumi, tai skaitā jāpazīst zivis. Viktorīnas mērķis bija provocēt makšķerēšanas noteikumu minimuma apguvi.
Viktorīna bija orientēta uz jauniešiem 10 līdz 16 gadu vecumā. Rezultāti liecināja, ka liela daļa no viņiem MN zin pietiekoši labi, Pārsteidzoši, bet daudzi jaunie copmaņi zināja tos pat labāk nekā viņu vecāki. :-). Vienlaicīgi, zinošākie vaicāja, vai tādu viktorīnu mācību nolūkos nevarētu ielikt kaut kur internetā. Tā kā tīmeklī netrūkst paraugu, izmantoju vienu un pirms kāda laika izveidoju bērniem paredzētas elektroniskas viktorīnas paraugu.

Tie, kam patīk nedaudz nopienāki uzdevumi, savas zināšanas var pārbaudīt viktorīnā ar jautājumiem, kas Rīgas bērnu makšķerēšanas svētkos tika uzdoti jauno makšķernieku vecākiem.

Jautrībai un, lai būtu redzams, kā šo viktorīnas lapu var dažādi modificēt, var iepazīties ar vēl vienu resurspunktu, kurā aptauja veltīta nenopietnai ceļojumu firmas Fox Travel reklāmai. :-)

Te var rakstīt komentāru.


11. 03. 2018.

| Home |

Par Rīgas Domes lēmumu

Dzīvojot Rīgā, regulāri sastopos ar lietām, kuras skar manu dzīves telpu. Necik sen rakstīju par atkritumu kalniem, kas joprojām aug manas mājas apkārtnē, laikam, gaidot kārtējo dedzināšanu. :-) Šoreiz par jaunāko Domes lēmumu ierobežot sēdēs uzdoto jautājumu skaitu.

Runājot par spiningošanu sarežģītās situācijās upēs, kā argumentāciju bieži izmantoju sen zināmu aksiomu. Nekādi tēriņi, lai sagādātu labāko spiningu, superauklu un supervizuļus nepalīdzēs tikt pie loma, ja copmanis nespēs iemest mānekli pietiekoši precīzi vietā, kur uzturas potenciālais loms. Sīkums, bet svarīgs, lai sasniegtu mērķi.

Šī analoģija ienāca prātā, saistībā ar sacelto ažiotāžu par nupat pieņemto Rīgas Domes lēmumu ierobežot sēdēs uzdoto jautājumu skaitu un jocīgo domu apmaiņu tīmeklī, lai pierādītu šī lēmuma nedemokrātisko dabu. Var diskutēt līdz bezgalībai, bet jāsaprot, ka RD lēmums, lai gan, manuprāt, nepilnīgs, ir loģisks, jo sevišķi, ja ņem vērā deputātu dažādo zināšanu līmeni un dzīves pieredzi. Pareizi realizēts tāds lēmums atvieglotu RD darbu un paātrinātu lēmumu pieņemšanu.

Sīko nepilnību, kura sakņojas oponentu piesauktajā nedemokrātiskumā, ja būs pozīcijas politiskā griba iesaistīt opozīciju RD darbībā, var līdzsvarot bez lieliem strīdiem un relatīvi vienkārši.

Persona, kura dod vārdu un vienpersoniski lemj, vai kāda deputāta jautājums atbilst tēmai, vai atbildētājs ir sniedzis atbildi pēc būtības, vai jautājums pēc būtības ietver vienu vai 3 un vairāk jautājumus, ir Domes sēdes vadītājs. Tieši sēdes vadītāja pienākums ir nodrošināt Domes sēdes reglamenta izpildi, tai skaitā arī minētā RD lēmuma izpildi. Diemžēl, eksistējošais Domes sēdes reglaments neparedz, ka Domes sēdi varētu vadīt kāds cits, izņemot Domes priekšsēdētāju vai viņa vietnieku. Dabīgi, ja abi ir no pozīcijas, vienpusīgi sēdes vadītāja lēmumi un otras puses iebildes ir visai iespējami  

Demokrātijas nolūkos vajadzētu veikt izmaiņas Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumā, kurā ir Domes reglaments, ar mērķi, ka sēdi var vadīt arī ierindas deputāti. Proti viens teikums jāpapildina ar diviem vārdiem. :-) Nākamajā solī būtu jāpanāk vienošanās, ka sēdes pēc noteikta grafika (ievērojot frakciju lielumu) vada pozīcijas un opozīcijas pārstāvji. Komplektā tas viss varētu dot tikai pozitīvu ieguldījumu demokrātiskā Domes darbībā.

