jaunumi   contact
| Home |

LR2009. gada čempionāts zemledus makšķerēšanā

Ielūgums.
LMSF ielūdz visus piedalīties Latvijas 2009.gada čempionātā zemledus makšķerēšanā.
Čempionāts notiek trīs posmos.
1. posma divas kārtas notiks 10.- 11. janvārī. Preiļu rajonā Eikšu ezerā, rīko SIA SALMO
Papildus informāciju var saņemt no Elgasta Dimanta m.t. 28757027
2. posms. 24., 25. janvārī Ungura ezers (vai Burtnieks) Valmieras MMB
3. posms. 07.-08. februārī (atkarībā no ledus apstākļiem) Rīgas raj. Dūņezers, posma sacensību organizētājs SIA SALMO ( vai MK Pasaule)
Pulcēšanās un reģistrācija sacensību vietā no 8.30 līdz plkst. 9.00, izloze - 9:30 , starts - 10:30, finišs – 13:30
Sacensībās piedalās komandas, kuru sastāvā startē 5 sportisti.
Komandas jāpiesaka LMSF sekretariātā pa telefonu 29-517507 vai ar e-mailu jstETAfishing.lv ne vēlāk kā 3 dienas pirms attiecīgā posma sacensību sākuma, vienlaicīgi iemaksājot dalības maksu.
Komandām, kuras vēlas startēt visos posmos, reizē ar dalībnieku pieteikumu, bet ne vēlāk kā 3 dienas pirms 1.kārtas sākuma jānomaksā dalības maksa par līdzdalību visos posmos 150 Ls apmērā, ko var iemaksāt arī bankas kontā. Saņēmējs LMSF (Reģ. Nr. 40008023571) konta Nr. LV80UNLA0002200700445, AS SEB Banka.
Dalības maksa par līdzdalību tikai vienā posmā ir 50 Ls.
Uzklikšķini!LMSF klubi var pieteikt divas komandas, kurām ir dalības maksas atlaide 20% apjomā. Komandas, kuru sastāvā startē vismaz 4 invalīdi, no dalības maksas ir atbrīvotas.
Sacensības notiek pēc LMSF adaptētajiem starptautiskajiem zemledus makšķerēšanas sacensību noteikumiem. ( pilnā apjomā jāievēro arī MN Latvijas ūdenstilpēs) Jaunums - čempionātā ir atļauta 2 komandas dalībnieku maiņa.
Papildus informāciju var iegūt pa tel.29517507, vai 29224086 ( Normunds Grabovskis)

P.S. Komentāros var redzēt dalībnieku sarakstu.

11.01.2009.
Pirmais posms noslēdzies. Par tā uzvarētājiem un čempionāta līderiem ir kļuvuši Arnolds Grebežnieks (Pansija) ar 3 punktiem, Pēteris Lideris (Salmo) ar 4 puntiem un Guntis Kārkliņš (Salmo) ar 4 punktiem. Komandu vērtējumā labākās bija Salmo, Pasaule un Pansija. Detalizētākus rezultātus var redzēt protokola īsajā variantā. Ja kādai komandai ir interese, ir pieejams arī krietni lielāks pilnais protokols.
Nākošais čempionāta posms pārcelts uz Limbažu Lielezeru.

29. 12. 2008.


| Home |

Aktuāla informācija

LMSF gada noslēguma pasākumā, kurš notika 12. decembrī vienojāmies, ka LMSF valdei vēl decembrī ir jāpieņem daži tālejoši lēmumi. Lai visi biedri un interesenti varētu ar tiem iepazīties, tīmeklī izvietoju lapu, kurā ir izlikts lēmumu projekts un katrs var izlasīt, kādus lēmumus plāno pieņemt federācijas vadība.

14. 12. 2008.


| Home |

Aktuāla informācija

Maskavā tikos ar FIPSed izpildkomitejas locekli Igoru Činjakovu (Krievija), kurš tikko bija atgriezies no izpildkomitejas sēdes un dalījās ar jaunāko informāciju par CIPS 2009. gada pasaules čempionātu tēmu.
Par PČ Polijā, kurš plānots februārī, nav īstas skaidrības. Organizātori izpildkomitejā bija ziņojuši par negaidīti lielām dalības maksām. Tāpat, rēķinoties ar vāji prognozējamajiem laika apstākļiem, piedāvājuši apstiprināšanai divus dažādus sacensību termiņus kā arī kādas 5 - 6 ūdenstilpes. Tāda nekonkrētība nav ļāvusi pieņemt galīgo lēmumu, tāpēc FIPSed izpildkomiteja vēl veiks sarunas ar Poliju, lai konkretizētu visas detaļas.
Holandei ir atņemtas tiesības organizēt 2009. gada PČ pludiņmakšķerēšanā, jo tehniskās komitejas inspekcijas 2008.gadā ir parādījušas, ka ieplānotajās ūdenstilpēs lomi ir ļoti vāji, pareizāk sakot, niecīgi. Attiecīgi, PČ vieta nav noteikta, tiek meklēts cits organizātors.
Velsa ir paziņojusi, ka tā nav gatava organizēt 2009. gada PČ spiningošanā no laivām, attiecīgi, FIPSed meklēs citu valsti, kura būtu gatava organizēt PČ. No jauna interesi par šo sporta veidu izrādījusi Zviedrija, kura jau 2006. gadā bija pieteikusies, bet nespēja noorganizēt PČ.
Andora ir paziņojusi, ka PČ foreļu spiningošanā no krasta notiks 26.- 27. septembrī.

Maskavā notika sarunas arī ar Ukrainas MSF viceprezidentu J.Dvirniju, kurš izteica Ukrainas vēlmi aktivizēt sadarbību starptautisko sacensību organizēšanā makšķerēšanā ar fīderu. Tāpat Ukraina interesējas par līdzdalību Latvijas mušiņmakšķerēšanas sacensībās un Latvijas speciālistu iesaistīšanu MM un kastinga apmācībās Ukrainā.

Tā kā Latvijā vēl joprojām tiek veikts darbs pie jauniem makšķerēšanas noteikumiem, VZP savā mājas lapā ir ievietojusi pēdējo MN variantu, kuru darba grupa ar jau iestrādātām izmaiņām piedāvā apspriešanai. Savus komentārus un priekšlikumus var sūtīt tieši uz VZP vai arī uz šo lapu.

Aicinu visus LMSF biedrus, kā arī visu 2008. gada čempionāto individuālo sacensību medaļniekus iespējami īsā laikā informēt mani par savu līdzdalību 12. decembra pasākumā.

26. 11. 2008.


| Home |

Jaunumi no LMSF valdes

LMSF biedru un šī gada čempionāta čempionu un godalgoto vietu ieguvēju (individuālā vērtējumā) zināšanai.
Gadskārtējais LMSF pasākums, veltīts 2008. gada sporta sezonas noslēgumam, notiks šī gada 5.decembrī 16:00 E.Smiļģa ielā 46 (Āgenskalnā) pirmā stāva zālē.
Dalība tikai ar ielūgumiem. Piedalīties tiek lūgti pārstāvji no visiem LMSF biedriem - pašvaldībām, firmām, klubiem, biedrībām, kā arī čempionātu trīs godalgoto vietu ieguvēji. Lai apstiprinātu līdzdalību un saņemtu papildus informāciju, zvanīt Jānim Stikutam pa tel. 29517507 ( izņemot 8.11. - 16.11., kad nebūšu pieejams)
Uzmanību! Pasākums tehnisku iemeslu dēļ tiek pārcelts uz 12.decembri.

Par makšķerēšanas sacensību kalendāru joprojām notiek diskusijas. Valdes loceklim N. Grabovskim ir uzdots sagatavot priekšlikumus Latvijas delegācijas sastāvam 2009.gada pasaules čempionātam zemledus makšķerēšanā Polijā.

Spiningošanai spēkā paliek projektā ierakstītās 4 kārtas, Liepāja, Koknese, ???, Baltezers. Pēdējā kārta Baltezerā notiks nedēļu vēlāk 10.oktobrī. Atklāts paliek jautājums par 3. kārtas vietu. Potenciālas un interesantas varētu būt Venta un Daugava virs Jēkabpils. Mēģināsim tās apzināt, tai skaitā atrast, kas varētu būt rīkotāji.
Par spiningošanas nolikumu. Asaru koeficients, visticamāk, būs 1,20. Par tiesnešiem, kuri nespēs izturēt copi, tiks noteiktas soda naudas. Velcēšana ir zem jautājuma zīmes, par to vēl ir laiks diskusijām.

Lai nodrošinātu pienācīgu sagatavošanos black bass čempionātam Meksikā 2009.gada aprīlī, valdes loceklim H. Raciborskim uzdots sagatavot priekšlikumus delegācijas sastāvam.

LMSF pasākumu 2009.gada kalendārs.

03. 11. 2008.


| Home |

LMSF pasākumi 2009. gadā

Atgādinājums LMSF valdes locekļiem un pārējiem interesentiem!
Šobrīd LMSF darbībā ir visai atbildīgs pasākumu plānošanas etaps, no kura daļēji ir atkarīgs LMSF 2009. gada budžets.
Lai vienkāršotu plānošanu, internetā ievietoju LMSF pasākumu 2009.gada plāna projektu. Līdz 29.oktobrim gaidīšu visus priekšlikumus attiecībā uz ierakstiem šajā kalendārā. Pašreizējais variants ir tikai projekts, kurš izveidots, balstoties uz ne visai pilnīgām ziņām par CIPS pasākumu kalendāru un LMSF 2008. gada kalendāru, kā arī izejot no pieņēmuma, ka sacensību kārtība būtiski nemainīsies. Šis projekts nav ne ar vienu saskaņots, tas kalpo tikai kā makets. Gaidīšu ziņas attiecībā uz katra pasākuma vietu, laiku, organizētāju, nepieciešamo budžetu un iespējamo sponsoru. Jebkurā gadījumā kalendāra datumiem un pasākumu skaitam būtu jāatbilst iecerētajai 2009. gada čempionātu organizācijas kārtībai.
Visus priekšlikumus un precizējumus var sūtīt man pa e-pastu vai ierakstīt šīs ziņas komentāros.
Galīgajam kalendāra variantam jābūt gatavam līdz 01.novembrim. 30. oktobrī kalendāra galīgais variants tiks izlikts valdei un pārējiem apskatei, ja nesekos principiāli iebildumi, 31.otobrī tas skaitīsies pieņemts un tiks nosūtīts visiem, kurus tas interesē.
Turpmāk LMSF valde negatavos nolikumus čempionātiem. Atbilstoši starptautisko sacensību praksei, visa informācija aprobežosies ar GADA KALENDĀRU un attiecīgā čempionāta sacensību organizētāja informatīvo paziņojumu-ielūgumu, kurā būs instrukcijas (pieteikuma forma, sacensību laiks, konkrētā vieta, maksājumi u.c.) tiem, kuri vēlās piedalīties. Lai šo domu realizētu, līdz 2009. gada sezonas sākumam mums ir jāpieņem un jāpublisko sacensību noteikumi visos makšķerēšanas sporta veidos, kurus mēs Latvijā kultivējam.

16. 10. 2008.


| Home |

Zināmi Latgales spiningošanas čempionāta uzvarētāji

Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Paegle atsūtīja īsu apskatu par Latgales čempionātu spiningošanā.
11. oktobrī Rušonas ezera krastā tika sadalītas balvas Latgales spiningošanas čempionāta uzvarētājiem. Noslēdzies sacensību 2. posms, kurā piedalījās 15 komandas. Sacensību noslēgums bija pulcējis izturīgākos no spiningotājiem, jo 1. kārtā, kas notika 7. jūnijā Feimaņu ezerā, par Latgales labāko spiningotāju komandas nosaukumu cīnījās 18 komandas.
Pirmajā posmā ar kopējo zivju svaru 6,175 kg 1. vietā ierindojās komanda „Poplavok” - Jānis Masaļskis, Oļegs Baikovs, Oļegs Skoromnijs un Pavels Morozovs. Otrie čempionāta pirmajā kārtā izrādījās preilieši Aivars Žugris, Aivis Klīve, Bronislavs Plivda un Jānis Ančevs, kuri bija apvienojušies komandā „Abramis”. Noķerto zivju kopējais svars – 5,544 kg ....


Bildes sekos.
Rakstu pilnā apjomā var izlasīt šeit.

