| Home |

Izmaiņas spiningošanas sacensību noteikumos

Nākamās nedēļas nogalē Daugavā pie Kokneses risināsies Latvijas čempionāta spiningošanā no laivas noslēdzošais posms. Lai tie, kas gatavosies pasaules čempionātam, kurš šogad notiks Krievijā, varētu ņemt vērā 2016.gada beigās pieņemtās izmaiņas starptautiskajos noteikumos, šīs izmaiņas (angļu valodā) izvietoju atsevišķā lapā.
Principiāli nekā jauna nav, ir tikai daži skaidrojumi un precizējumi.

Pilnu jaunāko noteikumu versiju var atrast FIPSed lapā.

Te var rakstīt komentārus

19. 07. 2017.

| Home |

MM Lasītāju klubs

Joprojām ir jāsastopas ar informācijas pārpilnības problēmu. Rezultātā milzīgais informācijas daudzums, kas tiek piedāvāts internetā, daudziem liek maldīties, meklējot atbildes pat uz visvienkāršākajiem jautājumiem. Lai atvieglotu informācijas ieguvi, kā atsevišku projektu izveidoju interneta lapu, var teikt, biblioteku tematiskam Lasītāju Klubam.
Pirmā tēma - mušiņmakšķerēšana. Lapā varēs atrast saites ar, manuprāt, ievērības cienīgākajiem rakstiem, kuri jau ir manā pārziņā. Savus interesantākos atradumus varēs piedāvāt arī citi lasītāji. Līdzīgas tematiskas bibliotekas būtu vērts izveidot arī par citām tēmām.

Lapas eksperimentālo variantu var redzēt kā mušiņmakšķernieku Lasītāju Kluba biblioteku. Lapā būs saites ar publiski pieejamiem avotiem, taču būs arī saites, ar avotiem, kas būs pieejami tikai tiem, kas autorizēsies, proti, kluba biedriem. Pieejas kodus varēs saņemt sazinoties ar mani Facebook profīlā.

Šobrīd lapā, lai pārbaudītu tās funkcionalitāti, ir tikai nedaudzas saites, var teikt, ir tikai plaukti, kur izvietot atrastos avotus. Principiāli ir tas, ka visās lapās saturīgā daļa būs kopēta no dažādiem avotiem un ievietota manā šablonā. Tas darīts, lai visi raksti būtu ar līdzīgu dizainu un ērti lasāmi uz dažāda izmēra ierīcēm. Manuprāt, šāda pieeja ļaus izvairīties no lieku materiālu lejuplādes un mērķtiecīgāk atlasīt labākos materiālus.

No atsevišķiem autoru tiesību turētājiem ir saņemtas atļaujas izmantot viņu darbus publiskā telpā, tikai šādi darbi būs pieejami bez autorizācijas.

Te var ierakstīt komentāru

16. 07. 2017.

| Home |

Ceļojums uz Storumanu

Izveidoju albūmu par kārtējo nedēļu ilgo copes braucienu uz Storumanu. Internetā tas atrodams ar nosaukumu Storumana 2017.

Storumana 2017

Teksts sekos vēlāk. :-)

Te var ierakstīt komentārus.

05. 07. 2017.

| Home |

Jaunākie fotoalbūmi

Starplaikā manu Latvijas braucienu rezultātā ir radušies vairāki jauni fotoalbūmi.

Spiningotāji Alūksnē

Alūksne 2017

Mušiņmakšķernieki AnnāMušiņmakšķernieki Annā 2017

Pie Gundara TačosMakšķernieki "Tačos" pie Kaņiera 2017

Te var rakstīt savus komentārus.

25. 06. 2017.

| Home |

Nedaudz par copi un fotogrāfiju

Iespējams, draugiem tas nebūs jaunums, - kādreiz jau esmu skāris šo tēmu par maniem fotografēšanas pirmsākumiem. Fotogrāfijai nopietni pievērsos jau pirms aptuveni 30 gadiem ne tikai tapēc, ka Maskavā iznākošajiem maniem rakstiem bija nepieciešamas adekvātas ilustrācijas. Svarīgāka loma bija manām trenera gaitām kastinga sportā 90.gados, kad trenēju PSRS kastinga izlasi. Reiz man bija izdevība darboties treniņnometnē, kurā par viestreneri bija uzaicināts VDR izlases galvenais treneris Volfgangs Rihters. VDR tajā laikā bija izteikts līderis kastingā.
Atceros viņa pamācību - lai saprastu visus knifus, kurus izmanto labākie sportisti, lai sasniegtu augstus rezultātus, bez fotogrāfijas neiztikt. Video tajā laikā bija tāls sapnis. No tā laika fotoaparāts ir neatņemama visu manu ceļojumu un copes ekipējuma sastāvdaļa.

