Manas piezīmes
JST 2001 - 2019

Dažas novembra copes ainas

Nedēļas nogalē izmantoju mierīgo laiku un to, ka temperatura visā Latvijā joprojām turas plusos un svārstās 6-9°C robežās, nedaudz laika veltīju arī copei. Piektdien ar mušiņu apsekoju dažas man pazīstamās vietas un nomedīju dažas skaistas foreles.
Savukārt sestdien 4 stundas dienas vidū kopā ar JS veltījām Kaņiera ezeram.

Pelēcīgā diena bija miglaina, brīžiem smidzināja sīks lietutiņš, un atkal slikti - copei laiks bija pat pārāk mierīgs, gandrīz bezvējš. Lai kaut nedaudz mainītu metiena pozīcijas, katrreiz bija jāķeras pie airiem. Tikai pēcpusdienā sāka pūst neliels vējiņš, palika nedaudz vēsāks. Zivis ilgi nevarējām atrast, kādas trīs stundas nemanījām pat copi. Sajūta bija tāda, ka zivis Kaņieri pametušas. Tikai, kad sāka pūst neliels vējiņš, parādījās arī dažas copes, taču ķērās tikai sīkaļas, mēs daudz necentāmies un samierinājāmies ar vienu mēra līdaciņu.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

24. 11. 2013.

Oskara Soboļeva memoriālā 2013

Ievietoju albūmu, kurš tiek veidots laikā, kamēr jau astoto gadu pēc kārtas atrodos Krievijā netālu no Astrahaņas pie Volgas kārtējā pasākumā ar virsrakstā redzamo nosaukumu, kurā visas darbības un runas risinās par trofeju zandartu spiningošanas tēmu. Pasākumā, kurš notiek pie Ahtubas upes izvietotajā bāzē "Uspeh" un kurā galvenā balva ir aptuveni 10 000 latu liela naudas balva, šogad piedalās rekordliels dalībnieku skaits - 32 ekipāžas.
Reģionā valda skaists un sen nepieredzēti silts laiks, dienā +10 - 12°C. Arī lomi ir neredzēti skaisti - jau pirmās dienas vakarā dalībnieki uzrādīja 17 trofeju izmēram atbilstošus eksemplārus, bet lielākais bija 7,2 kg smags. Priekšā vēl viena sacensību diena.

Otrā dienā atkārtojās pirmās dienas scenārijs. Atkal lomos 17 ieskaites izmēra zandarti, mazākais 2,8 kg, taču lielākais bija vēl iespaidīgāks, - 9,2 kg smaga zandartu mamma. Cik katra laiva noķērusi zandartus ar svaru zem 2,5 kg, neviens neskaita. Piemēram, poļu firmas Salmo dibinātājs Pjotrs Piskorskis, kurš, lai pārbaudītu Salmo vizuļus, arī piedalās, stāstīja, ka viņš ar partneri katru dienu noķēruši vismaz 30 dažāda kalibra zandartus. Diemžēl, viņa laiva pie ieskaites zivs tā arī netika. Pirmo reizi sacensību vēsturē bija tik liels skaits ieskaites zivju, tika sasniegts arī sacensību lielākās zivs rekords. Pat paši organizatori ir patīkami pārsteigti par neredzētajiem lomiem. Divas trešdaļas zandartu noķēra velcētāji, šoreiz džigotāju lomi bija trūcīgāki.

12. 11. 2013.
Visas šī gada ziņas
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.