< Makšķerēšana Latvijā - Fishing in Latvia
home   contact

| Atpakaļ |

nedēļu apspriežam kalendāra uzmetumu

Tātad, pamazām sākam gatavoties nākošajam sacensību gadam, uztaisīju uzmetumu ziemas, pluda un fīdera maču laikiem, nedēļu gaidu sakarīgus komentārus par šo tēmu, pēc tam finalizējam un publicējam kā kalendāru, kuram tad varēs pieskaņot atvaļinājumus un darbus.
Datums
19.-20.01.
09.-10.02.
02.-03.03.
11.-12.05.

25.-26.05.
08.-09.06.
06.-07.07.
13.-14.07.
27.-28.07.
17.-18.08.
21.-22.09.
Nosaukums
LČ zemledus makšķerēšanā 1.kārta
LČ zemledus makšķerēšanā 2. kārta
LČ zemledus makšķerēšanā 3. kārta
Salmo kauss jauktajā (fīders
+ pludiņmakšķere) makšķerēšanā
LČ pludiņmakšķerēšanā 1. kārta
LČ fīdermakšķerēšanā 1. kārta
LČ makšķerēšanā tautas klasē
LČ pludiņmakšķerēšanā 2. kārta
LČ fīdermakšķerēšanā 2. kārta
LČ fīdermakšķerēšanā 3. kārta
LČ pludiņmakšķerēšanā 3. kārta
Vieta
 Balvi (Baltezers)
M. Baltezers
Limbažu Lielezers
Venta

Lielupe
Lielupe
Aiviekste
Piņķi
Varkaļu kanāls
Daugava Lucavsala
Daugava
Organizators
?
?
?
SalmoKalsnava
05. 11. 2012.

| Atpakaļ |

Pavilkām no sirds :)

Bija sarunāts tikties ar čomu pie Gaujas 9 no rīta, iepriekšēja dienā esot brekšuks ēdis itin labi, sēžamies abi ar jaunako Grabovski mašīnā, bet mans Jēpis nelec, griez kā tecila, bet nelec, nu.... kaut kāda sarkana lampiņa jau pāris dienas mani brīdināja, ka tā varētu notikt :), tāpēc Jēpi nelamāju, bet zvanu čomam, lai iebrauc man pakaļ. Pie upes esam ap 10, bet  mūsu vietā tikko atnākusi un iekārtojas četri mazi vīreļi, nu neko, paejam metrus 50 zemāk, izmīdam zāli un vietai izrādās nav ne vainas, pie ūdens tiek, iemest var, pārējais ir pieciešams, iemaisu barības, 2 Salmo brekši un 1 Sensas karpa  + 3 kg smagas zemes, tam visam klāt vel kārīga sauja balto tārpu un 4 bundžas slieku. Doma ir copēt ar pludiņu, ar klasisko Gaujas velkonīti, makšķerējamais attalums šeit ir ap 35-40 metriem no krasta, arī straume nav švaka, pietam vējš arī ir pa straumei, tāpēc liekam 10 gramīgus pludiņus, dziļums ir zem pusotra metra, bet kad uztaisa velkonīti, tad tāds kāŗtīgs pusotrs metrs ir. Startā sametu bumbas 7, lielas netaisu, jo jāmet tālu un straume aŗī nes, taisu tādas tenisa bumbas lieluma bumbas, roka gan sāp, bet aizmest var, sākam pludināt..... a zivju ta nav, pus stundu stavam bez nevienas copes, uzmetu vēl 3 bumbas barības, copju nav, bet Gauja ir Gauja, cope seklumā ir specifiska, kad pagājusi stunda desmit minūtes kaut kas beidzot biki pakrata pludiņu, uzcērtu, bet akis pliks, kolēģis Vladislavs piecert pirmo breksuku, tāds ap kilo ir, mans metiens un momentāla cope, lietas aizgāja raiti...., pienāca kolēģis, kurs staigaja pa upi ar mikrodžīgu un sāka notiekošo komentēt, 58 sekundes, 65 sekundes, oo pauze 75 sekundes, atkal 55 sekundes...., tie bija strplaiki starp viena cilvēka izvilktiemj brekšīem, aptuveni uz 10 izvilktām zivīm iemetu pāris bumbiņas, bet zivis bija pienākušas tik milzīgs bars, ka nebija nemaz jātrāpa uz baroto vietu, brekši ņēma arī 20 metru saņus. Pašā copes kulminācijas brīdī pludiņš ūdenī bija labi ja 5-7 sekundes, vilkam un kaifojām, sogad tā vēļ nebija vilkts, te aiz līkuma parādījās motorlaiva, kura smuki pārpukšķināja tieši pa mūsu brekšīem, zivis pazuda momentāli, uzbaroju un pēc minūtēm 15 zivis atgriezās un viss turpinājās līdz īsā laika periodā brekšīem pāŗbrauca vēl divas laivas, tas puikas aizbiedēja pavisam, stundiņu vēl pastāvejām, katrs pa vienam brekšukam noķērām un metām mieru, kaut kā vairāk i negribējās ķert. Pa trijiem izstiepām krastā tīkliņu, nu skats bija vairāk ka iespaidīgs :), kopumā noteikti vairāk kā 80 kg brekšu, dažī lielāķie bija virs 2 kg, bet pamat massa 800-1300 grami, es paņēmu 4 brekšus (7,5kg ),  čoms 10 ko nokūpināt un kolēģus darbā uzcienāt, pārējos aizstiepam atpakaļ līdz ūdenim un palaidām vaļā, izdzīvoja visi, izņemot 2 asarīšus, kuri bija pa vidu trāpījušīes un pārāk dziļi ierija kumosu.