16. 10. 2008.


| Home |

Starptautiskas sacensības 2009. gadā

Zemāk ir CIPS pasaules čempionātu kalendars, kurš būtu jāievēro, planojot pasākumus Latvijā un Baltijā.
Zemledus makšķerēšanā - POLIJA, februārī
Foreļu spiningošanā - ANDORA
Pludiņmakšķerēšanā, klubu - SLOVĀKIJA, 13. - 14. jūnijā
Pludiņmakšķerēšanā, Eiropas - SLOVĒNIJA, 27. - 28. jūnijā, RADECE
Pludiņmakšķerēšanā, jauniešiem U14-U18-U22 - PORTUGĀLE, 25. - 26. jūlijā, SANTA JUSTA CORUCHE
Pludiņmakšķerēšanā - HOLANDE, 5. - 6.septembrī, STEENWIJK
Spiningošanā no laivām - VELSA
BLACK-BASS - MEKSIKA, aprīlī, MONTERREY

13. 10. 2008.


| Home |

Turiet par mums īkšķus

Latvijas delegācija jau ir ceļā uz sezonas pēdējo pasaules čempionātu makšķerēšanas sportā. No delegācijas vadītāja Edgara Grimzes saņēmu sekojošo informāciju.
Šodien, jau trešo reizi, Latvijas izlases komanda ar Latvijas Makšķerēšanas sporta
federācijas, firmas Salmo un Daiwa - Cormoran atbalstu, dodas uz CIPS Black Bass
makšķerēšanas pasaules čempionātu, kas šoreiz notiek Lago di Garda ezerā,
Itālijā.
Komandā ir 3 laivu ekipāžas šādā sastāvā:
1. Harijs Raciborskis un Andis Miezis;
2. Normunds Nordens un Edgars Grimze;
3. Egils Krātiņš un Raivo Bercs.
Sacensību atklāšana 14. oktobrī. 15. oktobrī - treniņu diena, 16 - 18. oktobrī ir trīs sacensību dienas.
Piedalās sekojošas valstis - Itālija, ASV, Vācija, Austrija, Spānija, Portugāle, Meksika, Krievija, Rumānija un Latvija.

Ne asakas / Tight Lines,
Edgars


Informāciju par čempionāta norisi var atrast CIPS mājas lapā

11. 10. 2008.


| Home |

Latvijas čempionāts spiningošanā noslēdzies

Uzklikšķini!MK Pasaule laivu bāzē pie Mazā Baltezera sestdien, 4.oktobrī bija pulcējušies labākie Latvijas spiningotāji, lai aizvadītu pēdējo, ceturto šī gada spingošanas čempionāta kārtu. Pirms šīs kārtas sacensībām galvgala komandas bija veikušas nopietnus izpētes pasākumus, izskatījās, ka zivis gan Mazajā , gan Lielajā Baltezerā ir pietiekošā daudzumā. Tādēļ visi cerēja uz skaistu sezonas noslēguma copi un labiem lomiem. Arī laika apstākļi bija patīkami. Taču, kā tas noticis ne vienu reizi vien, lomi bija stipri pieticīgāki par cerētajiem. No 34 laivu ekipāžām, kuras startēja, tikai 17 spēja uzrādīt lomu. Neskatoties uz visumā vājo copi, vadošie spiningotāji tomēr spēja pierādīt, ka viņi māk tikt pie lomiem arī apstākļos, kad zivis neizrāda nekādu aktivitāti.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Visā sezonas garumā, tai skaitā arī ceturtajā kārtā sīvākā sacensība risinājās starp čempionāta līderu koknesiešu Jura Fjodorova un Igora Dubovska laivu ekipāžām. Ceturtajā kārtā ar 19943 punktiem ( lomā - 10 asari un zandarts) labākais bija Igora Dubovska duets. Taču šajā kārtā starp sezonas līderiem ar iegūtajiem 15414 punktiem ( 9 asari) iespraucās Eagle Claw Latvija pāris Arins Žurzdins un Aleksandrs Gordijenko, bet līderis pēc trešās kārtas Juris Fjodorova duets ar 14133 punktiem ( 2 līdakas un zandarts) palika trešajā vietā.
Līdz ar to viena punkta pārsvaru ieguva un čempionāta kopvērtējumā ar 14 punktiem labākie bija un zelta medaļas saņēma Kokneses komandas pārstāvji Igors Dubovskis un Ainārs Grieķers. Sudraba medaļas ar 15 punktiem saņēma Kokneses RRKP būve duets Juris Fjodorovs un Dzintars Zujevs, trešajā vietā ar 22 punktiem palika Rapalas ekipāža Harijs Raciborskis un Andis Miezis. Labākās ekipāžas saņēma ar SIA Salmo atbalstu sarūpētās balvas, kuras var lieti noderēt jaunajai sezonai, - nopietnas piepūšamās laivas.
Līdzīgs izkārtojums bija arī komandu kopvērtējumā. Pirmo vietu pārliecinoši ar 40 punktiem izcīnīja Kokneses komanda (I. Dubovskis, A. Grieķeris, S.Strode, A.Jerohins), otrajā ar 90 punktiem palika Koknese RRKP būve ( V.Saulītis, M.Bērziņš, J. Fjodorovs, Dz. Zujevs), trešajā ar 110 punktiem - Rapala (H. Raciborskis, A.Miezis, N.Nordens, I.Kodoliņš).
Rezultātus var redzēt protokolā.
Izskatās, pirmā sezona pēc jaunajiem noteikumiem aizvadīta apmierinoši. Tagad visiem kopā atliek tikai apmainīties ar viedokļiem, lai 2009.gadā varētu novērst novērotās nepilnības un veikt uzlabojumus.

P. S. Oktobra mēnesī LMSF jāsagatavo 2009. gada sacensību kalendārs, tādēļ lūdzu visus atbildīgos par atsevišķiem veidiem un citus interesentus iesūtīt savus priekšlikumus.

05. 10. 2008.


| Home |

Spiningošanas čempionāts Baltezerā

Informācija dalībniekiem.
Čempionāta dalībnieku pulcēšanās notiek piektdienas vakarā M. Baltezera krastā pie MK Pasaule laivu bāzes. Bāzi var atrast pa Tallinnas šoseju no Rīgas puses iebraucot Baltezerā, pārbraucot pāri kanālam pēc kādiem 50 m nogriežoties pa labi un tālāk pa līkumotu celiņu līdz bāzei M. Baltezera krastā. Karte.
Laivu nolaišanai ūdenī ieteicamā vieta ir L. Baltezerā. Pārbraucot kanālam jābrauc uz priekšu, aiz baznīcas jānogriežas pa kreisi. Pēc kādiem 300 metriem var piebraukt pie L. Baltezera un pietiekoši ērti nolaist laivas ūdenī. Ar laivu pēc tam, turoties pa kreisi, cauri kanālam jāaizbrauc līdz M. Baltezera bāzei. Automašīnas atstāt šajā rajonā nav ieteicams, tās ieteicams novietot pie M. Baltezera bāzes.
Pārstāvju sapulce, tiesnešu reģistrācija un izloze 21:00 M. Baltezera bāzē. Tiesnešiem, kuri ieradīsies sestdienas rītā, M. Baltezera bāzē jāpiesakās ne vēlāk kā līdz 6:00
Ja kāda ekipāža plāno nepiedalīties, tas jāpaziņo pa tel. 29517507 iespējami ātri, bet ne vēlāk kā līdz piektdienas vakaram.
Starts no M. Baltezera bāzes sestdien plkst. 7:00 , spiningošanas sākums 10 min. pēc starta, spiningošanas beigas 13:00

01. 10. 2008.


| Home |

Mušiņmakšķerēšanas festivāls Sigulda 2008

Uzklikšķini!Sestdien Siguldā Gaujas krastā notika Rīgas mušiņmakšķernieku kluba un LMSF organizētais gadskārtējais mušiņmakšķerēšanas festivāls, kurš risinājās vienlaicīgi ar Latvijas 2008.gada čempionātu mušiņmakšķerēšanā. Zelta rudens Siguldā bija pievilinājis daudzus dabas cienītājus, netrūka ne skatītāju ne dalībnieku. Arī mušiņmakšķerēšanai sestdien bija ideāli apstākļi, silts rīts un saulaina diena, ūdens līmenis tikai nedaudz augstāks par vasaras normu. Kā jau parasti, tajā dalību ņēma arī Lietuvas un Igaunijas sportisti un mušiņmakšķerēšanas cienītāji.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Detalizētāka informācija par rezultātiem sekos. Sacensību protokols
Vairāk bildes par šo festivālu var redzēt pogas serverī.

28. 09. 2008.


| Home |

Pludiņmakšķerēšanas čempionāts noslēdzies

Uzklikšķini!Ieskaitot oficiālo treniņu dienu, trīs dienas Daugavā pludiņmakšķernieki darbojās Latvijas 2008.gada pludiņmakšķerēšanas čempionāta trešā un izšķirošā posma ietvaros. Trešā posma un kopsavilkuma rezultātu pilnu ainu var redzēt čempionāta noslēguma protokolā.
Trešajā posma, kura organizētāji bija klubs LV Maver Sport, labākos rezultātus uzrādīja un godalgotās vietas ieguva Guntis Kārkliņš, Pēteris Lideris (abi Salmo) un Agris Ziediņš (Milo Team Latvija).
Kopvērtējumā individuālajā vērtējumā par Latvijas 2008. gada čempionu ar 11 punktiem kļuva Agris Ziediņš, sudraba medaļu ar 12 punktiem ieguva Ainārs Bauģis (Asaris), bronzu - ar 12 punktiem Krišjānis Krasovskis (LV Maver Sport).
Par čempioniem komandu vērtējumā samērā pārliecinoši kļuva LV Maver Sport komanda, kuras sastāvā startēja Krišjānis Krasovskis, Laila Grīnberga, Jevgēnijs Grigorjevs, Genādijs Grigorjevs un Deniss Grigorjevs. Līdz ar to LV Maver Sport komanda izcīnīja tiesības 2009.gadā pārstāvēt Latviju klubu komandu pasaules čempionātā. Otrajā vietā palika Salmo komanda, trešajā - Milo Team Latvija.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Pateicoties Zanei Zalpēterei, ļoti skaistu un pilnīgu iespaidu par šī posma sacensībām var iegūt bilžu sērijās, kuras izvietotas uz foto.inbox servera.

22. 09. 2008.


| Home |

Latvijas čempionātā spiningošanas divcīņā

Čempionāta sacensības risinājās divās disciplīnās. Sestdienas rītā visi dalībnieki devās ezerā, kur septiņas stundas pārbaudīja savu prasmi praktiskajā spiningošanā. Pēc tam uz sauszemes visiem bija jādemonstrē savas iemaņas mērķī mešanā ar spiningu.
Praktiskajā spiningošanā starp vīriem labākais bija Jānis Strazdiņš, kurš pārstāv komandu "Philips". Viņa lomā bija 5 līdakas kopsvarā 6,725 kg. Otrais bija Kristaps Everss no Pasaules I komadas ar savu vienīgo taču 5,545 kg smago līdaku (tā bija šī pasākuma lielākā zivs), trešais bija Adrians Jerohins no Kokneses komandas ar 3,420 kg smagu lomu. Pārsteigums bija šī ezera pazinēju mērsradznieku relatīvi vājie lomi.
Sieviešu konkurencē pārliecinoši labākā bija Ināra Koha, kura pārstāvēja Mērsraga I komadu ar 5 līdakām kopsvarā 9,010 kg. Otrā bija Iveta Milliņa no Normark komandas ar 3,975 kg, trešā ar 0,950 kg bija Inese Jansone no Daiwa komandas.Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Mērķī mešanā daudzi spiningotāji, kuru vidū redzējām vairākus kastinga veterānus, demonstrēja augstu meistarību. Ēriks Lašins no Pasaule I sasniedza 96 punktus no iespējamiem 100. Izcēlās cēsinieki, kuri pārstāv klubu BB Cope. Labāko vidū bija Andris Dolženko - 94 punkti, Mārtiņš Markovs - 92 punkti, sieviešu konkurencē labākā bija Kristīne Maklere ar 88 punktiem.
Divcīņas kopvērtējumā čempionāta laurus plūca tie, kuriem bija lielākie lomi. Jo izrādījās, ka visi labākie spiningotaji gandrīz vienlīdz labi met arī mērķī un tādā veidā varēja saglabāt spiningošanā iegūto handikapu. Vīriešu konkurencē par čempionu kļuva Jānis Strazdiņš, otrajā vietā Kristaps Everss, trešajā Egons Simsons. Sieviešu konkurencē pēc vairāku gadu pārtarukuma uzvarēja Ināra Koha, otrajā vietā Iveta Milliņa, trešajā - Kristīne Maklere.

