Ar dzīvo zivtiņu ziemā

Vakar man zvanīja ventspilnieki un uzdeva vienu jautājumu. Vai drīkst izmantot dzīvo zivtiņu kā ēsmu ziemā?
Formāla atbilde - jā drīkst, MN liedz tās izmantot tikai uz ūdām.

2003.gada 29.aprīļa MK noteikumos ir sekojošs ieraksts:

Izteikt 22.punktu šādā redakcijā:
“22. Aizliegts izmantot ēsmai šo noteikumu 18.punktā minēto sugu zivis, vēžus, kā arī nēģu kāpurus (ņurņikus) un izmantot zemledus makšķerēšanai ūdas ar jebkuras dabiskās ēsmas zivtiņām.”

Te parādās noteikumu divdomīgais raksturs, par kuru minēju jau laikā, kad šis pants bija apspriešanas stadijā.
Vispirms jāvienojas par lietotajiem terminiem. Par ūdu latviešu valodā pieņemts dēvēt makšķeri bez izteikta makšķerkāta, kura uz laiku tiek atstāta bez tiešas makšķernieka kontroles. Vasarā tās ir peldošās un stacinārās, ziemā no ledus - tikai stacionārās.
Tātad, lietojot ūdas, pēc būtības tiek pārkāpts MN pants, kurš aizliedz atstāt makšķerrīkus bez kontroles. Vienlaicīgi jebkurš rīks, neatkarīgi no tā konstrukcijas, tai skaitā arī tāds, kuru var lietot kā ūdu, ja tas atrodas nepārtrauktā makšķernieka kontrolē, pēc būtības ir parasta makšķere. Var piekrist, ka, lietojot peldošās ūdas, tās nav nepārtraukti kontrolējamas šī jēdziena pilnā apjomā.

Līdz ar to nepareizi ir ziemā lietoto parasto makšķeri dēvēt par ūdu, pie tam neatkarīgi no ēsmas, kura tiek izmantota. Tāds bija arī sākotnējais likumdevēja nodoms - aizliegt ūdas, bet neliegt izmantot parastās makšķeres ar ēsmas zivtiņu.
Tā kā neesmu likumdevēja pārstāvis, lielā mērā viss rakstītais ir mans personīgais viedoklis.
26. 12. 2005.

Par darbu

Reiz dzīvoja četri vīri, viņu vārdi bija KATRS, KĀDS, NEVIENS un JEBKURŠ.
Katrreiz, kad kāds svarīgs darbs bija jādara, KATRS bija Pārliecināts, ka KĀDS to izdarīs. JEBKURŠ; varētu to izdarīt, bet NEVIENS to nedarīja.
Kad NEVIENS to nedarīja, KATRS sadusmojās, jo tas bija KĀDA darbs. KATRS domāja, ka JEBKURŠ; to izdarīs, bet NEVIENS nevarēja iedomāties, ka KĀDS to nedarīs.
Tāpēc KATRS vainoja KĀDU, kad NEVIENS nebija izdarījis to, ko varētu būt izdarījis JEBKURŠ.

Iesūtīja Aivars M.

P.S. Tad no krūmiem parasti izlīda VIENS un izdarīja visu, kas bija jādara. Sabiedriskā kārtā, jo viņš bija makšķernieks...
17. 12. 2005.

Atradumi internetā

Ievērības cienīga upju lapa par dažādām pasaules upēm, to izmantošanu un aizsardzību. Par HESu būvniecību, nojaukšanu, zivju ceļiem un tamlīdzīgiem jautājumiem. Daudz saišu ar orģinālavotiem.

Visiem mušiņmakšķerēšanas aspektiem veltīta skaista un informatīvi bagāta lapa www.hipwader.com.
10. 12. 2005.

Tests

Tikai viena saite, lai būtu skaidrs, kā ielikt linku. Izskatās, ka ielikt nav sarežģīti. Uzspiež hyperlinka bildītei rīku joslā un izlēcošajā logā iekopē saites adresi, saites tekstu un nosaukumu. Pēc tam "Aiziet" un viss pārceļas uz ierakstu.
08. 12. 2005.

Jautrībai

Var ieeiet un apskatīt uzjautrinošu video : "Skelets, kurš dejo un dzied" Man patika.

07. 12. 2005.
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.