Ehhhh, puiki un meiteņi, tas bija forši, sevišķi, ja ņem vērā, ka visa cope bija labi ja stundas trīs trīs ar pusi, tāda ekspreso cope sanāca :):)


27. 08. 2012.

| Atpakaļ |

Lietuva, Baltijas čempis, Nemūna

Šajās brīvdienās piedalījāmies Baltijas čempionātā, kas šogad notika Lietuvā, netalu no Rusnes pagasta, 3-4 kilometrus no Kuršu jomas, Latviju pārstāvēja Agris Ziediņš, Igors Jastremskis, Guntis Karkliņš un es, piedalījās 11 komandas, 2 no Krievijas-Pēterburga, 2 no Baltkrievijas, 1 Igaunija, 1 Latvija, 3 Lietuvas un 2 Polijas. Sacensības notika Nemūnas lejtecē, upe tur ir sadalījusies vairākās mazākās upēs, straaume tur ir liela, zivju daudz un atkarībā no sezonas pat ļoti daudz, jo upē nak nārstot daudzas zivis no Kuršu jomas, kas ir slavena ar savām zivju bagātībam un sevišķi jau zivju izmēriem. Gāja mums visumā labi, izcīnījām 2. vietu komandām, individuāli neviens pie medaļām netikām, tam ir visādi iemesli, bet nu ir kā ir, uzskatu, ka pie šādas konkurences ir labi, bet stāst ir par pašu upi, tā ir pludiņmakšķernieka un fīderista paradīze, treniņos un sacensībās lomos trāpījās raudas svarā līdz 800 gramiem, liela daļa sportistu tādas nemaz nebija agrāk ķēruši, lomos bija daudz sapalu, izvilkti gan tika tadi līdz 2 kg, bet diezgan bija tādu copju, kad kaut kas pieķerās un aiziet ar visam parpalām, pat neapstajoties. Pat mazais Grabovskis, ar tur pat uz vietas samontētu grunteni uz spininga bāzes, paejot maliņā no sacensību sektoriem vilka nereāli lielas raudas un pličus katras piecas minūtes, tika arī pie virskilo brekšuka, protams mačos , kad vvisi sak barot, zivis sadalās, ātri pieēdās, kļūst uzmanīgākas, bet tik un tā 4 stundu labakie lomi bija virs 12 kg, kas nav slikti.

Pēc divam nedēļām tur notiks Lietuvas čempionāta pēdējā, 5. kārta, brauksim abi ar Grabovski jaunāko pakaifot par treninu copi jau dienu ātrāk, jo mači kā mačī, bet kad krastā copmaņu ir mazāk, tad zivis tur ir izcilas, vienu vārdu sakot smaids līdz ausīm par to zivju izmēru :).