Rezultātus var redzēt protokolā.

21. 09. 2008.


| Home |

Sezonas noslēguma aktivitātes

Sacensību sezona tuvojas beigām, vēl atlikušas četras Latvijas čempionātu sacensības - čempionāts spiningošanas divcīņā Engurē 20. septembrī, tajā pašā dienā pludiņmakšķerēšanas čempionāta 3. kārta Lucavsalā, nedēļu vēlāk 27.septembrī Siguldā mušiņmakšķernieku festivāls, bet 4. oktobrī pēdējās oficiālās šīs sezonas sacensības - spiningošanas čempionāta 4. kārta Baltezerā. Ar LMSF līdzdalību 11.oktobrī Rušōnas ezerā notiks 2. posms Latgales čempionātā spiningošanā (Nolikums), bet 12. oktobrī - Lucky John festivāls Babītē.

Latvijas karpu makšķerēšanas speciālistu komandas pašreiz atrodas Rumānijā, bet spiningotāju izlases komanda gatavojas līdzdalībai melno asaru spiningošanas pasaules čempionātam, kurš oktobrī notiks Itālijā.

Īsas atskaites par LMSF karpu čempionātu un Latvijas kausa izcīņu, par mūsu komandas rezultātiem pasaules čempionātā Itālijā.(informācija sekos)
Interesenti var iepazīties arī ar informāciju par Latgales 2008. gada čempionātu makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri, kurš 23. un 24. augustā risinājās Rēzeknes upē.

Makšķernieku klubu pārstāvju sanāksmē piedalījās pārstāvji no 13 klubiem kā arī pārstāvji no LMSF. Pēc MK Salmo priekšlikuma sanāksme par makšķernieku pārstāvjiem Zivju Fonda padomē ieteica izvirzīt divas kandidatūras - biedrības "Latvijas makšķernieku klubs Salmo" viceprezidentu Aivaru Maldupu un Bauskas MMB pārstāvi Valēriju Gabrānu.

P.S. Tiem, kas sestdien piedalīsies spiningošanas divcīņas sacensībās Engurē, zināšanai - ar LMSF valdes lēmumu čempionāta nolikums ir mainīts un ezerā varēs lietot arī elektromotorus.

17. 09. 2008.


| Home |

Makšķernieku sanāksme

Kā mani informēja MK "Salmo" prezidents J. Ķīsis, klubs izrāda iniciatīvu un ielūdz visu dažādo ar makšķerēšanu sasistīto nodibinājumu pārstāvjus šī gada 10. septembrī plkst. 16:00 ierasties uz sanāksmi, kura notiks Rīgā, E. Smiļģa ielā 46 ( Āgenskalnā, ēkā, kurā atrodas SEB Banka). Reģistrācijas sākums 15:45 Dienas kārtībā divi jautājumi - makšķernieku sabiedrisko organizāciju pārstāvja izvirzīšana Zivju Fonda padomei un Makšķerēšanas noteikumi LR ūdenstilpēs.

LR Ministru kabinets ir nolēmis paplašināt makšķernieku pārstāvniecību Zivju Fonda padomē, kas sadala ievērojamus līdzekļus dažādiem ar makšķerēšanas saimniecību saistītiem projektiem. Tajā turpmāk mūsu intereses varēs pārstāvēt 2 pārstāvji, tādēļ visas juridiskās personas, kurās apvienoti makškernieki, tiek aicinātas izvirzīt savus kandidātus Zivju Fonda padomei.
Vienlaicīgi sanāksmē iespēju robežās tiks skarti arī Makšķerēšanas noteikumu jautājumi, jo pašreiz pie VZP organizētā darba grupa nodarbojas ar šo tēmu.

Latvijā ir daudz dažādu mednieku un makšķernieku klubu, kas apvieno makšķerniekus. Gadījumā, ja kāds nevar ierasties, lūgums šeit komentāros ierakstīt savu kontakta adresi vai telefonu un viedokli.

02. 09. 2008.


| Home |

Sacensību hronika

Aizkraukles rajona Vitkopu dīķī laikā no 07. līdz 10. augustam risinājās Latvijas čempionāta sacensības karpu makšķerēšanā. Kā rāda sacensību protokoli, lomi bija visai pieticīgi. Pēc triju dienu nepārtrauktas darbošanās par Latvijas čempionu kļuva karpu makšķernieku kluba AMBER CARP duets "Double Jack". Tā dalībnieki Almants Salcevičs un Aleksandrs Masaļskis noķēra 9 ieskaitei atbilstošas zivis ar 24,9 kg kopsvaru. Sudraba medaļas izcīnīja SIA "Barakuda M" komanda "Copes Nams Sigulda". Māris Nuķis, Lauris Dāboliņš un Guntis Logins nomedīja 5 karpas ar kopsvaru 16,7 kg. Bronzas medaļas tika Valmieras MMB duetam Elmāram Laizānam un Agrim Geidānam, kuriem lomā bija 5 zivis ar kopsvaru 15,7 kg.
Sacensību protokols.

Nākamais pasākums karpu speciālistiem - Latvijas kausa izcīņa "Valle 2008". , kurš notiks 04.- 07. septembrī, Aizkraukles rajona Vallē, atpūtas kompleksa “Makšķernieku Paradīze” dīķī.
P.S. Kausa izcīņas sacensību protokols.

Mušiņmakšķernieku ievērībai.
Ir pieejams kārtējā Latvijas mušiņmakšķerēšanas festivāla un LR čempionāta nolikuma projekts. Festivāls risināsies līdzīgi kā 2007. gadā un notiks 27. septembrī Siguldā. Nolikums stāsies spēkā pēc tam, kad tiks saskaņots ar visām institūcijām.

Tiem, kuri sāk izrādīt interesi par Lucky John festivālu (tas nav sporta pasākums), - festivāls iecerēts kā parasti Babītes ezerā, 12. oktobrī. Dalībnieku reģistrācija internetā, visticamāk, sāksies septembra pirmajā nedēļā.

17. 08. 2008.


| Home |

Kārtējā LMSF valdes sēdē

Trešdien, 06.augustā notika kārtējā LMSF valdes sēde. Tika pieņemti lēmumi sekojošos jautājumos.
1. Lai piedalītos pasaules čempionātā pludiņmakšķerēšanā, kurš septembra pirmajā nedēļā risināsies Itālijā, valde apstiprināja Latvijas komandu sekojošā sastāvā: A. Ziediņš (Milo), P. Lideris, R. Verza-Grabovska, I. Kalnmalis (visi Salmo), K. Krasovskis (Maver Sport). Par komandas pārstāvi nozīmēja Agri Ziediņu (Milo).
2. Valde iedalīja finansējumus Latvijas izlasei un Latvijas čempionātiem.
- Latvijas izlases komandai, kura gatavojas startam melno asaru spiningošanas pasaules čempionātam Itālijā šī gada oktobrī, 3 ekipāžu (duetu) startam - 1500 latu apjomā. Par komandas pārstāvi nozīmēja Hariju Raciborski (Normark).
- Latvijas spiningošanas čempionāta uzvarētāju balvu fondam - 1500 latus.
- Latvijas karpu makšķerēšanas kausa izcīņai (Vallē), spiningošanas divcīņas (Mērsragā), pludiņmakšķerēšanas (Rīgā) un mušiņmakšķerēšanas (Siguldā) čempionātiem - līdz 500 latus katram
3. Ņemot vērā Latvijas komandas pārstāvja Agra Ziediņa atskaiti par jauniešu startu pasaules čempionātā Beļģijā, valde nolēma, ka steidzīgi jāveic konsultācijas un informatīvi pasākumi saistībā ar šī gada Latvijas jauniešu čempionāta organizēšanu.
4. Tā kā Latvijas karpu makšķerēšanas izlases komanda ir atteikusies no līdzdalības 2008.gada pasaules čempionātā, tiek organizētas jaunas sacensības - LR kausa
izcīņa karpu makšķerēšanā, kura 04.-07.septembrī notiks Vallē.
5. Valde ieteica spiningošanas čempionāta organizatoriem pēc saskaņošanas ar bāzes īpašniekiem un dalībniekiem izdarīt izmaiņas spiningošanas čempionāta noslēguma kārtas datumā, pārceļot to uz 4. oktobri.
6. Valde izskatīja sēžu starplaikā iesūtītos pieteikumus un par Latvijas samu rekordiem apstiprināja 4. maijā noķerto Genādija Maisejeviča Daugavā noķerto samu ar 68.20 kg svaru un, attiecīgi, jaunāko sniegumu - Jāņa Kolpakova 25. jūlijā Daugavā
noķerto samu ar 74.10 kg svaru.

08. 08. 2008.


| Home |

Jaunieši pasaules čempionātā

Ar Zivju Fonda un Parex bankas finansiālu palīdzību šīs nedēļas nogalē Latvijas jaunatnes komanda 4 dalībnieku sastāvā piedalās 2008.gada jaunatnes pasaules čempionātā pludiņmakšķerēšanā Beļģijā.
Nupat saņēmu pirmo ziņu no Latvijas delegācijas vadītāja Agra Ziediņa.

Uzklikšķini!Sveiks Jāni, šodien pagāja pirmā sacensību diena, esam 13-tā no 18 komandām. Individuāli labākie ir Jānis Brigaders ar 5 punktiem un Agris Ziediņš jun. ar 9 punktiem, Tomam Kļaviņam un Mārtiņam Simsonam, attiecīgi, - 15 un 18 punkti. Rītdien centīsimies rezultātus uzlabot, jo neesam necik tālu no 10. vietas.
Agrāk nerakstīju, jo nebija īsti ko rakstīt, treniņos gāja kā pa celmiem- zivis neķērās, bet beigās daži draugi pateica priekšā, kas un kā, un jau piektdienas treniņā tā lieta aizgāja, saķērām no 2 līdz 5 kg zivju.
Rīt pēc mačiem došu kādu ziņu, bildes pārsūtīšu, kad atgriezīsimies.


P.S. Plašāku informāciju par čempionātu var iegūt Agra Ziediņa rakstā "Jauniešu debija starptautiskajā arēnā".

26. 07. 2008.


| Home |

Kārtējais rekordsams?

Uzklikšķini!To, ka Daugava var makšķerniekus iepriecināt ar supersamiem, rāda kārtējā ziņa, kura mani sasniedza vakar. Izrādās, vakar, 25.jūlijā Daugavā posmā starp Koknesi un Aizkraukli neretietis Jānis Kolpakovs noķēris 76,1 kg smagu un 2,25 m garu samu. Šobrīd esmu saņēmis tikai vienu bildi bez komentāriem. Iespējams, ka attēlā redzamais ir tieši šis rekordsams.
Iepriekšējā 222 cm garā, 68,2 kg smagā un 04. maijā Daugavā pie Pļaviņām nomedītā samu rekorda autors bija jēkabpilietis Genādijs Maisejevičs.