Pēdējā laikā esmu secinājis, ka man interesantāk bildēt visu, kas kaut kādā veidā asociējas ar makšķerēšanu, bet ne nomedītās zivis un iespaidīgus lomus. Iespējams tāpēc, ka makšķerēšanas pasākumos nākas pildīt kādu sabiedrisku pienākumu un arvien mazāk laika atliek praktiskai makšķerēšanai. Varbūt arī tāpēc, ka ar vienu bildi var pateikt daudz pat bez vārdiem. :-)

Attiecīgi, manos albūmos maz ir zivju bilžu, kuras tik ļoti pievilina makšķerniekus, jo sevišķi iesācējus. Papildus - copei pieeju racionāli un ķeru tikai, cik vajadzīgs, kā saka, paša pārtikas programmai. Azarts un interese par copi krasi mazinās, kad noķerts ņemams eksemplārs, C&R atzīstu tikai, kamēr tiek atlaistas mazizmēra zivis. Ja noķerta ņemama zivs, copes eksperimentus parasti pārtraucu.

Tā kā mazāk makšķerēju, vairāk uzmanības varu veltīt savai tuvākajai apkārtnei. Mans pēdējais fotoalbūms veltīts visam, ko varēju ieraudzīt maijā un jūnija mēneša sākumā manā dārzā. Tas saucās "Jūnijs 2017 Vārves ielā"

Jūnijs 2017 Vārves ielā

Zemāk uzskaitīti arī citi mani albūmi, kuri radušies, apmeklējot albūmos minētos pasākumus pirmajā 2017.gada pusgadā.

Latvijas čempionāts spiningošanā Burtnieks 2017
CIPS kongress Prāga 2017
Latvijas čempionāts spiningošanā dīķos 2017
World Ice Fishing Championship Rīga 2017


13. 06. 2017.

| Home |

CIPS kongress Prāgā

Iepriekšējās nedēļas nogalē kopā ar LMSF prezidentu Gundaru Kurzemnieku piedalījos CIPS kongresā, kurš notika Prāgā.
Kongresa galvenā tematika bija jaunas vadības vēlēšanas jūras, saldūdens un mušiņmakšķerēšanas federācijās, kā arī jumta organizācijā CIPS. Pie reizes arī 2018.gada pasākumu kalendāra apstiprināšana. Detalizēti informāciju varēs atrast CIPS mājas lapā internetā.
Var teikt, ka vienlaicīgi ar dažām sīkām kadru izmaiņām federāciju un CIPS prezidijos tikai FIPSmouche notika vadības maiņa. Iepriekšējais prezidents Beļģijas pārstāvis Paul Vekemans samainījās vietām ar Slovākijas pārstāvi viceprezidentu Mario Podmanik, kurš tagad četrus gadus pildīs prezidenta pienākumus.
Mūsu nelielās delegācijas uzdevums bija ne tikai rūpēties, lai vēlēšanu rezultātā federāciju vadībā paliktu mūsu draugi, bet arī, kā saka, sagatavot augsni, lai Latvija varētu pretendēt uz CIPS kongresa rīkošanu 2019.gadā. Var teikt, ka abi uzdevumi gan kongresa oficiālo pasākumu gaitā, gan neoficiālajos pasākumos tika sekmīgi izpildīti.

Prāgā nebiju bijis kopš pēdējā CIPS kongresa, kurš tur notika 2007.gadā. Par pilsētu palika vislabākais iespaids.

Kā parasti, nedaudz padarbojos arī ar fotoaparātu un izveidoju nelielu slīdrādi, kurā centos parādīt savus iespaidus par kongresu un Prāgu. To var atrast internetā.

CIPS Congress Prague 2017

Te var rakstīt komentārus.


02. 05. 2017.

| Home |

Sezonas atklāšana ar mušiņu

Šodien laika pareģotāji sasolīja labu laiku un +15°C, tāpēc saņēmos un devos ar MM pārbaudīt man zināmās vietas. Pa ceļam atsaucos uz Alda Sproģa aicinājumu un apciemoju Voldemāra dīķi, kur ieplānots Latvijas čempionāts dīķu spiningošanā. Izrādījas, tur notika kārtējais treniņš. Izmantoju savu draugu laipnību, paņēmu no viņiem spiningu un uz īsu brīdi iejutos dīķu spiningotāja lomā. Izdarīju kādus 10-12 metienus, ķērās kā akvārijā.:-) Tā arī nesapratu, kas tas par zaļi-melnu šūpiņu, kurš bija galā Igora F. spiningam, taču divas foreles ar to izvilku. Pēc tam Andris B. iedeva savu spiningu ar Blue Fox rotiņu, - nekādu problēmu. Atkal izvilku divas foreles. Un tas viss īsā laikā ar svešiem rīkiem. Laikam, kā iesācējam tīri labi. :-)