04. 03. 2018.

| Home |

Angling, Crayfish Catching, and Underwater Hunting Regulations

Arvien biežāk Latvijas makšķerēšanas čempionātos dalībnieku vidū mēs redzam mūsu kaimiņvalstu komandas un to dalībniekus. Tā kā nolikumos parasti ir formulēts, ka makšķerēšana sacensību laikā notiek pilnā saskaņā ar makšķerēšanas noteikumiem Latvijas ūdenstilpēs, lai šie noteikumi būtu viegli pieejami arī mūsu draugiem, izveidoju vienkāršu interneta vietni, kurā ar nosaukumu Angling, Crayfish Catching, and Underwater Hunting Regulations" ievietoju noteikumu tulkojuma nedaudz saīsinātu versiju angļu valodā.
Turpat blakus var atrast arī versiju krievu valodā. Makšķerēšanas noteikumu spēkā esošo pilno versiju latviešu valodā var atrast šeit.

Ziņu var atrast arī manā Facebook profīlā.

Te var rakstīt komentārus.


03. 03. 2018.

| Home |

Mācības makšķerniekiem

Atsevišķi makšķernieki gatavojoties jaunajai atklāto ūdeņu sezonai ir izrādījuši vēlmi pavasara periodā papildināt savas prasmes mušiņmakšķerēšanas un spiningošanas metienu jomā. Var teikt, kastingā, kas pēc būtības ir sacensības mušiņmakšķerēšanas un spiningošanas metienu izpildē. Pirmās mācības laukumā varētu sākties martā un turpināties aprīlī. Lai dotu iespēju visiem interesentiem un kaut cik sakārtotu šo tēmu, izveidoju internetā aptaujas lapu, kurā katrs var atzīmēt savu interesi un pēc tam arī pieteikties.

Te ir variants ar izlēcošu logu.

Te var rakstīt komentāru

18. 02. 2018.

| Home |

SALMO 30 gadu jubilejā

Biju jau atmetis domu, ka šogad iesaistīšos lašu makškerēšanā. Taču, izskatās, plānus nāksies pārskatīt. Vakar man bija gods piedalīties firmas "Salmo" 30 gadu jubilejā un sev par lielu pārsteigumu no firmas saņēmu balvu - bezmaksas ceļazīmi uz jebkuru Eiropas lašu upi pēc manas izvēles.

Te var rakstīt komentārus


21. 01. 2018.

| Home |

Par viltus informāciju internetā

Pievienojos Andas Rožukalnes šodien publiski netieši paustajai domai, ka viltus informācijas velns nav tik melns, tikai nedrīkst gulēt, jādarbojas, lai samazinātos to skaits, kuri tai uzticas.
Manuprāt, visvienkāršākais, un iespējams, arī šobrīd vienīgais reālais solis varētu būt publiska iedarbība uz portālu ticamību. Uz to var iedarboties nekavējoties, sperot relatīvi vienkāršus soļus.

Visiem portāliem jau šodien eksistē neoficiāls reitings. Jāpanāk, lai reitinga pirmais 20-nieks vai 50-nieks tiek uzturēts un regulāri atjaunināts kādā valsts portālā.
Visiem portāliem, kuri reitingā atrodas, piemēram, pirmajās divdesmit vietās, ar likumu vai MK noteikumiem var uzlikt par pienākumu pārpublicēt, piemēram, portāla 1.lapā šī reitinga pirmo divdesmitnieku ( noteiktā dizainā, ar atsevišķu logo, portāla standarta burtiem...)
Vienlaicīgi primārajā portālā izvietotajā reitingā ar melnu krāsu vai citādi iezīmē portālus, kuri publisko apšaubāmu informāciju. Dažādās kategorijās - naidīgu, melīgu, nepārbaudītu, vienmēr, regulāri, neregulāri utt. Proti, tādā veidā regulāri tiks publiskots noteikts viedoklis, kuram ir noteikta valsts aizsardzība. Visticamāk, tauta pamazām to novērtēs.

Nosacīti sarežģītākais jautājums, - kas noteiks minēto valstisko viedokli un pieminēto iedalījumu, kas iezīmēs.
Ceļi var būt dažādi. Būtu jāsāk ar vieglāk sasniedzamu mērķi - sākumā izzvejot kaut vai 1 - 5 portālus, balstoties, piemēram, uz nosacītas "pretterorisma sabiedriskas grupas" sagatavotiem uz faktiem balstītiem priekšlikumiem. Piemēram, uzsākt darbu pirmos 5 aizdomīgos iezīmējot kā aizdomīgus, teiksim, apšaubāmas informācijas portālu grupā.