26. 07. 2008.


| Home |

Spiningotāji Ķīšezerā

Sestdienas rīta agrumā Ķīšezerā risinājās Latvijas spiningošanas čempionāta 3.kārta. Sacensību dalībniekiem izvietošanos ezermalā un visu nepieciešamo servisu nodrošināja bāzes saimnieks, profesionālais zvejnieks Igors Nikandrovs. Šajā ezerā tāda mēroga spiningošanas sacensības nebija notikušas vairākus gadu desmitus, tādēļ čempionāta dalībniekiem bija interesanti iepazīties ar zivju krājumu stāvokli ezerā.
Laika apstākļi bija izcili skaisti atpūtai, - no sacensību sākuma, kas bija 4:00 no rīta līdz kādiem 10-iem bija pilnīgs bezvējš, tikai pēdējā stundā parādījās viegls ZA vējiņš. Taču spiningotāji par šādiem apstākļiem parasti nav sajūsmā - zivis ir ļoti uzmanīgas un uz aktīvu copi maz cerību. Tas pilnībā atspoguļojās arī dalībnieku lomos, kuros pārsvarā bija visdažādāko izmēru asari, pa retai līdakai un zandartiņam. Labākie rezultāti bija tiem, kuriem vienlaicīgi ar asariem izdevās tikt pie mēra līdakām un zandartiem. Jāatzīmē, ka šajos sarežģītajos apstākļos lomi bija samērā labi. Daudzas ekipāžas tika pie skaistiem asaru lomiem, lielākie no tiem bija 33 - 35 cm ( atbilst 400-500 g asara svaram).
Labāko rezultātu šajā kārtā uzrādīja koknesieši - S. Strode un A. Jerohins, kuri noķēra 3 līdakas, zandartu un skaistus asarus. Ieskaitē vērtējamās 10 zivis viņiem kopsummā deva 22446 punktus. Otrajā vietā ar 21481 punktu palika komandas Robinson ekipāža R.Grobiņš un A. Kočeruks . Trešajā vietā Kokneses RRKP būves komandas dalībnieki J.Fjodorovs un D. Zujevs ar 19 367 punktiem. Labākās ekipāžas saņēma šīs kārtas organizātoru SIA Normark Latvija speciālbalvas.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Detalizēti rezultātus var redzēt protokolu elektroniskajā formā, par kuru operatīvi parūpējās Normunds N.
Priekšā vēl pēdējā 4. kārta, kura ieplānota septembra beigās Baltezerā.

26. 07. 2008.


| Home |

LR kausa izcīņa karpu makšķerēšanā

Kārtējo iespēju karpu makšķerēšanas speciālistiem pārbaudīt savu māku oficiālās sacensībās dod LMSF un karpu makšķerēšanas atbalstītāju organizētais pasākums - Latvijas kausa izcīņas sacensības "Valle 2008", kuras risināsies mēnesi pēc Latvijas čempionāta karpu makšķerēšanā un ir plānotas septembra pirmās nedēļas nogalē Vallē atpūtas kompleksā "Makšķernieku paradīze". Interesenti var iepazīties gan ar kausa izcīņas nolikumu, gan ar atpūtas kompleksa aprakstu.

17. 07. 2008.


| Home |

Informācija spiningotājiem

Latvijas spiningošanas čempionāta 3. kārtas dalībniekiem.
Sacensību bāze atrodas Jaunciema gatvē 51, vietu var redzēt arī kartē, šī adrese atrodas Ķīšezera ziemeļu krastā, vietā, kura piekļaujas Pils kaktam. Kartē tajā vietā ir iezīmēta pirts.
Dalībnieku reģistrācija un pārstāvju sanāksme notiks 25. jūlija vakarā plkst 22:00 Orientējošs laika plāns ir sekojošs. Tiesnešu pulcēšanās, instruktāža un izvietošana laivās (neaizmirst rakstāmrīkus! ) 26.jūlijā 04:00, starts 5:15, copes sākums 5:30, copes beigas 12:30, atgriešanās līdz 13:30, noslēgums 14:00
Organizātoriem atbilstoši nolikumam ir tiesības nedaudz mainīt laika grafiku. Izmaiņas būs redzamas internetā, tādēļ ieteicams visiem divas dienas pirms sacensībām to atkārtoti pārbaudīt.
Čempionāta 3. kārtas atbildīgais organizātors un, attiecīgi, šīs kārtas sponsors ir SIA Normark Latvija.
Pieteikties dalībai ( jauni dalībnieki) var līdz 22.jūlijam pie galv. tiesneša J. Stikuta mob. tel. 29517507.

Nokļūt sacensību bāzē vislabāk var no Juglas puses, braucot pa Jaunciema gatvi aptuveni 3km līdz autobusu pieturai “Klipiņas” (tā ir ceturtā pēc skaita no Tallinas šosejas). Pie pieturas uzreiz pa kreisi pa asfaltētu celiņu, kad tas beidzas, tikai taisni, pa vidējo šauru zemes celiņu, neiebraucot mājās, kas atrodas abās pusēs celiņam, līdz laivu piestātnei pašā ezera malā. Jāseko norādēm.
Saimnieks – Igors Nikandrovs. Tie, kuri vēlās tuvāk iepazīties ar sacensību vietu vai rezervēt sev laivas, var zvanīt Igoram pa mob. tel. 29275283

Spiningošanas rajons - brīvi izvēlēts un nav ierobežots.

Jāņem vērā, ka bāze atrodas uz privātas zemes, tajā ir ierobežotas iespējas auto novietošanai. Pie tam auto stāvvietas lielums būtiski ir atkarīgs no ūdens līmeņa ezerā, tādēļ jebkurā gadījumā auto novietošana jāsaskaņo ar bāzes saimnieka pārstāvjiem.
Tiem, kas plāno ierasties piektdienas vakarā, būtu jāatcerās, ka piektdienas pēcpusdienā Rīga ir pārblīvēta ar automašīnām. Ja kāds plāno ierasties tieši pirms 4:00, jāņem vērā, ka var veidoties gara rinda piebraukšanai pie ezera.

Uzmanību! Ievērojot laika apstākļus un organizātoru ieteikumu, tiek izziņots jauns laika plāns. Sacensības sāksies iespējami agri. Tiesnešu sanāksme tiek pārcelta stundu agrāk un sāksies 3:00 Ņemot vērā agrāk izziņoto laiku, sanāksmes beigas noteiktas 4:00. Līdz šim laikam visiem tiesnešiem jābūt starta gatavībā. Starts būs 5 -15 minūtes pēc tiesnešu sanāksmes beigām, spiningošanas sākums vēl 15 min. vēlāk, tātad vēlākais 4:30. Ja visi savlaicīgi ieradīsies uz tiesnešu sanāksmes sākumu, nav izslēgts, ka starts būs jau 4:00.
Sacensību beigas - 7 stundas pēc starta, atgriešanās bāzē 30 min. pēc spiningošanas beigām. Spiningošanas rajons - tikai Ķīšezers. Lūgums visiem sekot aktuālajai un precizētajai informācijai, kas tiks izziņota tiesnešu sanāksmē, atcerēties norādījumus par glābšanas vestēm, nodrošināt, lai laivām būtu redzami reģistrācijas numuri.

15. 07. 2008.


| Home |

Latgales čempionāts pludiņmakšķerēšanā

2008.gada 23. un 24.augustā notiks Latgales čempionāts makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Sacensības notiks divos posmos.
Sacensību abu posmu norises vieta - Rēzeknes rajons, Gaigalavas pagasts, pie Īdiņu tilta, RĒZEKNES upe.
Sacensību nolikums un informācija: www.preiļi.lv ; www.fishing.lv.
Kontakttālruņi: Elgasts Dimants- tālr.28757027; Žanna Kufina – tālr. 29919366. Mārīte Ancāne- tālr. 26176625

15. 07. 2008.


| Home |

Latvijas čempionātā pludiņmakšķerēšanā

Šodien Vallē "Makšķernieku paradīzes" dīķī noslēdzās LR pludiņmakšķerēšanas čempionāta 2. posms. Divu dienu sacensībā komandu vērtējumā ar 17 punktiem pārliecinoši labākā bija "LV Maver Sport komanda", kura līdz ar to saglabāja vadību arī čempionāta kopvērtējumā. Otrajā vietā ar 26 punktiem palika "Salmo", trešajā ar 36 punktiem - "Team Milo Latvija". Līdzīgs vietu stāvoklis ir arī čempionāta kopvērtējumā.
Individuālajā vērtējumā šajā posmā labākais bija Jevgēnijs Grigorjevs no "LV Maver Sport", kurš abās sacensību dienās savās zonās izcīnīja pirmo vietu. Otrajā vietā ar 3 punktiem un loma kopsvaru 7.300 kg palika Ainārs Bauģis no komandas "Asaris", trešajā - Jevgēnija brālis un komandas biedrs Genādijs Grigorjevs, kuram arī bija 3 punkti, bet loma kopsvars bija 6.910 kg. Ceturtajā un piektajā vietā arī ar 3 punktiem, bet mazākiem lomiem palika "LV Maver sports" pārstāvji Krišjānis Krasovskis un Laila Grīnberga. Kopvērtējumā pēc diviem posmiem par čempionāta līderiem ar 8 punktiem izvirzījušies trīs sportisti - Krišjānis Krasovskis, Ainārs Bauģis un Agris Ziediņš.

Rezultātus var redzēt protokolā.

06. 07. 2008.


| Home |

Noslēgusies Latgales čempionāta spiningošanā pirmā kārta

Uzklikšķini!7. jūnijā Preiļu rajona Riebiņu novada Feimaņu ezerā norisinājās Latgales čempionāta spiningošanā 1. kārta.
Abramis, Ahoi, Bomber, Jožiki, Kongers, Latvijas Valsts meži, Ludzas tūrisma aģentūra, Poplavok, Rēzeknes ugunsdzēsēji, Sams, Verems, Viss copei – tāds komandu sastāvs bija ieradies uz sacensībām. Katra komanda sastāvēja no divām laivu ekipāžām ar diviem dalībniekiem katrā, savukārt dalībnieku un ekipāžu skaits varēja būt neierobežots. Vīri bija brīnišķīgā noskaņojumā, un rezultāti neizpalika. 1. vietā ar kopējo zivju svaru 6,175 kg ierindojās komanda Poplavok (Jānis Masaļskis, Oļegs Baikovs, Oļegs Skoromnijs un Pavels Morozovs). Otrie čempionāta pirmajā kārtā izrādījās preilieši Aivars Žugris, Aivis Klīve, Bronislavs Plivda un Jānis Ančevs, kuri bija apvienojušies komandā Abramis. Noķerto zivju kopējais svars – 5,544 kg.
Pavisam nedaudz ar 5,134 kg no otrās vietas atpalika 3. vietas ieguvēji – komanda Bomber, kurā startēja Andrejs Morozovs, Anatolijs Semjonovs, Andrejs Skobelevs un Fjodors Trifonovs.
No ekipāžām savukārt uzvaras laurus plūca Poplavok pārstāvji Jānis Masaļskis un Oļegs Baikovs, otrie – Bomber ekipāža Andrejs Morozovs un Anatolijs Semjonovs, bet trešajā vietā - Bronislavs Plivda un Jānis Ančevs no Abramis.
Individuāli par lielākās zivs īpašnieku tika kronēts Bronislavs Plivda – 2,654 kg, otrais – Eduards Kardass ar 1,944 kg smagu zivi, trešā lielākā zivs tika Oļegam Baikovam – 1,721 kg..
Uzvarētāju komandas un ekipāžas tika apbalvotas ar piemiņas veltēm un diplomiem. Trīs lielāko lomu ieguvēji saņēma pārsteiguma balvas.
Paldies sacensību galvenajam tiesnesim Elgastam Dimantam – kārtējo reizi ne tikai domājām par lomiem, bet arī atpūtāmies un uzkrājām spēkus jaunai darba nedēļai, tiesnesei Žannai Kufinai un sacensību sekretārei Mārītei Ancānei. Sacensību organizatori un dalībnieki pateicas sacensību atbalstītājiem – SIA „Ahoi”, SIA „Eksperts” un Preiļu novada domei. Īpašu paldies sakām bāzes saimniekam Aleksandram par viesmīlīgo attieksmi un SIA „Arka” par garšīgo cienastu sportistiem.
Čempionāta otrā kārta notiks 11. oktobrī Preiļu rajona Riebiņu novada Rušonas pagasta Rušonas ezerā. Jābrauc pa Daugavpils – Rēzeknes šoseju 9 km no Aglonas krusta uz priekšu Rēzeknes virzienā.
Gaidīsim visus, kuriem īpaši labi veicās pirmajā čempionāta kārtā, bet iesakām nezaudēt optimismu arī tiem ‘copmaņiem’, kuriem pirmajā kārtā zivis nebija tik labvēlīgas. Uz tikšanos rudens pusē !
Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

17. 06. 2008.