23. 07. 2012.

| Atpakaļ |

mākslinieciskā pauze :)

Pats nemaz nepamanīju, ka šeit neko neesmu ierakstījis jau vairākus mēnešus :), jo ikdienā it kā visu laiku internetā runājos ar jums visiem ,bet... caur CL ekspertu sadaļu, kur nupat, sākoties brīvlaikam, jautajumu daudzums ir trīskāršojies :)).

Ikdienā viss notiekās diezgan raitā tempā, darbs-mači-darbs-mači-filmēšana-mači un atkal darbs, āāā nu praktiski katru vakaru arī sporta zāle, nu jau pus gadu nepīpēju, biki vairāk aktīvi cilāju dzelžus :), pamazām palieku vel lielāks :):), pat dzeršanu esmu uz gadiņu nolicis malā, lai nieres un aknas biki atpūšās, vienu vārdu sakot nedaudz pamainīju savu ikdienu :). Mačos iet visumā normāli, Latvijas čempionātā pēc 2 kārtām esmu 3.-6. vietā, pēc pirmās kārtas krituma nedaudz esmu pakāpies, ceru, ka trīniekā arī palikšu, Lietuvā nu jau garām 4 kārtas, nupat brīvdienās skaisti novinnēju abas dienas un arī visu kārtu pārliecinoši novinneju, pašamk baigais prieks, jo bija ļoti sarežģīts ūdens, sen nebiju tādā tempā strādājis. Gatavojos LČ 3. kārtai, kura notiks Varkaļu kanālā, pēc tam uzreiz ir Baltijas čempionāts Lietuvā, kur kopā ar LMSK taisīsim apvienoto komandu, tad ar joni nāk virsū pirmais Latvijas čempionāts fīdermakšķerēšanā, pat reiz precizēju vietu un nolikumu, tad sakam gatavoties PČ Čehijā, izskatās ka beidzot esam tikuši skaidrībā ar komandas sastāvu, šogad ne grama finansējuma nav, visss uz pašu pleciem, bet ... ko tu slimam padarīsi, aizņemšos, bet aizbraukšu :), jo tas ir gada galvenais notikums, kur ir jābūt :).

tā lūk man iet :)....


03. 07. 2012.

| Atpakaļ |

"Makšķerēšanas noslēpumi" Nr 124

Turpmāk lapā atradīsies tikai jaunākais videoklips. Saiti ar visiem citiem videoklipiem no cikla "Makšķerēšanas noslēpumi" var atrast šī raidījuma kanālā Vimeo arhīvā. Šis ieraksts saglabāts, lai sagalabātos komentāri iepriekšējiem raidījumiem.

30. 05. 2012.

| Atpakaļ |

pludiņmakšķernieku komanda meklē piekto dalībnieku

Ja šo lasa kāds, kurš nopietni grib pievērsties pludiņmakšķerēšanas sportam, vai kādreiz jau ir startējis, bet kaut kādu iemesluu dēļ vairs nestartē, tad jums ir, manuprāt, unikāla iespēja uzreiz ielekt labā, draudzīgā un pats galvenais finansiāli daļēji atbalstītā komandā, tiesa kaut kādai saprašanai un nojautai vajadzētu būt :), bet galvenais, gribēt startēt un mācīties.

Pat reiz nesaukšu ne komandu, ne ko citu, ja ir interese, tad rakstiet man uz e-pastu - normunds#salmo.lv, tad iedošu kontaktus tālāk.


17. 04. 2012.