 

Pirmais secinājums, - guvu priekšstatu par copes stadionu, bet radās arī jauni jautājumi. Protams, labi, ja visiem ķeras, taču paliek iespaids par copi akvārijā. Vēl cita problēma, piemēram, dīķos, kuru platums ir neliels, nevar izmantot tālus metienus, proti, jāmet tā, lai vizulis nelido tālāk par dīķa vidu un nesaķeras ar vizuli iemestu no pretējā krasta. Ar tikai nedaudz smagāku devona tipa vizuli var aizmest tuvu otram krastam. Ko darīt? Izskatās, bez speciālām bojām neiztikt. Interesanti, kā būs ar 6m zonas ievērošanu, kad sportisti centīsies mest tālāk un kad pūtīs nopietnāks sānu vējš. Viens "labs" iesācēja cienīgs metiens un vairākiem dalībniekiem "cope" un galvassāpes būs nodrošinātas.

 

Tas ir tikai pirmais, varbūt vēl nepilnīgs iespaids no 20 minūšu ilgās ekskursijas uz dīķi, kur ieplānots pirmais Latvijas čempionāts. Pēc tam devos uz Tomes dīķi, kur pārbaudīju, kā ķeras zivis uz mušiņu. Copes bija retas, bet zivis nopietnas. Lai gan biju iecerējis noķert kādu karpu, siltuma vilnis vēl nebija atnācis un tās pat nemanīju. Ķērās tikai foreles un gadījās arī viena store.

Te var rakstīt komentāru


01. 04. 2017.

| Home |

Pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā Rīga 2017

Te ir ievietoti visi pasaules čempionāta rezultāti.

Pirmā diena
- Komandu vērtējums
- Individuālais vērtējums
- Sektori

Otrā diena
Komandu vērtējums
Individuālais vērtējums
Sektori

Čempionāta kopsavilkums
Komandu vērtējums
Individuālais vērtējums

Te var rakstīt komentārus

19. 02. 2017.

| Home |

Jaunais 2017.gads sācies

Lai tu būtu laimīgs, lai tu būtu laimīgs, lai tu būtu laimīgs... Tādiem vārdiem skanot no radio, šorīt sākas mans jaunais 2017.gads.

Pēc visa, kas noticis pēdējā mēneša laikā, izskatās, ka gaidāmas pārmaiņas arī manos pienākumos. Vecā gada nogalē esmu veiksmīgi atvadījies no diviem, var teikt, projektiem, kuros sabiedriskā kārtā biju iesaistījies, jau labi sen. Viens no tādiem bija mana sadarbība ar SIA Cope Zviedrijā, kurā pārzināju divu interneta lapu copezviedrija.lv un storuman-fishing.ru administrēšanu. Decembrī pakāpeniski šos pienākumus nodevu jauniem censoņiem, ceru, ka viņi sekmīgi turpinās šo projektu.

Lielākas izmaiņas skars arī manu darbību LMSF, kurā pēc prezidenta amatā pavadītiem 40 gadiem pēdējos divus gadus pildīju gan izpilddirektora pienākumus, gan LMSF interneta mājas lapas administratora lomu, protams, sabiedriskā kārtā. Arī šajā jomā pamazām jaunā LMSF valde ir nostabilizējusi savu darbību un varu visu, ar ko biju saistīts, mierīgi nodot, kā saka, jaunatnes pārziņā.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Visu to rakstu, galvenokārt, lai pats piefiksētu šīs izmaiņas un aprastu ar domu, ka darba būs mazāk. Ja vien atkal neiesaistīšos kādā avantūrā, vispirms jau saistītā ar makšķerēšanas jomu.

Pamatu tam jau ielika Ziemasvētku vecītis, kurš atnesa man spoguļkameru Nikon D5300. Laikam, lai radītu augsni jauniem eksperimentiem un jaunai pieredzei. Pirmās aizejošā gada pēdējās dienas bildītes var redzēt augstāk. Kā var redzēt, jaunais gads atnācis ar zaļu zāli pagalmā un jaunām cerībām.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Optimismu, cerību un veiksmi novēlu visiem, kas iegriezīsies šajā bloga vietnē!

Te var rakstīt komentārus.

01. 01. 2017.
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.