| Home |

LR čempionāta otrā kārta

Latvijas spiningošanas čempionāta dalībnieki bija pulcējušies Daugavā pie Kokneses. 13. jūnija vakarā Daugavas krastā izvietotā viesu nama "Radzes" laukumos varēja redzēt 43 motorizētu laivu ekipāžas, - labākie Latvijas spiningotāji tur gatavojās mēroties spiningošanas prasmē čempionāta otrajā kārtā. Jāatzīmē, ka šajā Daugavas posmā valsts čempionāta sacensības tika rīkotas pirmo reizi. Tās notika ar Kokneses pagasta padomes aktīvu atbalstu. Taču lielākajai dalībnieku daļai šī ūdenstilpe bija nepazīstama, un visi ar interesi un zināmām bažām gaidīja, cik rezultatīva būs šī kārta. Bažām bija zināms pamats, jo brīvdienās Aizkraukles HES aizver savus aizvarus un augšpus HES aizsprosta straume gandrīz pilnībā apstājas. Attiecīgi, zivju aktivitāte ūdenskrātuvē izteikti mazinās. Papildus tam valdīja izteikti rāms laiks. Par vājo copi pārliecinājās arī šo sacensību dalībnieki. Pēc 7 stundu darbošanās izrādījās, ka labākos rezultātus bija guvuši dalībnieki, kas bija orientējušies nevis uz zandartiem un samiem, kuru ūdenskrātuvē netrūkst, bet gan uz asaru copi. Pie tam 12 laivu ekipāžās palika bez ieskaites.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
nnnnnnnn

Par otrās kārtas uzvaretājiem kļuva koknesiešu pāris J.Fjodorovs - D.Zujevs (Koknese - RRKP būve), otrie bija G.Riekstiņš - V.Karpenkovs (Daiwa - Cormoran), trešie - V. Saulītis - M. Bērziņš (Koknese - RRKP Būve), ceturtie - I.Dubovskis - A.Grieķers (Koknese). Komandu vērtējumā labākās bija abas mājinieku komandas Koknese - RRKP būve un Koknese, trešā palika komanda "Mēs zivīm".
Pēc divām kārtām līderos pa 3 laivu ekipāžām ir no Kokneses un Liepājas, 1 ekipāža ir rīdzinieki.
I.Dubovskis, A.Grieķers - 6 punkti
A.Miezis, H. Raciborskis - 7 p.
J.Fjodorovs, D.Zujevs - 9 p.
S.Dzenītis, J.Dzenītis - 15 p.
A.Brikmanis, R.Miķelsons - 18 p.
A.Laipnieks, S.Zuzāns - 18 p.,
S.Strode, A.Jerohins - 21 p.

Rezultātus var redzēt protokolā.
P.S. Vēlreiz pārbaudot protokolus, noskaidrojās, ka dēļ tehniskas kļūdas protokolā, Viestura Saulīša un Igora Dubovska ekipāžas apbalvošanas cermonijā bija samainītas vietām. Tā tiks labota vistuvākajā laikā. Trešā vieta otrajā kārtā pienākas V. Saulītim un M. Bērziņam.

14. 06. 2008.


| Home |

Jaunumi sporta pasākumos.

Zivju Fonds ir piešķīris finansiālu palīdzību Latvijas jaunatnes komandas startam 2008.gada jaunatnes čempionātā pludiņmakšķerēšanā, kurš jūlijā notiks Beļģijā. Atliek tikai pienācīgi sagatavoties.
LMSF karpu speciālisti ir sagatavojuši nolikumu Latvijas 2008.gada čempionātam karpu makšķerēšanā. Noteikumi ir līdzīgi kā 2007.gadā - sacensības notiks 72 stundu garumā, tajās piedalās pāri. Tīmeklī ar nolikumu var iepazīties detalizēti.

LMSF valdē esam vienojušies, ka valsts čempionāta 3. posma sacensības spiningošanā notiks Ķīšezerā, visticamāk, ka organizātors būs Normark SIA, bet 4. posms - Baltezeros. Esam sameklējuši bāzes un vienojušies ar saimniekiem. Tuvākā laikā būs papildus informācija.

Latvijas spiningošanas čempionāta 2.kārtas dalībniekiem.
Sacensību organizators - Kokneses pagasta padome. Sacensības notiks 2008.gada 14.jūnijā Daugavas ūdenskrātuvē Koknesē. Dalībnieku pulcēšanās un reģistrācija 13. jūnija vakarā no plkst. 20:00 līdz 14.jūnija plkst. 04:00 atpūtas bāzē “Daugavas radzes” ( šosejas Rīga – Daugavpils 107.km). Pārstāvju un tiesnešu sanāksme (līdzdalība obligāta) plkst. 04:00, vienlaicīgs starts no piestātnes 05:00 - 05:30, spiningošanas sākums, attiecīgi, aptuveni 06:00, beigas 12:00. Precīzie laiki tiks paziņoti pārstāvju sanāksmē.
Dalībai var pieteikties līdz 11. jūnijam (tiem, kuri pieteikušies uz visām kārtām, tas nav jādara). Naktsmītnes var pieteikt pa telefonu 26524446.
P.S. Uztaisīju šai vietai veltītu nelielu lapu. Tajā var atrast saiti arī ar karti.

02. 06. 2008.


| Home |

Spiningošanas maratons sācies

Sestdien, 24. maijā ar sacensībām Liepājas ezerā sākās Latvijas spiningošanas čempionāta pirmā kārta. Sacensības izvērtās par nopietnu pārbaudījumu gan dalībniekiem, gan tiesnešiem.
Liepāja visus sagaidīja ar Baltijai tipiskiem apstākļiem. Spēcīgais pūtiens, kurš sākās jau piektdien, sestdien nopietni pastiprinājās un vēja brāzmas brīžiem sasniedza pat 20 m/sek. Sacensības varēja notikt tikai pateicoties tam, ka vairums laivu bija gan pēc izmēriem nopietnākas, gan aprīkotas ar benzīna motoriem.
Neskatoties uz visai sarežģītajiem spininošanas apstākļiem, dalībnieku lomi bija apmierinoši. No 42 laivām tikai 4 laivas palika bez ieskaites. Lielākā izvilktā līdaka bija 88 cm, vēl lomos bija kāds desmits līdaku no 70 cm līdz 84 cm ( šogad pirmo gadu zivis netika svērtas, bet tika mērīts to garums, kurš tika pārrēķināts punktos). Labāko rezultātu uzrādīja un balvās jaunus elektromotorus katrs saņēma rīdzinieki Rapala komandas ekipāža Andis Miezis un Harijs Raciborskis, kuru loma 10 lielākās zivis tika novērtētas ar 26980 punktiem. Viņi kļuva arī par Latvijas čempionāta līderiem. Otro un trešo vietu ar ļoti līdzīgiem rezultātiem ieņēma Kokneses komandas ekipāža Dubovskis - Griekeris (16511 punkti) un liepājnieku komandas "Pie Kuzmiča" ekipāža Dzenītis - Dzenītis (16312 punkti) . Turpat netālu palika Liepājas makšķernieku kluba ekipāžas Brikmanis_ Bērziņš (16248 punkti) un Laipnieks-Zvirbulis (15604 punkti).
Komandu vērtējumā vadībā atrodas šīs kartas sacensību organizatori - Liepājas Makšķernieku klubs (9 p.). Tālāk seko liepājnieki "Pie Kuzmiča" (10 p.) un Kokneses komanda.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Pateicoties Normunda N. palīdzībai un veiktajam audītam, varēju izlabot sīkās neprecizitātes un ievietot tīmeklī arī protokolu.
Nākamā kārta notiks 14. jūnijā Daugavā pie Kokneses, detalizēta informācija būs pieejama jūnija pirmajā nedēļā. Pieteikšanās termiņš ir līdz 11.jūnijam.

Lai sacensības padarītu pieejamākas visiem Latvijas klubiem, ir doma vienu no čempionāta kārtām organizēt Ķīšezerā. Sacensību bāze ir atrasta, tās saimnieks izrādījis gatavību atbalstīt šo opasākumu. Vēl tikai jāatrod atbildīgais organizātors un jānolemj, kurā mēnesī - jūlijā vai oktobrī izmantot šo ideju.
Lai gan šajā ezerā nopietnas sacensības nav notikušas jau gadu desmitus, ziņas no zvejniekiem un atsevišķiem makšķerniekiem liecina, ka ezers ir zivīm bagāts un, ņemot vērā tā izmērus, varētu būt laba spiningošanas sacensību vieta.

25. 05. 2008.


| Home |

Jauns samu rekords

Uzklikšķini!Lai gan medijos jau maija sākumā parādījās ziņa, ka pārsniegts iepriekšējais Latvijas samu rekords, 19. maijā rekorda oficiālai atzīšanai nepieciešamos dokumentus saņēma arī LMSF.
222 cm garo un 68,2 kg smago samu 04. maijā Daugavā pie Pļaviņām nomedīja jēkabpilietis Genadijs Maisejevičs. Makšķerīks - spinings, 2.70 m, aukla 0.32 mm, ēsma - gumijas zivtiņa. Cīņa ilgusi stundu un 10 minūtes.
Tā kā loms ir apliecināts ar fotoattēliem, svēršanas aktu un liecinieku parakstiem, visticamāk, tas tiks apstiprināts kā jauns Latvijas rekords.

20. 05. 2008.


| Home |

Informācija spiningošanas čempionāta dalībniekiem

LR spiningošanas čempionāta pirmās kārtas starts ieplānots no pulcēšanās vietas, kuras adrese ir Liepāja, Vecā ostmala 1. Ja nepieciešama papildus informācija, var zvanīt Rolandam Miķelsonam, tel. 26454999
Dalībniekiem pulcēšanās vietā jāierodas ne vēlāk kā sestdien 3:00. Izbraukšana ezerā laikā no 4:00 līdz 4:30, spiningošanas sākums 5:00 Spiningošanas beigas 11:00, atgriešanās sākuma punktā līdz 12:00, noslēgums, ja viss noritēs kā ieplānots, būs 12:30
Reģistrācija un sagatavošanās darbi sāksies jau piektdienas vakarā. Dalībniekiem ieteicams ierasties piektdienas vakarā. Visiem līdzi laivās jābūt glābšanas vestēm, dalībniekiem makšķerēšanas kartēm. Mērlineāli un licences būs uz vietas. Tiesnešu kandidātiem vajadzētu izstudēt noteikumus.
Lai varētu sagādāt licences un sakārtot dokumentāciju, līdz trešdienas rītam pa elektronisko pastu gaidu dalībnieku vārdiskos pieteikumus.
Dalībnieku vidū būs arī kāds no TV copes raidījumu veidotājiem un notiks filmēšana, tāpēc ieteicams neaizmirst parūpēties arī par savu vizuālo tēlu. :)

P.S. Visiem, bet speciāli tiem, kuriem laivas izvietotas uz piekabēm, - speciāla vieta, kura sagatavota laivu ielaišanai atrodas Ezermalas 3b, kanāla Rīgas pusē, gandrīz pretī pulcēšanās vietai. Attiecīgi, pirms dodaties uz pulcēšanās vietu, vispirms velams ielaist laivu ūdenī un pārbraukt to uz pretējo krastu, kur atrodas pulcēšanās vieta. Ezermalas 3b var viegli atrast - piebraucot pie pēdējā tilta, nav jānogriežas pa labi uz tiltu, bet jābrauc taisni, nedaudz uz priekšu ielas labajā pusē būs labi redzama šī laivu ielaišanas vieta.

Pirmajā kārtā piedalīsies 44 laivas ar 88 dalībniekiem.

Latgales spiningotāji, kuri noskaņoti sacensties pēc iepriekšējo gadu sacensību noteikumiem, tiek aicināti piedalīties Latgales 2008. gada čempionātā. Nolikums

18. 05. 2008.


| Home |

Ielūgums uz black bass pasaules čempionātu

Mūsu black bass entuziastiem jāsāk gatavoties līdzdalībai 4-tajā World “Black Bass fishing” championship per Nations, Lago di Garda (Italy) – 14th to 18th October 2008 , lai aizstāvētu savas 2007.gadā izcīnītās augstās vietas.
Nupat no Itālijas saņēmu ielūgumu un attiecīgos pielikumus.

Dear President,
The Italian Sport Fishing and Underwater Activities Federation (FIPSAS) is delighted to invite the national team of your country to the above mentioned Championship, which will take place in Italy from October 14th to 18th 2008.
We look forward to seeing you and hope that the event will be an unforgettable experience for competitors, accompanying persons and officials.

Best regards
Professor Ugo Claudio Matteoli

13. 05. 2008.


| Home |

Ielūgums mušiņmakšķerniekiem

Nupat saņēmu ielūgumu no Lietuvas draugiem.