| Atpakaļ |

pirmā sezonas cope

Sestdien braucām Ventas brekšus lūkot, jo pa pagājušās nedēļas vidu šie esot sākuši kustēties pa seklajām vietām, braucam un vērojam aiz loga ziemu, nāk sniegs ar lietu, -1 grāds, nu kādi tur vēl brekši ..., no 7 līdz 11 cītīgi nopludinājām pludiņus pa smuku aizstraumīti, kur katru gadu pavasaros velkam labu labos brekšus, bet nekā, zivis apakšā bija, bet uznākušais aukstums viņas bija padarījis pilnīgi nekustīgas, mēģināju brekšus barot i ar labām barībām i ar motiļiem, bet šie teicā NĒ, lai mēs saprastu, ka viņi tur ir gan man, gan kolēģim pa reizei āķis ieķērās kāda brekša vēderā vai spurā, dažu sekunžu ahhh un ohhhh un āķis izlidoja :). Viss liecināja par to, ka cope tā arī nesāksies, vimbas ķert pavisam negribējās, jo man vimba nav sevišķi mīļa zivs un ķeru tās tikai tad, kad cits nekas neķerās, tāpēc vācām makšķeres un braucām 100 km uz kādu nelielu, jūrā ietekošu upīti, par kuru biju tikai dzirdējis, bet būt tur nebija sanācis. Vietējie copmaņi gan uzreiz sāka stāstīt, ka šodien copes neesot, ka lūk vakar gan bija cope, bet jau tas vien, ka salīdzinoši mazā upītē sēdēja pārdesmit vietējo copmaņu bija iedvesmojoši, pietam man pašam ļoti patīk mazās upītes, tāpēc uzjaucu barību un sākām taustīties. Dziļums zem 2 metriem, vidēja straumīte, ar 6 gr pludu bija kā bija vadīt ēsmu, bet pārsieties bija slinkums :), copes sākās uzreiz, pirmie atsaucās līdz 100 gr ašuki, tad pa kādam finierītim 300-500 gr, tad pa raudai, pa baltajam sapalam, priekš tāda suņa laika un pirmās pavasara copes ļoti priecēja zivtiņu izmērs, Edgars to visu cītīgi filmēja un kā tas izskatījās redzēsiet MN raidījumā. Beigās gan nedaudz pārcentos ar barību, precīzāk iemaisīju eksperimentu un tas sasauca tādu lērumu ausleju, lielu, bet ausleju, ka normāla cope beidzās :).

Uzklikšķini!

Svētdien atkal bijām mazajā upītē, sākumā stundas trīs nostāvējām pilnīgi tukšā posmā, jo likās, ka citur vietas nav, pa kādai retai zivtiņai jau ķērām, bet visumā švaki, tikai kolēģis uz fīderi tika pie dažām skaistām raudām un baltajiem sapaliem, vēlāk neizturējām un pārcēlāmies metrus 250 augstāk, uz vietu, kur bija par pus metru dziļāks, tad nu tur  pāris stundas vienkārši kaifojām, jo jau no pirmajām barības bumbām pieskrēja bars ar baltajiem sapaliem, pietam izciliem, lielākie bija tuvu pie gramiem 300, tādus biju vilcis tikai Salacā un Gaujā, i to reti. Kā jau mazā upītē, pietam ļoti lielā necopes reizē :), tā teica vietējie copmaņi,  arī mums copa pamazām pieklusa, varēja pa kādai raudai lasīt, bet sava kaifa norma jau bija saķerta, kopā kādi kilogrami 6-7 skaistu, es pat teiktu izcili skaistu zivju tādiem laika apstākļiem bija ļoti labs loms, atlasīju sev zivis 20 ko uzcept un ielikt etiķa marinādē, pārējās palaidu, lai dzīvojas, un braucām mājās, pie sevis visu laiku slavēdami mazo upīti, ir jau patāls brauciens, bet tādai dvēseliskai copei pāris reizes sezonā turp noteikti braukšu, noteikti braukšu.


03. 04. 2012.

| Atpakaļ |

Makšķerēšanas noslēpumi Nr.107

Turpmāk lapā atradīsies tikai jaunākais videoklips. Saiti ar visiem citiem videoklipiem no cikla "Makšķerēšanas noslēpumi" var atrast šī raidījuma kanālā Vimeo arhīvā. Šis ieraksts saglabāts, lai sagalabātos komentāri iepriekšējiem raidījumiem.

01. 04. 2012.

| Atpakaļ |

tā viš i tai dzīvē ....

Uzklikšķini!