Saprotams, svarīgi būtu iespējami ātri celt šāda oficiāla reitinga autoritāti. Pieļauju, sākumā var būt arī apzināts spams, un starp aizdomīgajiem var nokļūt arī apšaubāmi priekšlikumi, taču no kļūdām nevajadzētu baidīties. Pamazām argumentācija uzlabosies un mazāk būs šaubu par tās objektivitāti, portāli sāks ar to rēķināties. Kļūdas un to labošana maksās daudz lētāk nekā jebkura kavēšanās uzsākt darbību jau rīt.

Protams, var līdz bezgalībai diskutēt par ekspertu grupas politisko nostāju un kompetenci. Lai no jebkuras "gumijas stiepšanas" izbēgtu, jānosaka viena atbildīgā persona, bet grupas veidošanai jābūt atklātai. Piemēram, var uzsākt ar pieteikšanās principu. Sabiedriskajā "ekspertu" grupā var iekļaut dažādu lielāko politisko partiju pārstāvjus un arī brīvprātīgos. Svarīgs priekšnoteikums, - lai izbeigtu liekas iekšējās diskusijas, grupas locekļiem vismaz jāorientējas demagoģijā un jāspēj atšķirt viedokļus no faktiem.

Pārējais viss ir lētas un vienkāršas tehnikas jautājums. :-)


19. 01. 2018.

| Home |

Atkārtošana - zināšanu māte.

Atrast Facebook senāk publiskotas atziņas nav viegli. Taču FB mēdz sagādāt pārsteigumus un automātiski piedāvā senu ierakstu atkārtojumus. Zemāk izliktais teksts ir nupat saņemtais atkārtojums manam tieši gadu vecam ierakstam FB laika joslā. Lai vieglāk būtu to atrast, pārvietoju to uz savu blogu.

Ievērojot, ka aktuālizēta diskusija par LMSF darbības jautājumiem, te ir dažas tēzes par dokumentu sagatavošanu un valodas stilu. Nekā jauna, tikai, var teikt, atsvaidzinu to, ko māca vidusskolā. :-) Mēģinu visu, kā saka, salikt pa plauktiņiem. Pārāk bieži tīmeklī, ieskaitot Facebook, iznāk sastapties ar neauglīgām diskusijām par visdažādākajiem sīkumiem jautājumos, kuri attiecas uz dokumentu veidošanu un skar gan makšķerēšanas sportu, gan makšķerēšanas jomu vispār. Varbūt mani pāris centi var kādam palīdzēt. :-)

 

Lai kaut cik pareizi vērtētu visu, kas publiskots Internetā, tai skaitā arī sociālos tīklos, būtu jāievēro, ka pamatā tur valda publicistikas valoda, to nosaka katras ziņas mērķis un uzdevums. Tajā tiek izmanoti elementi gan no zinātniskās, gan lietišķās, gan sarunvalodas un daiļliteratūras valodas stiliem.

Taču, ja kāds grib iesaistīties dokumentu veidošanā, jāatcerās, ka publicistiskas valodas stils netiek izmantots organizatoriskos dokumentos.

Ja kāds piedāvā priekšlikumus, izmantojot publicistikas valodas stilu, tas nozīmē, ka kādam citam priekšlikumi būs jāpārveido, piemērojot lietišķo stilu, un parādas risks, ka priekšlikuma būtība var pazust.
Tas var radīt liekas diskusijas par to, ka priekšlikums nav ņemts vērā. Attiecīgi, ja ir vēlme, lai priekšlikums bez jebkādām izmaiņām būtu iestrādāts dokumentos, tam jābūt rakstītam lietišķā stilā.

Viss tas attiecas arī uz LMSF nolikumiem un noteikumiem, kas tiek veidoti kā LMSF iekšējie organizatoriskie dokumenti, - tajos būtu jālieto tikai lietišķo rakstu valodas stils.

Lietišķo rakstu valodas stilu raksturo lietišķums, lakoniskums, precizitāte un emociju trūkums.

Ja kādā darījuma tekstā vai dokumentā jānorāda nepieciešamība kaut ko veikt, noteikti lietojama vajadzības izteiksme.
Piemērs: ..dalības maksa jāpārskaita 2 nedēlas pirms sacensību sākuma.
Ja stingri jāuzsver nepieciešamību veikt kādu darbību, jālieto nenoteiksme. Piemērs: ... Tiesneši nedrīkst izmantot mobīlos telefonus.

Tieši šādi formāli kritēriji ir pirmie, pēc kuriem būtu jāuzsāk visu LMSF valdei iesūtīto priekšlikumu vērtēšana.


05. 01. 2018.
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.