Dear International friends,

Just a short note to let you know that on June, 14th we will be holding the Vision Cup 2008. It's going to be a C&R competition. Same place as last year - river
Merkys, Puvociai.
This year the competition will be smaller than last year as we are concentrating on the national championship, which will be held under C&R rules for the first time in the end of August.
Due to this, now we will be able to grant only one place for each foreign country. However, by all means you are invited to come as many as you wish and I'm sure there will be some time for fishing on Friday or Sunday.
Could you, please let me know if any of you are planning to participate in the competition. I would wait for your answer until May 25th.

Best regards,
Ugnius
+370 616 10382

13. 05. 2008.


| Home |

Latvijas čempionātā pludiņmakšķerēšanā

Vakar Ventā noslēdzās triju dienu ilgais šīs sezonas pirmais pludiņmakšķerēšanas pasākums - Latvijas 2008.gada čempionāta pirmais posms. Individuāli par čempionāta līderi ar 3 punktiem kļuvis Agris Ziediņš no komandas Milo Team Latvija. Pirmajā dienā iegūtais 9.230 kg smagais loms viņam nodrošināja lielāko loma kopējo svaru un arī šī posma uzvarētāja un čempionāta līdera godu. Otrajā un trešajā vietā palika lietuvieši Aurelijus Daudzinskas un Aurelijus Paulauskas, kuri arī izcīnīja 3 punktus, bet viņu loms bija mazāks.
Komandu vērtējumā 'veiksmīgākais ar 29 punktiem bija Lietuvas klubs Fortuna Atemi LT. Otrajā vietā - Maver Sport LV (40.5), trešajā - somu komanda FIN (41.5).
Lielākais vienas dienas loms bija Dariusam Vilpišauskasam - 10,860 kg.

Detalizētus čempionāta rezultātus var redzēt pirmā posma protokolā.

12. 05. 2008.


| Home |

Atgādinājumi

Uzklikšķini!Izskatās, ka visi aizrāvušies ar gatavošanos jaunajai copes sezonai un daudzi piemirsuši sīkākas lietas. Tās visas nav mazāk svarīgas, tāpēc šis nelielais atgādinājums.
1. Trešdien, 30. aprīlī 15:00 LZRA telpās Daugavgrīvas 8. notiek federācijas gada kopsapulce. Lai nodrošinātu caurlaidi un vietu, lūdzu, visus pārstāvjus, kas to vēl nav izdarījuši, zvanīt pa tel. 29517507, ne vēlāk kā līdz 12:00. Papildus atgādinu, ka viens pārstāvis kopsapulcē var darboties ar ne vairāk kā divām balsīm - ar pilnvaru no sava kluba un papildus vēl tikai viena kluba pilnvaru. Balss tiesības ir biedriem, kuri par 2008.gadu ir izpildījuši valdes noteikto pienākumu - nomaksājuši biedra naudu.
2. Pēc 2 nedēļām sākas LR pludiņmakšķerēšanas čempionāta pirmais posms. Lūdzu, visus interesentus, izlasīt nolikumu, saiti var atrast kalendāra lapā, un savlaicīgi pieteikties līdzdalībai.
3. Visos gadījumos sacensībās tiks pielaisti tikai dalībnieki, kuri nokārtojuši jautājumu par dalības maksu. Līdz 15. maijam visiem, kas pieteikušies līdzdalībai spiningošanas čempionātā, lūdzu, informēt mani par dalības naudas iemaksu (komandas, kuras to ir jau izdarījušas, dalībnieku sarakstos parasti ir atzīmētas ar + )

28. 04. 2008.


| Home |

Ielūgums uz sacensībām Somijā

No mūsu somu draugiem saņēmu ielūgumu Latvijas klubiem piedalīties Baltijas kausa sacensībās pludiņmakšķerēšanā.

Dear Fishermen!
Please find the invitation of Baltic Sea Championships 2008 for Clubs. All the national clubs surrounding Baltic Sea are wellcome to take part this frienship competition. We hope you will send this call forward to your national clubs as well all your fishing friends surrounding Baltic Sea. Let's start an excellent fishing event that will continue year after year alternately different countries around Baltic Sea.
Best Regards, Seppo Pönni


Interesenti var iepazīties arī ar pilnu tekstu.

19. 04. 2008.


| Home |

Ziņas no LMSF valdes

Latvijas karpu klubs „AMBER CARP” informēja federācijas valdi, ka klubs 2008.gada 12. – 15. junijā Ogres rajona, Birzgales pagasta Vitkopu ezerā rīko starptautiskas maksķerēšanas sacensibas karpu makšķerēšanā ar balvu fondu 6000 EUR. Sacensību nolikumu var redzēt kluba mājas lapā.

Par biedriem LMSF uzņemtas divas jaunas organizācijas - SIA "K un B" un SIA FishBon.

Latvijas izlases sastāvā līdzdalībai Eiropas čempionātā jūnija beigās Čehijā gatavojas komanda, kuras pamatu veido Salmo pārstāvji - Normunds Grabovskis, Rita Verza-Grabovska, Pēteris Lideris, Ainārs Bauģis. Viņus papildinās Milo pārstāvis Agris Ziediņš, kā treneris darbosies Guntis Kārkliņš. Komandas pārstāvja pienākumus pildīs Agris Ziediņš juniors.

Ir nokomplektēta Latvijas izlases komanda, lai 22.-25. maijā piedalītos kārtējā pasaules foreļu spiningošanas čempionātā Bulgārijā. Delegācijas sastāva pamatu veido iepriekšējo čempionātu dalībnieki - Uldis Bērziņš (Liepāja) , Egons Simsons, Kaspars Poišs un Māris Olte (visi MK Pasaule), un Roberts Šiliņš (Mērsrags).

LMSF gadskārtējā konference notiks 30. aprīlī. Aicināti visi LMSF biedri - pa vienam pārstāvim no katras organizācijas. Balss tiesības būs tikai to organizāciju pilnvarotajiem pārstāvjiem, kuras nomaksājušas biedru naudu par 2008.gadu. Nav vēl nomaksājuši 4 biedri. Par līdzdalību pieteikties līdz 22.04.2008. pa tel. 29517507.

14. 04. 2008.


| Home |

Marta sīkumi

Latvijas mušiņmakšķernieki joprojām tikai domā par līdzdalību oficiālajās starptautiskajās sacensībās. Lai redzētu, kādā līmenī risinās cope oficiālajās sacensības, der ieskatīties sacensību protokolos. Nupat Jaunzēlandē ir beidzies kārtējais 2008.gada CIPS pasaules čempionāts mušiņmakšķerēšanā. Gan individuāli gan komandu vērtējumā labākie bija Čehijas pārstāvji, otrajā vietā komandu vērtējumā palika mājinieki Jaunzēlandes sportisti, trešajā - Francijas pārstāvji. 99 dalībnieki kopā noķēra 4270 zivis, lielākā no tām bija 689 mm, vidējais zivs garums - 255 mm. Detalizētus rezultātus var atrast internetā.

26. marta sēdē Zivju fonds atbalstīja LMSF lūgumu iedalīt līdzekļus līdzfinansējumam 3800 Ls apjomā Latvijas izlases komandas startam Eiropas meistarsacīkstēs pludiņmakšķerēšanā jūnija beigās Čehijā un 1000 Ls LMSF prezidenta komandējumam uz CIPS kongresu, kurš notiks aprīļa beigās Ēģiptē, Kairā.

Par spiningošanas čempionātu
Latvijas čempionāta pirmās kārtas organizātora pienākumus uzņēmies Liepājas makšķernieku klubs. Kārta ieplānota 24. maijā Liepājas ezerā. Šajā kārtā, saskaņā ar ūdenstilpes apsaimniekotāju izvirzītajiem noteikumiem, zivis paturēt nedrīkstēs.
Gatavību piedalīties čempionātā uz 31.martu ir izteikušas sekojošas komandas:
1. Rapala, +
2. Robinsons, +
3. Salmo, +?
4. Koknese, +
5. Liepājas MK 1, +
6. Valmieras LMMB (1) +
7. Pie Kuzmiča, +
8. Pasaule 1, +?
9. Remonts K +
10. Milo, - nebūs
11. Silver Scale, +
12. Mērsrags, + ?
13. Daiwa- Cormoran, +
14. Eagle Claw Latvija, +
15. Fish Bon (Pure Fishing), +
16. Koknese - RRKP Būve, +
17. Mēs zivīm, +
18. Stream +,
19. Ventspils buki (1) +,
20. Rapala 2 +
21. Vecliepāja +
22. Dulkan, +
23. Philips +
24. Jēkabpils AAM +
Vēlmi piedalīties ir izteikušas arī vairākas atsevišķas laivu ekipāžas, kuras nav šajā sarakstā.
Par gatavību organizēt kādu no kārtām paziņoja Mērsraga pašvaldība (Engures ezerā) un MK Pasaule ( M. UN L. Baltezerā). Engures ez. sacensības būs iespējams sarīkot tikai tad, ja MK paspēs pieņemt noteikumus, kuri ļaus lietot laivas ar motoriem.

29. 03. 2008.


| Home |

Zemledus cope Latgalē

Uzklikšķini!Ar pavasara sauli noslēdzas Latgales zemledus makšķerēšanas čempionāts.
Kaut gan ziema šogad mūs nav lutinājusi ar slēpošanas, slidošanas un pikošanās iespējām, zemledus makšķerēšanas entuziasti Latgalē vēl marta otrajā sestdienā paspēja izbaudīt ‘copi’. Kurš to būtu domājis, ka Rušonas pagasta Eikša ezers tik uzticīgi sagaidīs arī Latgales čempionāta zemledus makšķerēšanā 2. kārtas dalībniekus ?
8. marta pavasarīgā saule un klātesošie vīrieši jau no rīta sveica visas dāmas Sieviešu dienā, viskvēlākos sveicienus sūtot čempionāta 2. kārtas vienīgajai sieviešu pārstāvei Mārai Ķeņģei un sacensību tiesnesēm Žannai Kufinai un Mārītei Ancānei.
Apveltot vīriešus ar pateicības vārdiem un burvīgiem smaidiem, arī daiļā dzimuma pārstāves varēja ķerties pie darba - sacensības varēja sākties. Uz starta līnijas izgāja 11 komandas, kas bija mazāk, nekā sacensību 1. posmā, tomēr cīņa par čempionāta uzvarētāju norisinājās diezgan azartiski. ‘Verems 1’, ‘Verems 2’, ‘Latvijas Valsts meži 1’, ‘Latvijas Valsts meži 2’, ‘Āķis 1’, ‘Preiļu saimnieks’, ‘Spečuki’, ‘Režica’, ‘Spura’, ‘MK Dobele’ un ‘Dažādie’ – tāds bija 2. kārtas sacensību dalībnieku sastāvs.
Pēc trim uz Eikša pavadītajām stundām makšķernieki bija gandarīti – diena bija izdevusies. Sverot noķertos lomus, nelielas pretenzijas tika izvirzītas ‘Režecas’ komandai, tomēr tika atrasts kompromiss, un pārpratums tika noskaidrots.
2. kārtā visveiksmīgākais individuālajā vērtējumā izrādījās Aldis Kalvāns (Spečuki) ar noķerto zivju svaru 1,954 kg. 2. vietā ierindojās komandas biedrs Māris Āriņš ar lomu 1,910 kg, trešais - Juris Āboliņš (Dobele), noķerto zivju svars – 1,644 kg.
Čempionāta kopvērtējumā individuālā uzvarētāja godā tomēr tika Māris Āriņš, 2. vietā - Aldis Kalvāns, bet trešais labākais Latgalē - Juris Valpēters (Latvijas Valsts meži 1).
Komandu vērtējumā uzvarētāju lauri tika ‘Spečukiem’. Vīri kopvērtējumā savāca 99 punktus. Otrie labākie šajā sezonā – ‘Latvijas Valsts meži 1’ komanda, 3. godpilnajā vietā nokļuva Preiļu novada domes komanda ‘Dažādie’. Sveicam uzvarētājus !
Kad visi lomi tika nosvērti un balvas sadalītas, visi dalībnieki tika aicināti uz cienastu, kura laikā tika uzklausīti ne tikai makšķernieku stāsti, bet arī kaldināti nākotnes plāni.
Makšķernieki pateicas sporta bāzes „Bašķi” saimniekam Jānim Kokinam par viesmīlīgo uzņemšanu, SIA „Arka” par garšīgo svētku kliņģeri un gardo cienastu.
Paldies sakām sacensību organizētājam, čempionāta galvenajam tiesnesim Elgastam Dimantam, tiesnešiem Žannai Kufinai un Mārītei Ancānei.
Lai lieli lomi mūsu makšķerniekiem arī šā gada siltajā sezonā !