Jā, šo lapu esmu atstājis pavisam novārtā, jo likās, ka te neviens neienāk, CL daudz jautājumu, var būt brīžiem stulbi līdz idiotismam, bet ja tā padomā, tad gadus atpakaļ arī es tādus pašus jautājumus uzdotu, tikai nebija kam :), patiesībā pēdējais, Zviedrijas brauciens mani nedaudz atgrieza sliedēs, nu nebiju es neko tik foršu vēl jutis ziemas copē, pa četrām dienām mūsu kompānija noķēra ap simts zivīm virs 2 kg, lielākās sīgas 2,720, 2,650 u.t.t., vienkārši fantastika, forelēs pat i negājām, Guntis mēģināja, no divām copēm mazāko zivi, divnieci, dabūja, bet vispār foreles tur visus loriņus plēš lupatās, pagājušā gadā tur esot lielākā izvilktā forele 9,6kg, lielākā sīga 5,2, letiņš esot izvilcis 4,7 kg sīgu, godīgi sakot nevarēju pat iedomāties, ka tā var būt tepat, nosacīti netālu, pāris stundu lidojumā. Vasarā tas ir savādāk, karpas, sami un citi monstri jau ir diezgan pierasta lieta, arī 2 un vairāk kilo brekšuki nav retums, bet ziemā, pietam lašveidīgās zivis tādos izmēros pie mums nepaķersi, pietam ziemīgās skandināvu valstis ar saviem kalniem, mežiem ir fantastiskas.

Uzklikšķini!

Bet vispār man ir iestājusies 40 gadnieku krīze :), pārvērtēju savu līdzšinējo dzīvi, palieku vēl rupjāks kā biju, jo secinu, ka neko pa šo laiku neesmu izdarījis, kā biju pus bomža stadijā, tā esmu palicis, vēl mašīnas remonts, precīzāk, servisa pārmetiens,  iegrieza gandrīz mēneša algas apmērā, vienu vārdu sakot, apsvēru iespēju atmest visam ar roku, pasūtīt visus tā labi tālu, pieņemt jau sen izteikto darba piedāvājumu un braukt dzīvot un strādāt uz citu valsti, bet.... pagaidām puika vēl salīdzinoši mazs un tā jau redzamies tikai nedēļas nogalēs un brīvlaikos, it kā arī sportā vis vēl notiekas, arī TV projekts izskatās, ka ir kļuvis par skatītāju iecienītu un gaidītu, darīt jau ir ko :). It kā jau vairums ir sabiedriskais darbs, par kuru tu vēl piemaksā :), varētu tam visam atmest ar roku, bet... kurš tad to darīs, ja ne es :), man piemērs ir JST, lai kāds demagogs viņš būtu, lai ko par viņu teiktu, tomēr gadu desmitiem viņš makšķerēšanas sportu un vispār makšķerēšanas tēmu ir vilcis un turpina to darīt un reti kurš to novērtē, bet ... sports ir un daudz sakārtotākā un augstākā līmenī kā apkārtējās valstīs.

Tā lūk man iet, nav iedvesmas, precīzāk azarta, kaut kas ir jāpamaina dzīvē, es pat  vairāk kā mēnesi nepīpēju :), cenšos mazāk dzert :), katru darba dienas vakaru eju uz zāli cītīgi dzelžus cilāt, papildus vēl divreiz nedēļā mēģinu spēlēt bīču, saulīte sāks sildīt, nodzīšu pliku pauri, nopirkšu malnas brilles un baidīšu uz ielām cilvēkus :). Nezinu vai būs savādāk, bet vismaz jautrāk kādu laiku būs noteikti :)


22. 03. 2012.

| Atpakaļ |

Braucam veči Peipusā !!!!!!!!!

Sākot no 18.02. katru sestdienu līdz pat ledus sezonas beigām firma Fishing Holiday organizē braucienus uz Peipusa ezeru, braucam uz Kallasti, brauciena izmaksas vienam cilvēkam 15 ls parastā vai 20 ls dubultā sēdvieta, ievešana ezerā 10 Eiro jeb 7 ls, ir iespēja pa labu cenu pasūtīt motili, palīdzēsim nokārtot makšķerēšanas atļauju.

Vairāk informācijas varat saņemt, kā arī pieteikties braucienam varat pa e-pastu irena@fishingholiday.lv vai www.fishingholiday.lv

Visi, kas ar mums brauca pagājušajā gadā saņems piedāvājumu uz savu norādīto e-pastu


30. 01. 2012.

| Atpakaļ |

Makšķerēšanas noslēpumi Nr.99

Turpmāk lapā atradīsies tikai jaunākais videoklips. Saiti ar visiem citiem videoklipiem no cikla "Makšķerēšanas noslēpumi" var atrast Videoarhīvā, saite ar to un jaunāko videoklipu ir arī tepat blakus, sānu ailē. Šis ieraksts saglabāts, lai sagalabātos komentāri iepriekšējiem raidījumiem.

19. 01. 2012.
top