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

16. 03. 2008.


| Home |

Kārtējā LMSF sēde

05.martā notika kārtējā LMSF valdes sēde. Sēdē akceptēja divus jaunus LMSF biedrus - Silver Scale un Ave Sport, pēdējā pārstāvēs pazīstamo amerikāņu firmas Eagle Claw zīmolu.
Par LR 2008.gada zemledus čempionātu tika pieņemts lēmums nestabīlo ledus apstākļu dēļ to pārtraukt un čempionāta vērtējumu veikt, izmantojot tikai viena posma rezultātus. Kā tas bija jau paziņots iepriekš, neizmantoto līdzekļu daļa tiks izlietota pēc attiecīgo klubu ieskata.
Valdes sēdē tika pieņemts 2008.gada spiningošanas čempionāta nolikums, tagad valdei aktuāls uzdevums būs atrast katrai kārtai piemērotas ūdenstilpes un vienoties ar organizātoriem.
Konceptuāli tika atbalstīts arī 2008.gada pludiņmakšķerēšanas nolikums, kurš tiks publiskots tuvākajā laikā. Tajā pilnā apjomā ir saglabāti iepriekšējo gadu čempionātu principi.
Vienlaicīgi tika pieņemts lēmums aprīļa pēdējā nedēļā rīkot LMSF konferenci, nosakot pārstāvniecības normu - 1 pārstāvis no katra LMSF biedra. Konkrētais datums un vieta visiem biedriem tiks paziņoti atsevišķi.
Valde apsprieda arī citus jautājumus - par līdzdalību dažādos pasaules čempionātos, tai skaitā jauniešu pasaules čempionātos. Sprieda, ka steidzīgi ir jāievieš skaidrība par Latvijas līdzdalību maija beigās foreļu spiningošanas pasaules čempionātā Bulgārijā.

06. 03. 2008.


| Home |

Kristīne M. par pasaules čempionātu Ļipeckā

Uz Ļipecku izdomāju braukt brīdī, kad pēc pagājušā gada reitinga mana kluba dalībniece Laila iekļuva Latvijas izlasē. Uz turieni braucu gan kā draudzene, gan kā kluba pārstāve, gan ar domu, iespēju robežās palīdzēt viņai sacensībās. Un šis lēmums bija nemainīgs neatkarīgi arī no tā, ka izmaksas, lai es uz turieni nokļūtu, nebija mazas.

Jau ceļā uz Ļipecku komandā radās riktīgs kopības un savstarpējās sapratnes gars. Kuram tas izpaudās ar nopietnību, kuram ar jautrību, humoru, bet vienotība jebkurā gadījumā un situācijā. Pēc diennakts ceļojuma nokļuvām viesnīcā Ļipeckā, tas notika ap plkst. 2-viem naktī. Bet no rīta jau 9:15 bija jādodas uz pirmo treniņu. Tur arī notika pats nepatīkamākais starpgadījums visā brauciena laikā – komandai tika izsniegti tikai saujiņa rupjā motiļa, kas bija knapa āķa tiesa. Bet uztverot to kā patiesību, kuru izmainīt nav mūsu spēkos, sākām makšķerēt. Un beigās izrādījās, ka šāda veida treniņš bija ļoti produktīvs, jo tika piemeklēts un noskaņots inventārs, ar kuru var tikt pie zivīm. Zivis ūdenskrātuvē bija daudz, bet vietā, kur bija nospraustas zonas, to bija bija pamaz un tikai noteiktos punktos. Un, ja varēja pierunāt zivtiņu ķerties bez barošanas, tad bija skaidrs, ka izvēlētā mormiška un makšķerēšanas veids ir pareizs, un tas arī tika pielietots turpmākās dienās. Otrā un trešā diena, attiecīgi, ceturtdiena un piektdiena, pagāja kā jau treniņā. Meklējot pareizāko āliņģu izvietojumu, barošanas un piebarošanas taktiku. Diemžēl, atļautais treniņu laiks bija ļoti īss, 4 stundas katru dienu, un tas bija stipri par maz, lai gūtu pilnīgu skaidrību par esošo ūdenskrātuvi. Piebilst var tikai to, ka ledus bija 90 cm biezs, un zivtiņas treniņu četrās stundās, lielākai daļai sportistu, kuri piedalījās čempionātā, nebija vairāk par 10!!!
Pēc treniņa, vakara pārstāvju sanāksmē tika izklāstīti jauninājumi noteikumos par sacensību norisi. Viens no jaunumiem bija tas, ka tika aizliegtas jebkura veida mākslīgās ēsmas izmantošana sacensību laikā. Bet otrs, ka katra valsts drīkstēja izmantot divus trenerus, man izrādījās vispatīkamākais, pārsteidzošākais moments šajā braucienā. Visa komanda bez izņēmuma piekrita tam, ka es darbošos kā otrs treneris. Tas varbūt skaļi skan ‘’treneris’’ un paver iespējas tikt uz pjedestāla, it kā varētu domāt pat nepelnīti, bet tik daudz, cik bijām strādājuši kopā treniņos, un ,kā strādājam pēc tam, – nu piedodiet, bet nav vēl tādi vārdi izdomāti, lai to varētu aprakstīt tā, lai visiem būtu saprotami un pieņemami...

Pirmā sacensību diena. Noskaņojums bija visiem labs, pašsajūta arī. Mēs visi zinām, cik noteicoša nozīme ir pirmajai izvilktai zivtiņai, un, ja nu vēl to izdodas izvilkt pirmajā laidienā vai vismaz pirmajā āliņģī! To realizēt izdevās visiem, izņemot Pēteri... Viņš savu pirmo zivi izvilka pēc pusstundas gara un intensīva darba - skriet, urbt, meklēt, operatīvi izstrādāt taktiku, kā tikt pie šīs pirmās zivs. Viņam tika sniegta informācija, kur ir vislielākā zivju vilkšanas intensitāte, un balstoties uz to, tad arī tika izvilkta ne viena vien zivs.
Lailai zivtiņas turējās visas trīs stundas. Arī Krišjānim viņa barotie āliņģi ātri atdzīvojās, bet Rita un Guntis savu lomu salasīja grūtā cīņā gan pēc katras zivs, gan ar cīņu par saviem āliņģiem, kurus iekāroja citu valstu sportisti. Un tas viss 90 cm biezā ledū, kad neizstāstāmi grūti bija izborēt katru caurumu, vēl jo vairāk tāpēc, ka pirmajā dienā stipri lija lietus un uz ledus bija ūdens.
Pēc rezultātiem mūsu komanda pēc pirmās dienas bija trešajā vietā. Pirmā Krievija, otrā Baltkrievija. Pēc svariem katrā zonā Laimes māte stāvēja līdzās lietuviešiem, kas vistiešākā veidā iespaidoja kopvērtējumu. Proti, Guntis savā zonā lietuvietim zaudēja 25 gr, Pēteris - 8 gr. Bet Krišjānis savā zonā zaudēja krievu sportistam 55 gr, kas absolūtajā vērtējumā Krišjānim maksāja sudraba medaļu...
Otrajā dienā mūsējiem atkal noskaņojums bija labs un pārliecinošs. Ivo, kurš nomainīja Gunti, Laila, Krišjānis un Pēteris savas pirmās zivtiņas noķēra jau pirmajās minūtēs, bet Ritiņai tā pieteicās tikai devītajā āliņģi. Mēģiniet iztēloties un saprast, cik psiholoģiski stipram un pieredzes bagātam ir jābūt sportistam, lai savāktos pēc tik lielas spriedzes, jo laiks šādos brīžos skrien nežēlīgā ātrumā. Taču tas netraucēja Ritai ierindoties otrajā vietā savā sektorā! Savukārt Lailai atkārtojās Gunta iepriekšējās dienas scenārijs. Pirmās zivtiņas bija, un ar to arī viss izbeidzās. Pārējas tika izvilktas ar to pašu milzu darbu – skriet, urbt saglabājot mieru un lasot pa kādam asarītim...
Pēc rezultātiem otrā dienā mēs saglabājām savu trešo vietu, kura bija mūsu arī kopvērtējumā!!! Tuvu sabrukumam otrajā dienā bija Krievijas izlases treneri, jo viņu komandas sportisti bija sadeguši pilnībā, par ko krievu treneri pēc pirmās dienas bija ļoti norūpējušies. Trīs no četriem pirmās vietas ieguvējiem otrajā dienā ieguva attiecīgi 10., 6., un 5. vietu savā sektorā. Atšķirībā no mūsējiem sportistiem, viņi pa šo ūdenskrātuvi dzīvoja divarpus mēnešus!!! Kā varēja notikt tik liels kritiens, atbildēt nevarēja ne treneri, ne sportisti, ar kuriem runāju pēc sacensībām. Vienīgais, ko treneri teica – starptautiskā pieredze un stress. Stress no tā, ka jāiet gulēt ar pirmajā dienā sektorā iegūto vienu punktu!!!
Par citu valstu sportistu taktiku man bija šoks, kaut arī viss notika pēc noteikumiem. Visspilgtākie piemēri bija poļi un baltkrievi. Viņu sportistu, nu ne jau pilnīgi visu, bet lielākai daļai, taktika bija makšķerēt par svešiem āliņģiem. Tas izskatījās briesmīgi. Vissāpīgāk bija redzēt, cik grūti mūsu meitenēm ir izurbt āliņģus biezajā ledū, uz kura biezā slānī ir ar ūdeni pievilcies sniegs un vējš brīžiem sasniedza vētras stiprumu, bet viņu vīrišķīgie konkurenti bez mazākajiem sirdsapziņas pārmetumiem jau pirmajās sacensības minūtēs apmakšķerē viņu āliņģus. Vai arī, vēl kāds TAKTISKS gājiens. Pēterim Liderim vienīgajam bija boris ar 7 cm diametru. Baltkrievu sportisti bija jau iepriekš uztaisījuši attiecīga diametra ledus smeļamās karotes, lai varētu tikt Pētera izborētajos āliņģos!!! Nu, lūk, pēc šīs informācijas spriediet, cik vienkārši ir makšķerēt PASAULES ČEMPIONĀTĀ zemledus makšķerēšanā. Tāpēc arī Latvijas izlases starts ir nepārprotami lielisks! Visu šo laiku par komandas sportisko garu gādāja treneris Agris Ziediņš. Te vietā teiciens:’’ Cepuri nost viņa priekšā’’. Un ticiet man, tas nav tikai mans viedoklis, bet gan visas 2008.gada izlases viedoklis, jo ar pateicības vārdiem pie Agra vērsās visi dalībnieki.
Un, ja neko vairāk, tad Latvijas komanda no visiem pārējo valstu sportistiem, organizatoriem un līdzjutējiem nepārtraukti saņēma komplimentus, kā visskaistākā un saliedētākā čempionāta komanda, un mūsu dalībnieki par to bija gandarīti un lepni........

28. 02. 2008.


| Home |

Pasaules čempionātā Ļipeckā

CIPS pasaules 2008.gada čempionātam zemledus makšķerēšanā, kurš 23.februārī sākas Ļipeckā ( Krievijā ), un Latvijas komandas rezultātiem var sekot čempionāta mājas lapā http://lipetsk.frsr.ru. Šodien notika oficiālie treniņi.

Ziņa no Kristīnes.
Pēc pirmās dienas Latvijas komanda ar 22 punktiem atrodas trešajā vietā. Līderi - Krievija ar 7 punktiem, otrajā vietā Baltkrievija ar 16 punktiem, ceturtā - Lietuva ar 25 punktiem. Individuālajā vērtējumā Laila un Krišjānis savos sektoros 2. vietā, Rita - 5. vietā, Pēteris - 6. vietā, Guntis - 7. vietā. Laiks pretīgs, rīt sola vētru. Zivis galīgi neķeras.

P.S. Otrajā sacensību dienā var notikt negaidīti pagriezieni. Protams, Krievijas pārsvaru sadeldēt ir nereāli, tur var palīdzēt tikai brīnums. Būsim optimisti. Gunti rīt nomainīs Ivo.

Kristīne no Ļipeckas.
Pēc nepārbaudītām ziņām pasaules čempionātā Latvijas komanda ar iegūtajiem 47 punktiem ir izcīnījusi 3.vietu. Pasaules 2008.gada čempiona nosaukumu ar 30 punktiem ieguvusi Krievijas komanda, otrajā vietā ar 34 punktiem palika Lietuva, ceturtajā ar 50 punktiem Baltkrievija. Kā redzams, šodien lieliski startējuši lietuvieši, kuriem daudz netrūka, lai apsteigtu Krieviju, kas pēc pirmās dienas bija pārliecinošs līderis.


Uzklikšķini!Šodien 26-jā februārī Latvijas delegācijas dalībnieki sveiki un veseli no Krievijas atgriezās Rīgā, un es tiku pie komandas izcīnītā kausa par 3. vietu un protokoliem. Šobrīd tikai neliela informācija par mūsējo rezultātiem.
Labākais Latvijas komandā izrādījās Krišjānis Krasovskis, kurš savā zonā abās dienās izcīnīja 2. un, attiecīgi, 3.vietu. Ar iegūtajiem 5 punktiem viņš ieņēma dalīto 4.-5. vietu un palika tikai viena punkta attālumā no bronzas medaļas. 2007.gada pasaules čempione Rita Verza-Grabovska ar 7 punktiem dalīja 10.-14. vietu, Laila Grīnberga ar 9.punktiem dalīja 18.-20.vietu, Pēteris Lideris ar 11 punktiem palika 21.-24. vietā. Tie, kas startēja tikai vienā sacensību dienā, individuālajā vērtējumā tiek vērtēti aiz pārējiem. Gunti Kārkliņu, kurš pirmajā dienā ieņēma 7. vietu un mūsu komandā uzrādīja vājāko rezultātu, otrajā dienā nomainīja Ivo Kalnmalis. Ivo attaisnoja komandas cerības, savā zonā izcīnīja 2. vietu un tāpat kā Rita uzrādīja mūsu komandas otrās dienas labāko rezultātu.
Komandu vērtējumā izšķiroša Latvijai bija pirmā diena, kad ar diezgan ievērojamu punktu deficītu palikām tikai trešie. Otrajā dienā par mums izteikti labāki ar 9 punktiem bija tikai lietuvieši. Šis uzrāviens viņiem ļāva kopvērtējumā apsteigt mūsējos un ieņemt otro vietu. Savukārt Latvija ar 19 punktiem otrajā dienā izrādījās labāka par Krieviju, kura otrā dienā savāca 23 punktus. Kopvērtējumā Krievijai bija 30 p., Lietuvai 34 p., Latvijai 41 p., Polijai 47 p., Baltkrievijai 50 p., Ukrainai 59 p.
Par lomiem jāsecina, ka tie bija apbrīnojami niecīgi. Piemēram, Krievijas komandas divu dienu loma svars bija 9446 grami, Latvijas komandai - 6149 grami, bet 11. vietas ieguvējas čehu komandas kopējais loms bija tikai 1305 grami. Jaunais pasaules čempions Krievijas pārstāvis Maksims Jefimovs, kurš savā zonā uzvarēja abās dienās, spēja savākt kopā tikai 2521 g sīkzivju.29.02. Oficiālajā PČ interneta mājas lapā rezultātu joprojām nav, tādēļ ievietoju Mārtiņa K. atsūtīto protokolu latviešu valodā.

22. 02. 2008.


| Home |

LR čempionāts sācies

Uzklikšķini!Pēc ilgas nogaidīšanas iepriekšējās nedēļas nogalē sākās Latvijas čempionāts zemledus makšķerēšanā. Pirmo reizi tas notika Latvijas pašos austrumos, Riebiņu novadā uz Eikša ezera ledus. Atsauksmes par sacensībām visdažādākās - taču lomi paši par sevi arī par kaut ko liecina. Diemžēl, neizpalika organizātoriskas kļūmes - izrādījās, ka individuālajiem uzvarētājiem paredzētās balvas bija pāradresētas un neplānoti izsniegtas komandām. Pie pirmās izdevības šis jautājums tiks sakārtots.
Rezultātus var redzēt protokolā.
Nelielu pārskatu par šī posma norisi var atrast Preiļu novada mājas lapā un fotogalerijā.


Nupat uzzināju patīkamu jaunumu. Pēc kritērijiem, kurus ir izstrādājusi Latvijas Sporta federāciju padome, kura dala visām oficiāli atzītajām sporta federācijām iedalītos budžeta līdzekļus, LMSF visu Latvijā atzīto 70 sporta veidu federāciju vidū ir ierindota 19. vietā. Tas ir ļoti augsts rādītājs makšķerēšanas sportam. To nodrošināja gan mūsu augstie rezultāti vairākos pasaules čempionātos, gan dalībnieku skaits mūsu valsts čempionātos.

Pēdējās dienās visā Latvijas teritorijā gaisa temperatūra strauji pazeminājusies, naktīs pat līdz - 15 C. No jauna parādās cerība, ka ziema tomēr turpināsies un izdosies noorganizēt arī zemledus makšķerēšanas čempionāta 2.posmu. Tas ir iecerēts Alūksnes ezerā 8. - 9. martā, pēc tam, kad izlases komandas dalībnieki atgriezīsies no pasaules čempionāta.

14. 02. 2008.


| Home |

LR čempionāts notiks Latgalē

Šodien tika nobeigti nepieciešamie priekšdarbi, lai beidzot uzsāktu Latvijas zemledus makšķerēšanas čempionātu. Pirmais posms, kurš bija ieplānota Baltezerā, ir pārcelts uz Latgali. Tas notiks 9. un 10. februārī Preiļu raj., Riebiņu novada ( bijušais Rušona pagasts) Eikša ezerā. Nolikumu un uz 01.02.2008. pieteikto dalībnieku sarakstu var atrast izmantojot saiti 2008.gada sacensību kalendāra lapā.

Dalībnieku vārdisko sastāvu uz 06.02.2008. var redzēt sarakstā.

01. 02. 2008.


| Home |

Ārkārtas LMSF valdes sēdē

Vakar LMSF valdes ārkārtas sēdē valde nolēma iesaistīties Vides Ministrijas Vides konsultatīvās padomes darbā un šim darbam kā LMSF pārstāvi deleģēja RMMB biedru Jāni Birzaku. Savā pamatdarbā J. Birzaks pilda LZRA iekšējo ūdeņu laboratorijas vadītāja pienākumus.
Starptautiskā makšķerēšanas sporta konfederācija CIPS, kuras sastāvā ir LMSF, vienmēr sadarbojas ar organizācijām, kuras darbojas vides aizsardzības un zivju krājumu pārvaldības jomā. Piemēram, katrā CIPS kongresā viena diena tiek veltīta aktuāliem globāliem jautājumiem pasaulē minētajās sfērās. Iepriekšējā konkgresā, kurš notika Prāgā, detalizētāk tika skatīta zivju aizsardzības problēmas Vidusjūras baseina valstīs un kormorāna ietekme uz zivju krājumiem Viduseiropā.

Ar J. Birzaka atļauju teorijas sadaļā ievietoju viņa pēdējo rakstu LATVIJAS IEKŠĒJO ŪDEŅU ZIVJU RESURSI UN TO IZMANTOŠANA, kurš varētu noderēt arī makšķernieku saimei.

30. 01. 2008.


| Home |

Ledus neiepriecina

Visiem, kuri pieteikušies līdzdalībai Latvijas čempionātā zemledus makšķerēšanā!
Ledus apstākļi Latvijas ezeros joprojām nav piemēroti sacensību organizācijai. Arī prognozes nākamai nedēļai nav optimistiskas. Tāpēc šodien LMSF valdes pārstāvji, kuri atbild par Latvijas zemledus makšķerēšanas čempionāta organizāciju, pēc ilgiem meklējumiem un konsultācijām, pieņēma lēmumu sacensību pirmo kārtu atlikt vēl vismaz par vienu nedēļu.

Ledus situācija pēdējos gados kļūst arvien grūtāk paredzama. Lai gan LMSF plānos bija uzņemties pasaules 2009.gada čempionāta organizāciju, šāda vāji prognozējama situācija stipri apdraud pasākumu plānošanu, attiecīgi, arī šo ideju, un, visticamāk, tā netiks realizēta.

Atbildīgais par spiningošanu Harijs R. ir iesniedzis valdei Latvijas spiningošanas čempionāta nolikuma projektu. Nolikumu plānots pieņemt LMSF valdes sēdē, kura notiks pēc tam, kad Latvijas izlase atgriezīsies no Krievijas, acīmredzot, marta sākumā. Līdz tam laikam gaidīšu arī pārējo LMSF biedru ieteikumus.
Būtu labi, ja visi ieinteresētie dalītos ar saviem priekšlikumiem. Šobrīd ir iespējams vēl dažas lietas mainīt. Ezeru nosaukumi, konkrētie datumi un atbildīgie organizētāji ir ievietoti nosacīti. Tāpat tekstā dažuviet ir ievietoti rezerves varianti, par kuriem plānojam vēlreiz diskutēt valdes sēdē pirms nolikuma pieņemšanas. Manuprāt, par visiem jautājumiem esam publiski jau diskutējuši, taču, ja vēl ir palikušas kādas neskaidrības, tagad ir īstais brīdis komentāriem. Ja kāds vēlas uzņemties organizātora lomu, no LMSF puses būs nodrošināts vispusīgs atbalsts.

24. 01. 2008.


| Home |

Ziņa no LMSF valdes

Šodien notika kārtējā LMSF valdes sēde, kura pieņēma sekojošus lēmumus.
1. LR 2008.gada zemledus čempionāta pirmais posms tiek pārcelts un notiks nedēļu vēlāk. Sacensību datumu vēlreiz jāpārskata pēc nedēļas. Gadījumā, ja ledus apstākļi neļaus noorganizēt visus ieplānotos posmus, uzvarētājus noteiks pie jebkura posmu skaita. Iemaksātās dalību maksas LMSF izmantos tikai proprcionāli notikušo posmu skaitam, pārēji līdzekļi tiks izmantoti atbilstoši iemaksātāja norādījumiem. 2. Apstiprināja Latvijas delegāciju līdzdalībai pasaules 2008.gada čempionātā zemledus makšķerēšanā sekojošā sastāvā:
- delegācijas vadītājs Egons Simsons,
- treneris Agris Ziediņš,
- komandā - Rita Verza - Grabovska, Laila Grīnberga, Guntis Kārkliņš, Krišjānis Krasovskis, Pēteris Lideris, Andrējs Fiļimonovs (rezervē).
3. Nozīmēja atbildīgos par komandu izveidi citiem 2008.gada pasaules čempionātiem:
- foreļu spiningošanā - Egonu Simsonu,
- pludiņmakšķerēšanā (arī klubu un Eiropas čempionātiem) - Normundu Grabovski un Agri Ziediņu,
- jaunatnes čempionātam pludiņmakšķerēšanā - Agri Ziediņu,
- black bass spiningošanā - Hariju Raciborski,
- karpu makšķerēšanā - Āriju Ūdri,
- par PČ spiningošanā no laivām lēmumu atlika.
4. Uzdeva atbildīgajiem par komandām (izņemot karpu makšķerēšanā) izveidot izlases komandu kandidātu sarakstus un noteica, ka sarakstos iekļautajiem kandidātiem līdz 1. martam fedrācijā jāiemaksā garantijas depozīts 100 ls apjomā.

Jāni Mančasu LMSF valdē nomainīja Harijs Raciborskis (Normark LV), kurš valdē turpmāk atbildēs par spiningošanas sacensību jomu.

16. 01. 2008.


| Home |

LR čempionāts un citas sacensības

Tā ir iznācis, ka sals Latvijā nokavēja vismaz par vienu nedēļu, lai mēs varētu ieplānotajā laikā droši doties uz M. Baltezeru un uzsākt Latvijas čempionātu zemledus makšķerēšanā. Tāpēc radās arī izmaiņas kalendārā, - pirmais čempionāta posms sāksies datumā, kurš bija ieplānots otrajam posmam.
Līdz ar to beidzot nedaudz precīzāk varējām sastādīt un izziņot Nolikumu.

Tie, kuri vēlās piedalīties Latgalē organizētās sacensībās, var iepazīties ar Latgales čempionāta nolikumu.

05. 01. 2008.


 
top